Office 365: Kuruluşunuzun lisansları yanlış yönetmenin 3 yolu

Yeni bir rapor, kuruluştaki Office 365 lisanslarının yarısından fazlasının etkin olmadığını, yetersiz kullanıldığını veya atanmamış olduğunu ortaya koyuyor.

Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) şirketi CoreView, 3 milyondan fazla işletme anketinin sonuçlarını yayınladı Ofis 365 bunu keşfettiği kullanıcılar Office lisanslarının% 56'sı "etkin değil, gereğinden az kullanılmış, büyük boyutlu veya atanmamış."

Microsoft yakın zamanda raporlama ile 200 milyondan fazla Office 365 kullanıcısıCoreView, işletmelerin Office 365 lisanslarına ihtiyaç duyduklarından ortalama% 14 daha fazla harcama yapmalarına neden olduğunu söylediği bir çok yanlış yönetilen lisans.

GÖRMEK: En iyi Windows 10 çalıştırma komutları (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Rapor, özellikle Office 365 lisanslarını satın alırken işletmelerin yaptığı üç yaygın hatayı vurgulamaktadır:

  1. Dikkatli bir şekilde çok fazla lisans satın alma

  2. Yeniden atamak yerine etkin olmayan lisanslar (önceden etkin, ancak 30 gün veya daha uzun süre kullanılmayan) için ödeme yapmaya devam etmek

  3. Çalışanların kullanmadığı uygulamalar içeren Office 365 paketleri satın alma

Kısacası, kuruluşta çok fazla Office fazlalığı var.

Office 365 bütçesi nereye gidiyor

Office 365 iş planları üç katmana ayrılır: E1, E3 ve E5. En ucuz çözüm olan E1, saf bulut katmanıdır; masaüstü uygulamalarına erişim yoktur. Ayda lisans başına sadece 8 ABD doları, bu en ucuz seçenektir.

E3 sınırsız masaüstü uygulaması ekler onedrive depolama alanı ve daha büyük Exchange posta kutusu kapasiteleri ve E5, Microsoft'un iş analizi paketi Power BI'ya erişim sağlar. E3 ve E5, kullanıcı başına aylık 20 ABD doları, kullanıcı başına aylık 35 ABD dolarıdır.

Bu, CoreView'un çalışmasında bulduğu en büyük acı noktalardan biridir: Kuruluşlar, satın aldıkları lisans türlerini çalışanlarının ihtiyaçları ile uyumlu hale getirmemektedir. Üç Office 365 işletme lisansı kategorisinden:

  • Office 365 E1 lisanslarının% 37'si etkin değildir ve% 39'u hiçbir zaman bir kullanıcıya atanmamıştır
  • E3 lisanslarının% 12'si etkin değil ve% 42'si hiç atanmamış
  • E5 lisanslarının% 23'ü etkin değil,% 27'si hiç atanmamış

Bu rakamlara dayanarak, rapor E3 lisanslarının% 16'sının E1'e düşürülebileceği ve E5 lisanslarının% 38'inin aynı şeyi yapabileceği sonucuna varıyor.

CoreView raporunda, "Birçok kuruluştaki çalışan karmaşası düzeyi ve çoğu zaman Office 365'i harici kullanıcılar için kullanılabilir hale getirme ihtiyacı ile kuruluşlar, başkaları tarafından kullanılmak üzere toplanabilecek etkin olmayan lisansları tanımlamayı son derece zor buluyor." Dedi.

Office 365 lisans israfınızı azaltma

CoreView'in raporunda bulduğu sorunları çözmek için tasarlanmış SaaS yönetim yazılımı sunduğunu akılda tutmak önemlidir. Bununla birlikte, ilgili BT yöneticilerinin ürünlerini satın almak için sıçramaları gerektiği anlamına gelmez.

CoreView'in en büyük önerisi kuruluşların lisans yönetimini daha iyi ele almalarıdır. SaaS yönetim yazılımı kullanılarak veya başka bir yöntemle yapılıp yapılmayacağı bireysel iş ve ihtiyaçlarına bağlıdır.

Daha iyi lisans yönetiminin yanı sıra, rapor ayrıca Office 365 paketinden muzdarip kuruluşlara iki seçenek sunar: Paradan tasarruf etmek için E3 ve E5 lisanslarını eski sürüme geçirin veya çalışanları daha üst düzey katmanlardaki Office özelliklerinden yararlanacak şekilde eğitin.

Hem eğitim hem de not düşürmenin avantajları vardır – bunları kısa vadeli tasarruflar ve iş yatırımları açısından düşünün. Artık lisans maliyetlerini düşürmek genel masrafları azaltacaktır, ancak çalışanların Office 365 E3 ve E5'in gelişmiş özelliklerini kullanmaları için eğitilmesi daha verimli bir iş gücüne, daha iyi iş zekasına ve Office lisans yatırımından daha fazla geri dönüşe yol açabilir.

Ayrıca bakınız

Beyaz gümüş renk arka plan bokeh ışık tasarım öğesi konsepti için pozlama bulanıklık

Resim: James Sanders / TechRepublic

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*