NSF, AI araştırmalarına erişimi artırmak, deniz kaplumbağalarının kurtarılmasına yardımcı olmak ve daha fazlası için hibe

Hibe ayrıca bir pilot AI sertifika programı oluşturacaktır; potansiyel olarak türünün ilk örneği.

Resim: iStock / adokon

Geçen hafta Oklahoma Üniversitesi, Ulusal Bilim Vakfı'ndan 20 milyon dolarlık hibe açıkladı (NSF). Genel olarak, NSF, beş şirket kurmak ve desteklemek için 100 milyon dolardan fazla yatırım sağlamıştır. yapay zeka (AI) Enstitüler ve eğitim merkezleri. Duyuru, hibenin STEM genelinde çeşitliliği teşvik etmeye yardımcı olacağı, daha fazla öğrencinin yapay zekayı araştırmasına ve hatta potansiyel olarak ölümcül meteorolojik olaylar sırasında güney Teksas'taki deniz kaplumbağalarını korumasına yardımcı olacağı çeşitli yolları ayrıntılı olarak açıkladı.

GÖRMEK: TechRepublic Premium içerik takvimi: BT politikaları, kontrol listeleri, araç setleri ve indirilecek araştırmalar (TechRepublic Premium)

Texas A&M Üniversitesi-Corpus Christi'de araştırma profesörü olan Philippe Tissot, “Corpus Christi'de çok sık soğumaz, ancak bazen kuvvetli soğuk cepheler koylardaki ve lagunalardaki suyun sıcaklığını çok hızlı bir şekilde düşürebilir” dedi. bir basın bülteninde enstitünün ortak kuruluşlarından biri. “Bu etkinlikler sırasında binlerce deniz kaplumbağası yüzeye çıkabilir ve gemiler üzerlerinden geçebilir.”

Texas A&M Üniversitesi-Corpus Christi'deki araştırmacılar, bu soğuk hava olaylarının zamanlamasını daha uygun bir şekilde tahmin etmek için yapay zeka destekli bir tahmin yöntemi geliştirdiler. Bir basın açıklamasına göre, çeşitli nakliye şirketleri artık bu bölgeleri geçmeyecek ve bu meteorolojik olaylara yol açacak, bu da ajansların ve gönüllülerin harekete geçmesine ve “o bölgedeki deniz kaplumbağalarının% 80'inden fazlasını kurtarmasına” olanak tanıyor.

Projenin baş araştırmacısı Dr. Amy McGovern, “Bu enstitü çevre bilimi için güvenilir yapay zeka yaratacak, yüksek etkili hava ve okyanus tehlikelerinin tahmin ve anlayışında devrim yaratacak ve canları ve mülkü koruyarak topluma fayda sağlayacak bir yakınsak merkezdir,” dedi. ve Oklahoma Üniversitesi'nde bir basın açıklamasında profesör. “Yapay zeka, atmosfer bilimi ve okyanus bilimi, risk iletişimi ve eğitimden önde gelen uzmanlar, çevre anlayışımızı ve öngörümüzü dönüştürecek güvenilir yapay zeka yöntemlerini geliştirmek ve test etmek için sinerjik bir şekilde çalışacak.”

Hibe ayrıca STEM alanlarında çeşitliliği teşvik edecek ve daha fazla öğrencinin AI'ya erişmesini sağlayacaktır. Duyurunun bir parçası olarak, OU ayrıca katılımı artırmak ve “ülkenin farklı yerlerinde yeterince temsil edilmeyen öğrenciler için bir boru hattı” oluşturmak amacıyla bir topluluk koleji pilot AI sertifikası başlatacak. Bu sertifika programı, Texas A&M University-Corpus Christi'de test edilecektir. İspanyol Hizmet Kurumu (HSI)ve Del Mar Koleji'ndeki ortak topluluk kolejidir. McGovern, bunun “ülkedeki yer bilimlerinde AI için ilk sertifika” olacağına inanıyor.

GÖRMEK: Doğal dil işleme: Hile sayfası (TechRepublic)

OU enstitüsü, Colorado Eyalet Üniversitesi, Texas A&M Üniversitesi-Corpus Christi, Albany Üniversitesi, Washington Üniversitesi, North Carolina Eyalet Üniversitesi, Del Mar Koleji ve Ulusal Atmosferik Araştırma Merkezi ile işbirliği içinde çalışacaktır. Özel enstitü işbirliği ortakları arasında Google, NVIDIA, Afet Teknolojisi, IBM ve Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi (NOAA) yer alır.

McGovern bir basın bülteninde, “Azınlık öğrencileri için özel sektörü ve mevcut başarılı staj programlarını kullanarak, AI2ES bu öğrencilerin yapay zeka ve çevre bilimlerinde değerli deneyimler kazanmaları için bir boru hattı oluşturacak” dedi.

Ayrıca bakın

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*