Ocak ayından bu yana haber, gıda ve perakende satış siteleri için web trafiğinde büyük artış

Çalışma aynı zamanda spor ve seyahat siteleri için web trafiğinde büyük düşüşler buldu.

Siber güvenlik şirketi Imperva'dan yeni bir raporda, haber ve perakendecilik arasında değişen bir dizi sektör için web trafiğinde büyük artışlar bulundu ve aynı zamanda spor ve seyahat sitelerini ziyaret eden kullanıcılarda önemli ölçüde büyük düşüşler bulundu. Imperva'da tehdit araştırma başkanı Nadav Avital, bir blog gönderisinde söyledi Imperva Research Labs, şirketin müşterilerinden gelen bilgileri koronavirüs salgını tamamen fırtına ile dünyayı ele geçirdi.

Dünya ülkelerinin çoğu, virüsün yayılmasıyla mücadele etmek için değişen seviyelerde karantina uygulamaya başladığından, web trafiği sayıları giderek değişken hale geldi ve trafik rakamlarında farklı endüstrilere dayanan büyük değişimler oldu.

Imperva'nın 19 Ocak – 22 Mart arasındaki haftalık trafik ortalamalarına dayanan raporuna göre, haber siteleri toplam trafikte% 64 artış gösterirken, yiyecek ve içecek siteleri% 34'lük bir artış yaşadı. Perakende ve oyun sitelerinde trafikte% 28, hükümet ve eğitim sitelerinde sırasıyla% 17 ve% 15 artış görülmüştür.

"(Perakende sektörü), daha önce sadece Kara Cuma, Siber Pazartesi, Noel ve diğer geleneksel tatiller gibi önemli perakende etkinliklerinde tanık olunan satın alma davranışlarıyla ürün ve hizmetlerine benzeri görülmemiş bir talep yaşıyor.% 28 oranında trafik ile müşterilerin Avital, satın alma alışkanlıklarını sitelerinde trafikte benzeri görülmemiş bir artışla çevrimiçi alışverişe kaydırdı.

GÖRMEK: İhtiyaçlarınız için en iyi VPN'i seçme ipuçları (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Raporda, her endüstrinin, çoğu insanın evleriyle sınırlı olduğundan, beklendiği gibi trafikte artış görmediği belirtiliyor. Seyahat ve spor web siteleri için web trafiğinde gözlenen düşüşlere ek olarak, yetişkin siteleri ve otomotivle ilgili siteler için trafikte önemli düşüşler yaşandı. Imperva'nın verileri ayrıca finansal sitelere ve sağlık web sitelerine giden web trafiğinde de küçük düşüşler olduğunu gösteriyor.

Bir röportajda Avital, seyahat ve spor sahalarındaki ziyaretçilerin azalmasının mantıklı olduğunu, çünkü çoğu ülke uçuşlarda sınırlamalar getirdiğini ve yakın gelecekte neredeyse tüm spor etkinliklerinin iptal edildiğini açıkladı.

Yetişkin kategorisi için, insanların belki daha acil konulardan endişe duyduklarını ya da insanların aileleri ya da çocuklarıyla sınırlı olduklarını ve bu tür içerikleri tüketecek özel zamanlarının olmadığını teorileştirdi.

Sağlık ve finans sitelerine trafik söz konusu olduğunda Avital, ülkeden ülkeye farklılık gösterdiğini sözlerine ekledi. ABD'deki finansal sitelere olan trafiğin aynı kalırken, Çin'deki finansal sitelere olan trafiğin% 50 azaldığını belirtti.

"Hayatımızdaki herhangi bir büyük değişime korku ve şüphe eşlik ediyor. Bu nedenle, haber, yemek ve perakende sitelerine yönelik trafikteki artışları görmek için sürpriz olmadı. Ancak, insanlar yeni gerçekliğe uyum sağladıklarında, bu eğilimlerin Yerleşecek – insanlar hala haberleri okuyacaklar ama her saat değil, insanlar hala yiyecek satın alacaklar, ama panik satın almayı durduracaklar, "http://www.techrepublic.com/" dedi.

“İnsanlar evlerini terk etmeden hayata alıştıklarından, onları bazı davranış kalıplarını değiştirmeye zorluyor. Bugün geleneksel olarak“ yüz yüze ”sayılanlar da dahil olmak üzere pek çok şey çevrimiçi olarak yapılıyor. Kriz bittikten sonra geri dönüş olmayacak ve bu nedenle işletmelerin yeni gerçekliğe uyum sağlaması gerekecek olabilir.Örneğin, uzaktan eğitim yeni bir norm haline geliyor ve eğitim sistemini etkileyebilir – dijital platform, eğitim ücretlerini düşürebilir, yabancı ülkelerden mükemmel öğretmenler çekebilir ve daha fazlasını yapabilir "dedi.

Ayrıca bakınız

Cep telefonu online haber. Akıllı telefon ekranını kapatın. Uygulamadaki makaleleri okuyan adam. Elini tutarak akıllı aygıt. Mockup web sitesi.

Resim: Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*