Microsoft'un 2020 Build geliştiricileri konferansı, coronavirüs nedeniyle sanal etkinliğe geçti

19-21 Mayıs tarihlerinde Seattle'da yapılacak olan Microsoft'un büyük geliştiriciler konferansı artık yalnızca çevrimiçi olarak sunulacak, çünkü coronavirüs daha fazla şirketi yüz yüze etkinlikleri iptal etmeye zorluyor.

Koronavirüs uzaktan çalışmayı normlara, işletmelerin bilmesi gerekenler haline getirebilir
Koronavirüs COVID-19 salgını, telekomünikasyonda çarpıcı bir artış için katalizör olabilir. İşletmeler uzaktan işlerde artışa ve pazarlama bütçeleri, kurumsal seyahat ve ticari gayrimenkul değerleri üzerindeki uzun vadeli etkilere hazırlanmalıdır.
http://www.techrepublic.com/

Microsoft, koronavirüsün artan yayılması nedeniyle en büyük yıllık teknoloji konferanslarından birine vites değiştiriyor. Perşembe günü, yazılım devi, bizzat Build geliştirici konferansını iptal ettiğini ve bunun yerine etkinliği yalnızca çevrimiçi olarak kullanılabilen sanal bir forum olarak düzenleyeceğini açıkladı.

GÖRMEK: Tedarik zinciri gecikmelerinin ötesinde teknoloji endüstrisi üzerinde büyük etkisi olan Coronavirus (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Microsoft haberleri TechRepublic'e gönderilen bir açıklamada paylaştı, Zdnet, ve diğer teknoloji yayıncıları:

"Topluluğumuzun güvenliği en büyük önceliktir. Washington Eyaleti için sağlık güvenliği önerileri ışığında, geliştiriciler için yıllık Microsoft Build etkinliğimizi yüz yüze bir etkinlik yerine dijital bir etkinlik olarak sunacağız. geliştiriciler ekosistemimizi bu yeni sanal formatta bir araya getirmek, öğrenmek, bağlamak ve kodlamak için bir araya getiriyor.

Yazılım ve web geliştiricilerini hedefleyen Build konferansı, Microsoft'un çeşitli araçlarını ve teknolojilerini tartıştığı ve teknoloji profesyonellerinin bunlardan nasıl yararlanabileceğini açıkladığı yıllık bir etkinliktir. Bu yılki konferans 19-21 Mayıs tarihlerinde planlanmıştır ve Microsoft bu tarihlerde herhangi bir değişiklik belirtmemiştir.

Microsoft'un Build web sitesi, yalnızca çevrimiçi ortama geçiş haberleriyle henüz güncellenmedi. Bunun yerine, site sadece aşağıdaki ifadeyi sağlar:

"Yeni koronavirüs (COVID-19) nedeniyle küresel sağlık endişeleri ışığında Microsoft, yüz yüze olaylarla ilgili olarak halk sağlığı rehberliğini izliyor. Etkinlik takvimimize ve sektördeki etkinliklerde varlığımıza dikkatle bakıyoruz. Kararları hafifçe almıyoruz, ancak müşterilerimizin, ortaklarımızın, konuklarımızın, tedarikçilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığı ve refahı nihai önceliğimiz olmaya devam ediyor.

Durum geliştikçe gerekli değişiklikleri izlemeye ve yapmaya devam edeceğiz. "

En son haberlerden önce Microsoft, Yapı katılımcıları için geri ödeme bilgileri COVID-19 nedeniyle seyahat yasağı altındaki ülkelerde yaşayanlar. Ancak, çevrimiçi olarak gerçekleşen etkinlikle bu tür geri ödemelerin nasıl çalışabileceğine dair henüz bir bilgi yok.

Koronavirüs ışığında, Microsoft zaten Yıllık En Değerli Meslek Zirvesiçevrimiçi bir etkinliğe geçecektir. MVP Zirvesi 15-20 Mart tarihleri ​​arasında Bellevue ve Redmond, WA'da düzenlendi. Şirket ayrıca WSLConf olayı yalnızca çevrimiçi. Elbette, Microsoft büyüyen bir başka listeye katılıyor yüz yüze olayları iptal eden veya erteleyen şirketler ve kuruluşlar virüs salgını nedeniyle.

GSMA, Mobil Dünya Kongresini iptal etti birkaç şirket ayrılmaya başladıktan sonra Barselona'da. Benzer şekilde, Eğlence Yazılımları Derneği de E3 video oyunu etkinliği 9-11 Haziran tarihleri ​​arasında Los Angeles'ta.

Facebook, geçtiğimiz hafta San Francisco için düzenlenen yıllık Küresel Pazarlama Zirvesi'ni ve F8 geliştirici konferansı 6-8 Mayıs tarihlerinde San Jose, CA'da yapılması planlanmıştı. Google iptal etti I / O konferansı Mountain View, CA'da 12-14 Mayıs tarihleri ​​arasında Cloud Next konferansı çevrimiçi bir mekana.

Şahsen olayları iptal etmek, ertelemek veya değiştirmek zorunda kalan diğer teknoloji şirketleri şunları içerir: Adobe, Cisco, vadi, Gartner, Kaspersky, torpil, ve SAP.

Ayrıca bakınız

Bükreş, Romanya'daki Microsoft merkezi "data-original =" https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/13/b0865f57-5e66-4309-9ba0-8220efed165a/resize/770x/e35bfcbc78a544ad38b09a809e6074bc7474 istock-1184908397.jpg

Resim: Lucian Alecu / Getty Images

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*