Microsoft yapay zekayı kullanarak koronavirüs salgınıyla başa çıkmak için önde gelen üniversitelerle işbirliği yapıyor

Yeni kurulan C3.ai Dijital Dönüşüm Enstitüsü yapay zeka ve makine öğrenimi kullanarak COVID-19 salgınını hafifletmek için açık bir teklif çağrısına sahiptir.

İle coronavirüs dünyanın çoğunu etkileyen tıp topluluğu, salgının yayılmasını durduracak bir tür sihirli mermi bulmaya çalışırken çok çalışıyor. Yapabilmek yapay zeka (AI) ve makine öğrenimi (ML) bir çözüm geliştirmeye yardımcı olur mu? Microsoft ve en iyi üniversitelerin birçoğu bunu umuyor.

Yapay zeka hakkında daha fazla bilgi

İçinde Blog yazısı geçen hafta yayınlanan Microsoft, C3.ai Dijital Dönüşüm Enstitüsü (C3.ai DTI), misyonu sosyal ve ekonomik faydalar elde etmek için AI'yı zorlamak olan akademik ve kurumsal dünyalardan bilim adamları, araştırmacılar, yenilikçiler ve yöneticiler konsorsiyumu. Bu nedenle, C3.ai DTI iş dünyasının, hükümetin ve toplumun dijital dönüşümünü teşvik etmek için bilim insanlarına ve araştırmacılara sponsor olacak ve onları finanse edecektir.

Microsoft, AI yazılım sağlayıcısı tarafından oluşturuldu C3.aive önde gelen birkaç üniversitede, C3.ai DTI zaten gündemdeki ilk göreve sahip – AI'nın savaşma gücünden yararlanmak coronavirüs.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

"Pandemi Azaltmak için AI Teknikleri" olarak bilinen C3.ai DTI'nin araştırma önerileri için ilk araştırmacısı, akademisyenlerden, geliştiricilerden ve araştırmacılardan "COVID-19'u azaltma zorluğunu benimsemelerini ve gelecekteki pandemileri azaltmak için bilgi, bilim ve teknolojileri ilerletmelerini istiyor. AI kullanarak. " Araştırmacılar bu konuya yanıt olarak kendi konularını geliştirmekte özgürdürler, ancak konsorsiyum değerlendirilmeye açık 10 farklı alanı özetlemiştir:

  1. COVID-19 pandemisinin yayılmasını azaltmak için makine öğrenimi ve diğer AI yöntemlerini uygulamak.
  2. Konak yanıtlarının hassas tıbbını içeren genom spesifik COVID-19 tıbbi protokolleri.
  3. İlaç tasarımı ve yeniden yapılanması için biyomedikal bilişim yöntemleri.
  4. İlaçlar, tedaviler ve müdahaleler hakkında veri toplamak için klinik çalışmaların tasarımı ve paylaşımı.
  5. COVID-19 yayılımını ve müdahalelerin etkinliğini anlamak için modelleme, simülasyon ve tahmin.
  6. Halk sağlığı stratejilerinin ve müdahalelerinin tasarımı için lojistik ve optimizasyon analizi.
  7. Örnekleme ve test stratejileri tasarlamada titiz yaklaşımlar.
  8. Özel ve hassas verileri kullanan COVID-19 araştırmaları için veri analizi.
  9. COVID-19 salgınının yayılmasına yanıt olarak toplumsal direncin artırılması.
  10. Gelecekteki bulaşıcı hastalıklara daha iyi hazırlanabilmek için biyomedikal, bulaşıcı hastalık modellemesi, müdahale lojistiği ve optimizasyonu, halk sağlığı çabaları, yükselen bulaşıcı hastalıkların muhafazası ve pandemiklere müdahale konularında daha geniş çabalar.

Eski ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, blog yazısında "MERS, SARS ve şimdi COVID-19 hakkında çok miktarda veri topluyoruz." Dedi. "Bu fenomenleri nasıl daha iyi yönetebileceğimizi ve insanlık için en kötü sonuçları nasıl önleyebileceğimizi öğrenmek için yeni yapay zeka ve dijital dönüşüm bilimlerini uygulamadan önce eşsiz bir fırsata sahibiz."

Bu ilk çağrı şu anda 1 Mayıs 2020 tarihine kadar açıktır. İlgilenen katılımcılar süreç hakkında bilgi edinmek ve önerilerini nasıl sunacaklarını öğrenmek için C3.ai DTI web sitesini ziyaret edebilirler. Seçilen teklifler 1 Haziran 2020'ye kadar ilan edilecektir.

Grup, bu ilk çağrı için her biri 100.000 $ ile 500.000 $ arasında değişen nakit ödüller ile 5.8 milyon $ 'a kadar ödüllendirilecek. Alıcılar ayrıca Microsoft ve C3.ai tarafından sağlanan bulut bilişim, süper bilişim, veri erişimi ve AI yazılım kaynakları ve teknik destek alacaktır. Özellikle, başarılı tekliflere sahip olanlar, C3 AI Süiti, erişim Microsoft Azure bulut platformuve Blue Waters süper bilgisayarı -de Süper Bilişim Uygulamaları Ulusal Merkezi Illinois Üniversitesi Urbana-Champaign (UIUC).

Enstitüsü finanse etmek için, C3.ai ilk beş yıl boyunca 57.250.000 $ sağlayacaktır. C3.ai ve Microsoft, C3 AI Suite ve Microsoft Azure'un kullanımını içeren 310 milyon dolar daha katkıda bulunacak. Konsorsiyumda yer alan üniversiteler UIUC; California Üniversitesi, Berkeley; Princeton Üniversitesi; Chicago Üniversitesi; Massachusetts Teknoloji Enstitüsü; ve Carnegie Mellon Üniversitesi.

Microsoft, başarılı araştırma önerilerini finanse etmenin ötesinde, C3.ai DTI'nin devam eden araştırmalar, profesörler ve araştırma uzmanları ve ikamet eden fakülte ve akademisyenler olmak üzere, devam eden araştırmalar yoluyla AI ve ML kullanımı için yeni fikirler üreteceğini söyledi. .

Daha spesifik olarak, grup araştırmasını AI, ML, Nesnelerin İnterneti, Büyük Veri Analitiği, insan faktörleri, örgütsel davranış, etik ve kamu politikası üzerine odaklayacaktır. Bu araştırma, yeni iş modellerini inceleyecek, kuruluşlar içinde değişim yaratmanın yollarını geliştirecek, gizliliği koruma yöntemlerini analiz edecek ve yapay zekanın etik ve kamu politikası etrafındaki görüşmeleri hızlandıracaktır.

Gwenaëlle Avice-Huet, "Bu zor zamanlarda, – şimdi her zamankinden daha fazla – karmaşık sorunlara çözüm önermek için bilginler, yenilikçiler ve endüstri uzmanları ile güçlerimize katılmamız gerekiyor." GDF Suez, dedim. "Dijital, veri bilimi ve yapay zekanın kilit bir cevap olduğuna inanıyorum. C3.ai Dijital Dönüşüm Enstitüsü, dünyayı daha iyi hale getirmek için birlikte neler yapabileceğimize mükemmel bir örnektir."

Ayrıca bakınız

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*