Ofis politikalarının ve karamsarlığının mümkün olan en iyi lider olmanızı engellemesine izin vermeyin

Olumlu bir bakış açısı ve merkezinizde izin verdiğiniz şeyleri titizlikle kontrol etmek, daha iyi bir lider olmak ve yeni beceriler geliştirmek için daha fazla zaman kazandıracaktır.

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/09/4319c7c5-6621-406b-b4fc-4d6805afec25/resize/770x/7ae50b6980b630cb98803d4cdc6397f9/istock-38-11-11-11-11-11-11 = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: Viktor_Gladkov, Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Düşünceli karışık kadın uzağa izole sarı arka plan üzerinde seyir

Görüntü: Viktor_Gladkov, Getty Images / iStockphoto

Bayramları, akşam haberlerini dindar bir şekilde izleyen ailemle geçirdim. Segmentlerden biri en iyi şekilde "on yılın tüm felaketleri" olarak tanımlanabilir ve son 10 yılın önemli trajedileri ve ünlü ölümleri ile geçitlendi, muhtemelen izleyicileri önlemek için en yakın pencereden saf umutsuzluğun dışına atlamak.

GÖRMEK: BT tükenmişliği: Nedenleri ve çözümleri (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Benzer şekilde, iş yerinde, çoğu ofisin etrafında sürekli olarak dönen negatiflik eksikliklerine yakalanmak kolaydır. Her zaman, üstte veya yönetim kurulunda yer alanların açıkça önemli olan önceliklere uygun bir şekilde odaklanmadığı veya birisinin kuruluştaki ilerlemesinin liyakat dışındaki kriterlere dayandığı bazı siyasi entrika unsurları vardır. işyeri siyaseti, anlaşmazlıklar, görünüşte yanlış yönlendirilmiş liderler ve görünüşe göre kayırmacılık, ilk birkaç insanın yıllar önce işbirliği yaptığı için işyerinde bizimle birlikte olmuştur.

Karamsarlığın maliyeti

Her günün saatlerini dişlerinizi gıcırdatmak ve Joe'nun finanstaki güverteyi nasıl istiflediğine dair sıkmak için harcarsanız, o zaman insanlarınızı yönlendirmek, yeni beceriler geliştirmek veya sadece daha iyi bir uyku gecesi geçirmek için harcanmış saatler . Hayatınızın kontrolünü bu karanlık güçlere bırakırsanız, kendinizi istekli ve mutlu bir şekilde taşınmaz bir ağırlığa bağladınız ve üzerinde kontrolünüz olmayan varlıklara kendi kaderinizin kontrolünü teslim ettiniz.

Gerçekten kendi geminizin kaptanı olduğunuzu ve odak noktanızın, zamanınızın ve zihinsel enerjinizin, kısaca baş boşluğunuzun, en büyük kaynaklarınız olduğunun farkına varmak çılgınca güçlendirici. Bu, kendinizi "kötü, kaba ve kısa" olan ve kendi kaderiniz üzerinde hiçbir kontrolünüz olmayan ve karanlık güçlerin kaprislerinin dikte ettiği bir hayata maruz kalan bir Hobi yaşamına sevk etmekten çok daha iyidir.

GÖRMEK: BT tükenmişliği: Bu 9 uyarı işaretini izleyin (TechRepublic)

Merkezinizi nereye harcadığınızla ilgili karşılaştırma

Her köşede bir komplo olduğunu düşünmeseniz bile, kendinizi ofise giriyor, ilhamsız ve yaptığınız hiçbir şeyin ölçülebilir bir etkisi olduğunu hissedebilirsiniz. Bu, kafa boşluğunuzun kontrolünü neredeyse bilmeden verdiğiniz ve başkalarının programınızı, fikrinizi ve bakış açınızı hayatın bir eziyet gibi hissettiği noktaya dikte etmesine izin verdiğinizin bir işareti olabilir.

Bu duyguyu değiştirmenin kolay bir yolu, zamanınızı nasıl harcadığınızı izlemeye başlamaktır, çünkü bu, baş boşluğunuza nereye yatırım yaptığınızın makul bir göstergesidir. Android ve iOS, telefonunuzda hangi tür uygulamaları kullandığınızı izleyen bir özellik sunar, ancak daha ayrıntılı olarak izlemek için zaman ayırmak, sizi başka bir nedenden dolayı sizi saati kabul etmeye zorlamıyorsa değerli bir yatırım olabilir. bir haber web sitesinde yorumları troll etmek için harcadım veya iş gününüzün% 80'inin başkaları tarafından planlanan toplantılarda harcandığını kabul edin, çoğu girişinizi gerektirmedi. Benzeri uygulamalar ATracker, Superday, RescueTimeve bir dizi diğerleri ("Alışkanlık Takibi" için en sevdiğiniz uygulama mağazasında arama yapın), zamanınızı ve zihinsel enerjinizi nereye yerleştirdiğinizi görmenizi sağlar, birçoğumuz için otomatik eylemler haline gelen kapakları geri çeker.

Aynen sevmediğiniz bir politikacıya, ofis dedikodusuna ya da kapınızı kimin kararttığına, cüzdanınızı ve el paranızı açmazsanız, aynı mekanlara ne kadar mutlu olursanız olun. Muhtemelen kariyeriniz boyunca daha fazla para kazanabileceksiniz, ancak bu önemsiz şeylerde zaman ve zihinsel enerjiyi boşa harcamayın.

Ayrıca bakınız

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*