Mobil uygulamalar, işletme liderlerinin hareket halindeyken gerçek zamanlı IoT verilerini almasına yardımcı olabilir

Kuruluşunuzda uygulama geliştirmeyi teşvik etmek, personelinizin parmaklarınızın ucunda daha hızlı analitik ve daha iyi bilgi edinmesine yardımcı olabilir.

<a href = "https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/09/a92ca858-a759-4640-8f21-28a163d5e323/resize/770x/d0e65ba89efdf37a0b564bb63f7286e1/istock-11272 hedef" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: NirutiStock, Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">nesnelerin interneti.

Görüntü: NirutiStock, Getty Images / iStockphoto

Akıllı telefon kullanımına ilişkin kurumsal karar vericilerin Boyutsal Araştırma anketinde, Ankete katılanların% 93'ü sürekli olarak kullanıma hazır bir akıllı telefona sahip olduklarını söyledi mesai saatleri içinde; % 66 seyahat ederken en çok akıllı telefon kullandıklarını söyledi; ve% 55'i akıllı telefonlarındaki verilere daha kolay erişebileceklerse, karar vermede yardımcı olacağını bildirdi.

İş zekası konusunda uzmanlaşmış bulut tabanlı bir şirket olan Domo'nun baş işletme sorumlusu Jay Heglar, "Yöneticiler, satış metrikleri, personel verileri veya üretim bilgileri olsun, işlerini ileriye taşıyan tüm faaliyetlere ilişkin içgörü isterler," diyor.

GÖRMEK: Özel rapor: İşletmelerde IoT'den yararlanma (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Maalesef, zamanlanmış programlara sahip yöneticilere geçmişte üst düzey metriklerin, gösterge tablolarının ve düzenli raporların dışındaki veriler sunulmamıştır.

Daha fazla C düzeyi ve orta yönetici, gösterge tablolarının en üst düzeyinde gördükleri ayrıntılara inme esnekliğinin yanı sıra kendi raporlarını geliştirme yeteneğini istedikçe bu durum değişiyor. Daha kapsamlı gerçek zamanlı bilgi talebi, hala toplu raporlarda içerik sağlayan ve yöneticilerin istediği isteğe bağlı, gerçek zamanlı, prob özellikli metrikler ve analitiklere ayak uyduran BT departmanlarına meydan okuyor.

Bu, mobil teknolojinin ve veri raporlamasının yardımcı olabileceği bir alandır. Mobil cihazlarla, gerçek zamanlı erişim istediğiniz verileri elde etmek için kendi no ve düşük kodlu uygulamalarınızı oluşturabilir ve bu verileri başkalarıyla anında paylaşabilirsiniz.

Heglar, "İş paydaşlarının neredeyse% 95'inin nerede olurlarsa olsunlar anlık raporlar ve işbirliği istediklerini kabul ettiklerini görüyoruz." Dedi. "Nesnelerin İnterneti (IoT) ve işletmenin daha yaygın alanları için, kullanıcıların işletme verilerini ekleyebilecekleri ve hemen analizlerin çekildiğini görmeye başlayabilecekleri belirli uygulamalar oluşturduk. Elektronik sayfalarda bulunan IoT verilerinin bir öyküyü etkili bir şekilde anlatamaz veya etkili bir şekilde anlatamaz, ancak kullanıcıların IoT verilerini tüketmelerini ve bulmasını sağlayan uygulamalar yapabilir. "

Mobil uygulamaların IoT ve diğer veri kaynaklarından eyleme geçirilebilir analitikler üretmesi için son kullanıcılar tarafından özelleştirilmesini sağlayacak yollar bulmak isteyen şirketler için Heglar şu önerilere sahiptir:

 1. "İşletme liderlerinin hızla değer alabilmesi için sunduğunuz verilerin ve uygulamaların sezgisel ve etkileşimli olduğundan emin olun. Uygulamalar ayrıca son kullanıcıların dilini de konuşmalıdır."

  GÖRMEK:
  5G: IoT için anlamı (ücretsiz PDF) (TechRepublic)
 2. Uygulamaları esnek ve kullanımı kolay hale getirin.
 3. "Uygulamalar, farklı mobil platformlar için geliştirdiğiniz verilerin ayrı mobil sürümlerini oluşturmanızı gerektirmeyen araçlar kullanmalıdır. Verilerinizin bir grafiğini yalnızca bir kez oluşturmanız gerekir. farklı mobil cihazlar için optimize edilmiş birden çok biçim. "
 4. Uygulamalar yalnızca bir sayı sunmamalı, aynı zamanda verilerle bir konumu açıklamalıdır. Başka bir deyişle, bir uygulama bir bilgi sunmanın yanı sıra bilgilerden harekete geçmek için bir araç sağlamalıdır.

  Ben de bu düşünceleri eklemek istiyorum:

 5. Mobil uygulamalar ve son kullanıcıların istedikleri uygulama türlerini geliştirme yeteneği, artık kullanılmayan IoT verilerine büyük bir ağ geçidi sağlıyor. Mobil uygulama geliştirme teşvik edilmelidir.

  GÖRMEK:
  Özel rapor: Endüstriyel IoT'nin yükselişi (ücretsiz PDF) (TechRepublic)
 6. Mobil uygulamaların son kullanıcılar tarafından geliştirilmesi, BT desteği ve uygulama izleme ihtiyacını ortadan kaldırmaz. Mobil uygulamalar ve raporlar, standart uygulamalar ve raporlar gibi kataloglanmalı ve izlenmelidir.
 7. Satıcılar yönetişim ve güvenlik sağlamasına rağmen, BT'yi kurumsal yönetişim ve güvenlik standartlarının karşılanmasını sağlamaktan kurtarmaz.

Ayrıca bakınız

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*