Office OS şirketi, evden çalışmanın ve sıcak masa başında çalışmanın sonunu sinir bozucu olmaktan daha eğlenceli hale getirmek istiyor

Elçi, Kasım ayında Masaları test etmeye başladı ve ofisler yeniden açıldıkça rezervasyonlarda bir artış gördü.

Ofiste toplantı sırasında el sıkışan çeşitli iş adamları

Resim: iStockphoto

Office OS şirketi Envoy, iş arkadaşlarının birlikte masa ayırtmasını kolaylaştırmak ve ofiste hayata geri dönüşü kolaylaştırmak için bugün Desks'i piyasaya sürdü. Platform, yinelenen rezervasyonlara izin verir ve çalışanların ofis alanını nasıl ve ne sıklıkla kullandığına ilişkin verileri toplar.

Kişiler, bireysel bir yer ayırtabilir ve iş arkadaşlarını yakındaki bir yeri kapmaya davet edebilir. Yöneticiler, tüm bir ekibi ofise gelip birlikte yer ayırmaya davet edebilir.

Şirket, masa rezervasyonları için artan bir talep gördü ve Envoy rezervasyonları Nisan'dan Mayıs 2021'e kadar %95 arttı ve yalnızca Mayıs ayında 113.000'den fazla rezervasyon yapıldı.

Envoy'un kurucusu ve CEO'su Larry Gadea, daha önce sıcak masa hizmeti, oturacak bir yeriniz olduğundan emin olmakla ilgiliydi, ancak şimdi hedef farklı, dedi.

"Artık her şey işbirliği ve sizin ve ekibinizin farklı katlarda değil, bir araya gelmenizi sağlamakla ilgili" dedi. "Ürünü bunun üzerine inşa ettik."

GÖRMEK: Hizmet Olarak Yazılım (SaaS): Bir hile sayfası (ücretsiz PDF) (Teknik Cumhuriyeti)

Envoy, şirketlerin hibrit bir işyerine uyum sağlamasına, sosyal mesafe kurallarına uymasına ve ofis alanı kullanımı hakkında veri toplamasına yardımcı olmak için hizmeti Kasım ayında beta olarak başlattı. Şirkete göre 400 ila 500 şirket rezervasyon yazılımının beta sürümünü kullandı.

Envoy'un ürün direktörü Alex Haefner, hizmetin evden çalışmanın veya sıcak masa başında çalışmanın sona ermesi konusunda heyecan duymayan insanlar için ofise dönüş deneyimini iyileştirme potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

“Geri dönmemiş insanlar için işyerinin bunu kazanması gerekiyor” dedi. "Sırrın, grupları tekrar bir araya getirmek olduğunu düşünüyoruz."

Gadea, müşterilerin bu ürünü piyasaya sürme hızının kendisini şaşırttığını söyledi.

'Ağustos ve Eylül'de dönelim' 'Artık dönelim'e dönüştü” dedi.

Gadea, çalışanlarının yaklaşık %25'inin ofise geri döndüğünü söyledi. Şirket kendi yazılımını kullanıyor – Gadea'ya göre test sürümü şirket için çok önemli – ve Elçi çalışanlarının %60'ı Salı günü masa ayırtmak için Masalar hizmetini kullandı.

Sıkı geliştirme zaman çizelgeleri üzerinde çalışmanın, geliştiricilerin daha önceden planlama yapmasını gerektirdiğini ve bunun şahsen yapılmasının uzak bir ortamdan daha kolay olduğunu söyledi.

Hizmet, diğer veri noktalarının yanı sıra ofise kimlerin ve ne sıklıkta geldiğini, kişilerin rezervasyon yaptıktan sonra konferans salonlarını ve diğer alanları kullanıp kullanmadığını ve en sık hangi alanların kullanıldığını raporlamayı içerir.

Gadea, şirketlerin bu verileri hibrit bir çalışma planının ne kadar iyi çalıştığını ölçmek için kullanacağını tahmin ediyor.

"Şu andan itibaren altı ila 12 ay sonra işlerin nerede olacağını bilmiyoruz ve bu veriler şirketlerin daha uzun vadeli kararlar almasına yardımcı olacak" dedi.

"Geri dönmemiş insanlar için, işyerinin bunu kazanması gerekiyor." – Alex Haefner, Elçi

Gadea ayrıca şirketlerin belirli bir ihtiyaca uygun platformda hizmetler oluşturmasını da bekler.

"Bir şirket Masaları kendi sistemleriyle entegre edebilir ve ofiste kimin olduğunu görüntülemek için bir TV ekranı kullanabilir" dedi. "İnsanlar, işyerinin onlara bu verileri verebileceği konusunda hazırlıksız yakalanacak."

Hibritin neye benzediğini anlamak

Envoy yakın zamanda, işe dönüş planlarını ve önceliklerini anlamak için dünyanın dört bir yanından 800'den fazla işyeri lideriyle anket yaptı. Anket, şirketlerin ofis alanını nasıl kullanacaklarını sordu:

  • Tüm liderlerin %45'i, bazı kalıcı olarak atanmış masalardan ve sıcak masa için ayrılmış bazı alanlardan oluşan karma bir modele geçtiklerini söyledi.
  • %14'ü kalıcı olarak atanmış koltukların olmadığı tam bir sıcak masa modeline geçtiklerini söyledi.
  • %18'i toplam masa sayısını azalttı ve daha fazla toplantı alanı ekledi

Haefner, hizmetin, bir şirketin aşı kanıtı veya sağlık taraması talep edip etmediğini, konuma göre kurallar belirlemesini veya zaman içinde kuralları değiştirmesini isteyip istemediğini özelleştirmeye izin verecek şekilde oluşturulduğunu söyledi.

"Avustralya'da her gün binlerce çalışanı olan bir müşterimiz vardı" dedi. "Kurallar şirketten şirkete çok farklı görünecek."

Rezervasyon hizmeti aynı zamanda çalışanların yanlarında oturan kişinin profilini kontrol etmelerine de olanak tanıyor; bu, pandemi sırasında birçok şirketin çok sayıda yeni insanı işe aldığı göz önüne alındığında yararlı bir özellik.

Desks aslında bir uygulamaydı ancak şirket bir web arayüzüne de ihtiyacı olduğunu fark etti. Platform ayrıca Microsoft Teams ve Slack dahil olmak üzere diğer hizmetlerle 70'den fazla entegrasyona sahiptir.

Anket ayrıca hibrit modelle ilgili en önemli endişeleri de sordu. İşte şirket liderlerinin söyledikleri:

  • %40—değişen kural ve düzenlemelere uyumu sürdürmek
  • %35—virüse maruz kalma ve çalışanların hastalanması<
  • %33—ekipler geri dönmek istemeyecek veya alan kullanılmayacak
  • %23—zamanlama zor olacak
  • %19—kapsayıcı bir çalışma alanı oluşturmak için tüm çabalarına rağmen, uzaktan çalışan çalışanlar kendilerini dezavantajlı hissedecekler
  • %15 — yeterli sayıda doğru alana sahip olmayacaklar

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*