Mobil robot pazarının 2021'de 23 milyar dolara yükselmesi bekleniyor

ABI Research'e göre, dezenfektan ve diğer kullanım örnekleri de ABD'deki küçük drone dağıtım pazarını 2021 yılına kadar 414 milyon dolara ve 2030'a kadar 10.4 milyar dolara ulaşmaya itecek.

ABI Research'e göre, mobil robotların malzemeleri başarıyla dezenfekte etme, izleme, gözetleme ve taşıma ve teslim etme yeteneği 2021 yılına kadar pazarı 23 milyar dolara çıkaracak. Üst düzey analist Rian Whitton, yaptığı açıklamada, "Krizler, hem özel hem de devlet aktörleri adına yatırım ve dönüştürücü eylemle ilgili neyin mümkün olduğuna ilişkin algıları değiştirdi." Dedi. "O zamana kadar KOVİD-19 pandemi geçti, robotlar bir dizi uygulama ve pazarda yaygınlaştırılacak. "

koronavirüs ABI Research, salgının şirketlerin kamu uygulamaları için robotlar sergilemesi için iyi bir fırsat olduğunu söyledi. Daha popüler örneklerden biri, tesisleri dezenfekte etmek için ultraviyole (UV) ışıklı mobil insansız platformların yerleştirilmesi olduğunu söyledi. ABI Research, Danimarkalı şirket UVD Robots'un bu fırsattan faydalandığını ve hastaneleri dezenfekte etmek için robot dağıtımını artırdığını söyledi.

GÖRMEK:
Finans robotları geliyor: Kuruluşların% 73'ü bu yıl insanları makinelerle değiştirmeyi planlıyor
(TechRepublic)

Ek olarak, ABD merkezli Germ Falcon uçaklar için benzer bir UV dezenfeksiyon çözümü sunarken, firmaya göre Çin TMiRob Wuhan'da dezenfeksiyon robotları kullanıyor. Whitton, "Dezenfeksiyonun otomatikleştirilmesi, sağlık ve güvenliği korumanın önemli bir parçasıdır ve COVID-19'a verilen yanıtta önemli parlak noktalardan biri olabilir." Dedi.

ABI Research'e göre, drone'lar sokağa çıkma yasaklarını ve gözetleme alanlarını güvenlik amacıyla uygulamak için konuşlandırıldı. Bu, havacılık ve drone şirketlerinin devlet kurumlarına satışlarını artırmaları için büyük bir fırsat olduğunu belirtti. ABI Research, ABD'deki küçük drone teslimat pazarının 2021 yılına kadar 414 milyon dolara ve 2030'a kadar 10.4 milyar dolara ulaşmasını bekliyor.

ABI Research'e göre, kısa vadede karantina yetkilerini uygulamak için hükümetlerin güvenlik aparatlarını ve tıbbi kurumlarının verimliliğini artırması gerekecek. Firma, dezenfeksiyon, izleme ve gözetim yoluyla bunu başarmanın anahtarı olacağını söyledi.

Ayrıca, hanehalklarının ve hatta gemilerin kapatılması, hem kara hem de hava için robot dağıtım şirketlerinin değerlerini gösterme şansını temsil ettiğini belirtti. Drone dağıtım pazarı, gelişmekte olan ülkelerdeki malzemelerin taşınması ve en çok etkilenen ülkelerdeki operasyonların ölçeklendirilmesi konusundaki deneyimini alabilir.

Uzun vadede, COVID-19 küresel imalat tedarik zincirinin önemli ölçüde yeniden değerlendirilmesine yol açtığını düşünüyor. ABI Research, Amerika'nın Çin'in temel ekipman ve ilaçlar için ithalatına bağımlılığı tartışmalı bir konu haline geliyor ve hükümet temsilcileri, krizi iç pazara daha fazla üretim kapasitesini yeniden kıyıya çıkarma kampanyasını canlandırma şansı olarak yorumluyor.

"Bu, hükümetler tarafından anahtar malların üretimini çeşitlendirmek veya yeniden kıyıya koymak için daha önemli önlemlere dönüşüyorsa, bu değişiklikler robot endüstrisi için çok iyi olabilir, çünkü bu değişiklikler gelişmiş ülkelerdeki CAPEX ve verimlilik iyileştirmelerinde büyük artışlar gerektirecektir." firma belirtti.

ABI Research, COVID-19'un imalat, sanayi ve tedarik zincirinde gelişmiş pazarlar için çözümler üreten robot satıcıları için bir felaketi temsil ettiğini söyledi. Ancak firma, sağlık, güvenlik ve savunma gibi hükümete daha yakın pazarları hedefleyen satıcılar için büyük bir fırsat olduğunu belirtti.

"Endüstriyel oyuncular, üretim dışı kullanım durumları için özelleştirilmiş çözümler geliştirmeli (ya da geliştirmelidir) ya da tıbbi malzeme üretiminde ölçek büyütmeyi mümkün kılmak için kapsamlı çözümler üretmeye çalışıyorlar," diye önerdi Whitton. "Daha yeni gelişmekte olan pazarları hedefleyen mobil robot satıcıları ve yazılım şirketleri için bu durum, ekonomik şoku hafifletmenin yanı sıra ulusal acil durumlarla başa çıkmak için robotiklerin önemini vurgulamak için büyük bir şans."

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2019/10/18/fb69de45-5e94-43d0-9a2e-d0c1dd99cae8/resize/770x/df14906c99fcc8598af63f223f02621e/istockj11225 hedef" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: Natnan Srisuwan / Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Drone inşaat işçisi tarafından işletilmektedir.

Resim: Natnan Srisuwan / Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*