MWC 2021, Barselona: Qualcomm, 5G'de bir dizi küresel dönüm noktasını açıkladı

Şirket, Mobile World Congress'te yaptığı açıklamada, Snapdragon Mobil Platformu, 5G mmWave ve 5G RAN'a geliştirmeler geldiğini söyledi.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/06/25/c080fea8-358d-4eac-bc41-93ea10d05273/resize/770x/ba4871b408025bb6a1ecb6ca5e62a29f/qualcomm.jpg" hedef ="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

" data-credit="Resim: thetahoeguy/Shutterstock">Qualcomm işareti

Resim: thetahoeguy/Shutterstock

Qualcomm Pazartesi günü Snapdragon Mobil Platformu, 5G mmWave ve 5G RAN ile ilgili bir dizi duyuru yaptı. anonslar geldi Dünya Mobil Kongresi Barselona, ​​​​İspanya'da ve küresel kilometre taşlarını vurgulayın 5Gnasıl daha erişilebilir hale geldiği ve ötesine geçtiği dahil akıllı telefonlar, küresel olarak çoğalmaya devam ederken yeni segmentleri mümkün kılıyor.

5G Açık RAN ​​platformu

Şirket, ikinci nesil Qualcomm 5G RAN Küçük Hücreler için Platformunu (FSM200xx) duyurdu ve onu sektörün ilk 3GPP sürüm 16 5G Açık RAN ​​platformu olarak nitelendirdi. Qualcomm'a göre yeni platform, yeni n259 (41GHz), n258 (26GHz) ve FDD bantları dahil olmak üzere tüm ticari global mmWave ve Sub-6GHz bantları için desteğiyle RF'ye büyük iyileştirmeler getiriyor.

GÖRMEK: Qualcomm, perakende, depo ve imalat sektörlerinde IoT kurulumlarına güç sağlamak için 7 yeni çip ekliyor (Teknik Cumhuriyeti)

Qualcomm, FSM100xx ile artan ticari ivme üzerine inşa edilen bu yeni nesil platformun mmWave performansını hem iç hem de dış mekanlarda ve dünyanın her yerinde daha fazla yere taşımak için tasarlandığını söyledi. Aynı zamanda, şirket, kamu ve özel ağlarda küçük hücre yoğunlaştırma ile yeni Sub-6GHz fırsatlarını tanıttığını söyledi.

Bu özellik geliştirmeleri ve yeni spektrum desteği, daha iyi mobil deneyimler sağlamayı ve dünya çapındaki kullanıcılar için 5G performansını ve kullanılabilirliğini hızlandırmayı ve evler, havaalanları, stadyumlar, hastaneler, ofisler ve üretim tesisleri için fırsatları yeniden şekillendirmeyi hedefliyor.

Ek olarak, sürüm 16 desteği ile yeni platformun amacı, Qualcomm'un kritik olduğunu söylediği gelişmiş ultra güvenilir, düşük gecikmeli iletişim (eURLLC) gibi özelliklere desteğiyle geleceğin fabrikasına geçişi güçlendirmektir. ekipman ve makineleri kontrol etmek.

5G mmWave küresel kullanıma sunma

Diğer yandan şirket, dünya çapında bir mobil iletişim şirketlerinin birliğinin 5G mmWave teknolojisi için toplu destek duyurduklarını söyledi. Qualcomm, bu mobil operatörlerin, kullanıcı verisi talebindeki önemli artışları ele almaya ve pandemi sonrası dünyada kritik olan birçok endüstri dikeyinin ekonomik gelişimini desteklemede mobil ekosistemin rolünü genişletmeye çalıştığını söyledi.

GSA'ya göre dünya çapında 180'den fazla operatör 5G mmWave'e yatırım yapıyor.

Qualcomm Başkanı ve CEO'su Cristiano Amon, "5G mmWave'in genişlemesi artık kaçınılmaz. 5G'nin tam potansiyeline ulaşmak çok önemli ve 5G mmWave'i benimseyenler kendilerini rekabet avantajıyla bulacaklar" dedi. Beyan. "Ekosistemdeki şirketlerden gelen destek, 5G mmWave'in küresel ölçeğini ve olgunluğunu daha da gösteriyor."

GÖRMEK: 2026'ya kadar uç bilişimin benimsenmesi; kuruluşlar, karışıma 5G ekleme konusunda temkinli (TechRepublic Premium)

Amon, şirketin Çin, Avrupa, Japonya, Kore, ABD ve ötesinde 5G mmWave dağıtımını hızlandırmak için önde gelen mobil endüstri liderleriyle birlikte 5G mmWave'i geliştirmeye, standartlaştırmaya ve ticarileştirmeye yardımcı olduğunu söyledi.

Qualcomm'a göre 5G mmWave, 6GHz'in altındaki dağıtımları tamamlamak ve 5G'nin tüm potansiyelini ortaya çıkarmak için 24GHz'in üzerindeki frekanslarda bol spektrum kaynakları kullanır. Teknoloji, önde gelen operatörlerin hücresel ağlara büyük kapasite eklemelerine olanak tanıyarak, çoklu gigabit kablosuz hızlar ve düşük gecikmeli bağlantı sunmalarını sağlamayı amaçlıyor.

Bu yetenekler, mobil operatörlerin hızlı ve duyarlı bağlantı için günlük abone beklentilerini karşılamalarına ve 5G'yi sabit kablosuz, kurumsal (ofisler, kampüsler) ve Ultra HD video güvenliği gibi dikey uygulamalar ve hizmetler gibi yeni fırsatlara genişletmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Qualcomm, teletıp, akıllı fabrikalar ve akıllı limanlar gibi çeşitli senaryolarda hassas uzaktan rehberlik ve kontrol.

Snapdragon 888 Plus 5G mobil platformuna yükseltmeler

Qualcomm ayrıca, amiral gemisi Snapdragon 888'in devamı niteliğindeki yeni Snapdragon 888Plus 5G Mobil Platformunu duyurdu. Bu iki platform, duyurulan veya geliştirilmekte olan 130'dan fazla tasarıma güç veriyor. Snapdragon 888 Plus, aşağıdakiler dahil olmak üzere akıllı eğlence ile amiral gemisi deneyimlerini besler: yapay zeka-Performans, hız ve bağlantı geliştirmek amacıyla geliştirilmiş oyun, akış, fotoğrafçılık ve daha fazlası.

GÖRMEK: 5G: Uç bilgi işlem için ne anlama geliyor (ücretsiz PDF) (Teknik Cumhuriyeti)

Önceki modeliyle karşılaştırıldığında, Snapdragon 888 Plus, 3.0GHz'e kadar artırılmış Qualcomm Kryo 680 CPU ana çekirdek saat hızı ve %20'den fazla iyileştirme olan 32 TOPS AI performansına sahip 6. nesil Qualcomm AI motoru ile birlikte gelir. şirket dedi.

Qualcomm, Snapdragon 888 Plus tabanlı ticari cihazların yılın üçüncü çeyreğinde duyurulmasının beklendiğini söyledi.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*