Mobil endüstri ve teknoloji kanalı Mart 2020'ye taşındı

Hamleleriniz hakkında bizimle paylaşmak istediğiniz iyi haberler var mı? Detayları mümkünse bir fotoğrafla [email protected] adresine gönderin.

(İmaj kredisi: Gelecek)

(İmaj kredisi: Samsung)

James Kitto, İngiltere ve İrlanda Satış Direktörü'nden İngiltere ve İrlanda Satış Başkan Yardımcısı'ndan Samsung'a terfi etti. Kitto, genişletilmiş rolünde Samsung'un 5G stratejisini, müşteri sadakat çabalarını ve şirketin ekosistem önerisini sürdürmekten sorumlu olacak.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Onestream, eski Mobile Phones Direct COO'yu CEO olarak alıyor

(Resim kredisi: Yayın içi)

Bağımsız ISP Onestream eski Cep Telefonları Direkt COO'su James Carr'ı CEO olarak atadı. Carr, çevrimiçi cep telefonu perakendecisinin 38.1 milyon £ 'lık satışını denetledi ve 2020 sonuna kadar Onestream’in işgücünü seksen tam zamanlı çalışana genişletmekle görevlendirilecek.

(İmaj kredisi: Gelecek)

(Resim kredisi: Nokia)

Rajeev Suri, 1 Eylül'de Nokia CEO'su olarak görevden alınacak ve yerine şirket mezunu Pekka Lundmark getirilecek. Şu anda Finlandiya merkezli enerji şirketi Fortum'un CEO'su olan Lundmark, 1990-2000 yılları arasında Nokia'daydı ve firmanın 5G stratejisini sunmaya çalışacak.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Oliver Dowden yeni Kültür Bakanı

(Resim kredisi: Gov.UK)

Oliver Dowden Dijital, Kültür, Medya ve Spor Dışişleri Bakanı seçildi. Daha önce 2015 yılında milletvekili seçilerek, daha önce Paymaster General ve Bakanlar Kurulu Bakanı olarak görev yapmıştır.

(İmaj kredisi: Gelecek)

(Resim kredisi: Phil Sheppard / LinkedIn)

Three, strateji ve mimari direktörü Phil Sheppard'ın 19 yıl sonra şirketten ayrıldığını doğruladı. Sheppard bazı danışmanlık işleri yapmayı ve biraz zaman ayırmayı planlıyor.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Simon Saunders Ofcom'a katılıyor

(İmaj kredisi: Simon Saunders / LinkedIn)

Simon Saunders, Gelecek Ay Yeni Gelişen Teknoloji Direktörü olarak Ofcom'a katılacak. Saunders daha önce Google'da bulunuyordu ve burada EMEA için Bağlantı Ortaklıkları'nın başındaydı. Motorola ve Philips'te de görevler aldı ve Kings College Londra'da misafir profesördür.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Brightstar iki büyük gelişi ağırlıyor

(İmaj kredisi: Jon Charters / LinkedIn)

Brightstar iki büyük randevu ile rütbesini artırdı. David Brassington, Mobile ve CE Endpoint Solutions İş Birimi Direktörü olduğu TechData'dan şirkete katılırken, Jon Charters (resimde) Perakende Başkanlığı görevini üstlendi. Daha önce Sony Mobile'daydı.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Samsung Mobile UK'ın yeni bir pazarlama direktörü var

(İmaj kredisi: Samsung)

Samsung, Sharon Hegarty'ı İngiltere ve İrlanda için IM Pazarlama Direktörü olarak atadı. Daha önce Sky, TalkTalk'ta pozisyonları olan Virgin Media'dan katılır. Samsung'da şirketin kampanyaları, 5G'yi ve sadakat kampanyalarını başlatma konusundaki stratejik yaklaşımını yönlendirecek.

(İmaj kredisi: Gelecek)

HMD Global yeni İngiltere GM'si aldı

(İmaj kredisi: HMD Global)

HMD Global, Omar Riaz'ı İngiltere ve İrlanda Genel Müdürü pozisyonuna yükseltti. Riaz daha önce HMD Global için Avrupa Satış Operasyonları Genel Müdürüydü ve son üç yıldır şirketle birlikte. Ruben Lehmann, İsviçre distribütörü Autronic'ten katılarak HMD Global’in Avrupa Başkan Yardımcısı olarak da adlandırıldı.

(İmaj kredisi: Gelecek)

A1 Comms yeni Dijital ve Telesales kafasına kavuştu

(Resim kredisi: A1 Comms)

Bobbie Bhogal A1 Comms'a Dijital Genel Müdür olarak katıldı ve A1 Comms'ta Dijital Telesales işini denetledi. Bhogal 1999 yılında e2Save.com'u kurdu, cep telefonu e-ticaret firması Stickee Technology'yi başlattı ve Dixons Carphone Online Solutions'ı yönetti.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Chris Millington, Emporia'nın İngiltere lansmanına başkanlık edecek

(İmaj kredisi: Chris Millington)

Endüstrinin kıdemli Chris Millington, Emporia'nın 2020'de İngiltere pazarındaki genişlemesini denetlemek için atandı. Millington, şirkette İngiltere ve İrlanda MD rolünü üstlenecek.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Eski BT CEO'su Gavin Patterson başka bir rol aldı

(Resim kredisi: BT)

Gavin Patterson, Purple WiFi'ye yönetici olmayan bir yönetmen olarak katıldı. Patterson Ocak ayında BT CEO'su olarak görevinden ayrıldı ve o zamandan beri EMEA Salesforce Yönetim Kurulu Başkanı oldu

(İmaj kredisi: Gelecek)

Sari Balfauf, Risto Siilasmaa'nın yerini Nokia Chair olarak aldı

(Resim kredisi: Nokia)

Risto Siilasmaa, Nisan ayında şirketin AGM'sinde Nokia yönetim kurulu başkanı olarak görevinden istifa edecek. Siilasmaa 2008 yılında Nokia yönetim kuruluna katıldı ve 2013-2014 yılları arasında geçici CEO olarak görev aldı. Yerine Sari Baldauf getirilecek.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Fergal Donovan PCS Wireless'a katılıyor

(İmaj kredisi: Fergal Donovan)

Data Select CEO'su olarak iki yıl sonra Fergal Donovan, PCS Wireless'a Avrupa Başkanı olarak katıldı. Veri Seçimi sırasında Donovan, şirketin İngiltere'deki konumunu güçlendirmek için önde gelen üreticilerle ilişkiler kurdu. Donovan, rolüyle yenilenen cihaz pazarında büyüme anında PCS Wireless'ı büyütmeye çalışacak.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Mark Mitchison, Brightstar UK'de kontrolü ele aldı

(İmaj kredisi: Refah Yöneticileri)

Mark Mitchison, Brightstar UK'nin genel müdürü Nazish Dossa'nın yerini aldı. Daha önce Samsung, Carphone Warehouse ve Huawei'de görev yapan Mitchinsoon, en son Wellbeing Yöneticilerinin profesyonel bir koçu ve kurucusuydu.

(İmaj kredisi: Gelecek)

(İmaj kredisi: UK Regulators Network)

Ofcom Jonathan Oxley'i geçici Genel Müdür olarak atadı. Halen Ofcom Rekabet Grup Direktörü ve Ofcom Yönetim Kurulu Üyesi Oxley, John Lewis'e giden Sharon White'ın yerini alıyor. Genel Seçimden sonra tam zamanlı halef seçilecektir.

Tom Deynard yeni Tesco Mobile CEO'su

(İmaj kredisi: Tom Deynard)

Tom Deynard, MVNO Tesco Mobile'ın yeni CEO'sudur. Daha önce Tesco'nun Malezya'daki mağazasının COO'suydu ve 2012 yılında perakende devine katıldı. Grup İnovasyon Direktörü olarak şirkette kalan Claire Lorians'ın yerini aldı.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Vodafone yeniden yapılanmaları, kule işinin CEO'su oldu

(Resim kredisi: Vodafone)

Vodafone şu anki World of Rest CEO'su Vivek Badrinath'ı yeni Avrupa kule işinin cEO'su olarak atadı. Vodafone, Geri Kalan Dünya bölgesel organizasyonunu ortadan kaldırdığı ve şirketin başka bir yerine entegre ettiği için Badrinath'ın halefi aranmayacak.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Eski BT patronu AI firması kuruluna katıldı

(Resim kredisi: Chatham House Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0))

Eski BT CEO'su Gavin Patterson AI ve analitik firması Fractal'ın yönetim kuruluna katıldı. Ocak ayında BT'den ayrılan Patterson, yakın zamanda Salesforce EMEA Başkanı olarak atandı.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Max Taylor Vodafone ile yeniden birleşti

Max Taylor Vodafone'a tüketici direktörü olarak katıldı. Taylor daha önce EE'de on yıl geçirmişti ve burada en son Pazarlama Direktörü oldu.

Jeff Dodds, Virgin Media baş işletme görevlisi seçildi. Dodds, Haziran ayında CEO olarak görev alacak Lutz Schuler'in yerini aldı.

Wilkin Lee Oppo'ya katıldı

(İmaj kredisi: Wilkin Lee)

Wilkin Lee, Oppo'ya İngiltere İş Geliştirme Direktörü olarak katıldı. Lee, daha önce altı yıl Honor'da geçirdiği Xiaomi'den katılıyor.

Gigaclear yeni CEO kazandı

(İmaj kredisi: Gareth Williams)

Gareth Williams, Gigaclear'ın yeni CEO'sudur. Daha önce Interoute CEO'su olan Williams, geçici genel müdür Mike Surrey'in yerini aldı.

Intel, Qualcomm CFO'yu yeni finans şefi olarak işe aldı

Qualcomm CFO George Davis, Intel'i rakip Intel'de aynı rolü üstlenmek için terk etti. Davis, Qualcomm'a 1997'de katıldı ve 2013'ten bu yana en son rolünü üstlendi.

(İmaj kredisi: Roger Woodend)

BTGS, Roger Woodend'i ilk Medya ve Teknoloji Direktörü olarak seçti. Woodend 15 yıldır BT'de ve New York City'den yeni kurulan global takıma başkanlık edecek.

CityFibre, Simon Holden'ı Grup COO olarak adlandırdı

(Resim kredisi: CityFibre)

Simon Holden, doğrudan CEO Greg Mesch'e rapor vererek CityFibre'de Grup Şefi Operasyon Görevlisi'nin yeni oluşturulan pozisyonuna atandı. Holden, Londra ve New York'ta 18 yıl geçirdiği Holdman Sachs'a katılıyor.

A1 Comms, Business MD olarak O2 mezunlarını atar

Steve Heald, A1 Comms'ın iş bölümünün yeni Genel Müdürü olarak seçildi. Heald, B2B doğrudan ortaklarının başkanı olduğu O2'den katılıyor.

Colt yeni mobil bağlantı çözümleri başkanını atadı

Mark Gilmour, Colt Teknoloji Hizmetlerinde Yeni Mobil Bağlantı Çözümleri Başkanıdır. En son Ciena'da Ürün Hattı Yönetimi Hücresel ve Kablosuz Kıdemli Danışmanı oldu.

Philip Jansen BT kontrolünü devraldı

Philip Jansen, geçiş döneminin ardından resmi olarak Gavin Patterson'un BT CEO'su oldu. Jansen daha önce Worldpay'in CEO'suydu

Nokia, Sandra Motley'i Fixed Networks Business Group Başkanı olarak seçti. Motley, Nokia Müşteri Operasyonlarının yeni Başkanı Federico Guillén'in yerini aldı ve 2016 yılında Alcatel-Lucent birleşmesinin bir parçası olarak şirkete katıldı.

Hipermetrop, yeni ISS Genel Müdürü oldu

Charles Davies, Hyperoptic’in İSS işi için yeni MD. Davies, Hyperoptic markasını oluşturmak için çalışacak ve CEO Dana Tobak'a rapor verecek.

GSMA yeni sandalye atar

Turuncu CEO Stephane Richard, GSMA'nın yeni Başkanı seçildi. Mobil endüstri kuruluşunun stratejik yönünü denetlemekten sorumlu olacak.

BT Güvenlik CEO'su şirketten ayrıldı

BT Güvenlik CEO'su Mark Hughes, FT'de başka bir şirkette "üst düzey" bir rol üstlenmek üzere görevinden ayrılıyor. Hughes BT'de 16 yıl geçirmişti ve şimdi bir geçiş dönemi izleyecek.

BT, Worldpay ortak CEO'sunu onayladı Philip Jansen gelecek yıl yeni genel müdürü olacak ve mevcut patron Gavin Patterson'un halefi arayışına son verecek.

Cep telefonu kılıfı üreticisi Tech21, eski pazarlama direktörü ve satış müdürü Colin Woodward'ı yeni CEO'su olarak seçti. Woodward, daha önce HTC ve Sony'de hizmet veren teknoloji endüstrisinde 20 yıllık deneyime sahip

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*