Onarım Hakkı hareketi, işletmelere kendi donanım politikalarını yeniden gözden geçirme konusunda ilham veriyor

Yönergeler, satın alma ve dağıtımdan hizmetten çıkarmaya ve atmaya kadar, kuruluşların donanımı güvenli ve emniyetli tutmasına yardımcı olur.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2020/07/14/a2cb1821-637a-435a-abe5-827f4b14d744/resize/770x/f77cea778c25ec55cceec6d98e3cb80/e-waste.jpg " target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

" data-credit="Resim: Getty Images/iStockphoto">Elektronik atık detayı. Güneşli gökyüzü ile ağaçların altında yığın üzerinde atılan bilgisayar donanımı bileşenleri

Resim: Getty Images/iStockphoto

Onarım Hakkı hareketi büyük bir kazanç elde etti. Çevresel ve sosyal bir kurumsal sorumluluk kar amacı gütmeyen kuruluş olan As You Sow, bir basın açıklamasında Microsoft'un "tüketicilerin cihazlarını tamir etme seçeneklerini 2022'nin sonuna kadar artıran" ilk ABD'li üretici olacağını bildirdi.

Üreticilerin cihazları tamir etmeyi zorlaştırabileceği bir sır değil. Onarım Hakkı hareketi, ekipman sahiplerinin bunu yapmak için üreticinin çemberine atlamak zorunda kalmadan onarım teknisyenleri kiralama veya kendi onarımlarını yapma hakkını savunarak bunu değiştirmeyi umuyor.

Ekipman bakım ve onarımı sadece tüketicileri ilgilendiren bir konu değildir; işletmeler ayrıca donanımın imhası ve onarımı ile ilgili prosedürler ve yönergeler oluşturmaktan da sorumludur. TechRepublic Premium'un aşağıdaki kaynakları, şirketinizin bunu kolaylaştırmasına yardımcı olabilir.

Bir kuruluş içindeki ekipman, yazılım ve prosedürlerdeki değişiklikleri izlemek ve izlemek oldukça zor olabilir. Süreçler, ekipman ve uygulamalardaki değişikliklerin ve bu değişiklikleri yapmak için gereken süreç/personelin nasıl izleneceğini belgeleyen bir politika, kuruluşlar için bu zorluğu basitleştirecek ve ayrıca şirket kaynaklarının üretken ve güvenli kalmasını sağlayacaktır.

TechRepublic Premium

İşletmeler bilgisayarları, dizüstü bilgisayarları, sunucuları ve diğer BT ekipmanlarını düzenli olarak değiştirir ve kullanımdan kaldırır. Bu tür süreçleri verimli tutmak için şirketlerin kılavuzlara ihtiyacı var. TechRepublic Premium'un Bilgisayar Ekipmanı İmha politikası, bilgisayar ve BT ekipmanının uygun şekilde atılması, atılması ve hizmetten çıkarılması için prosedürler içeren bir şablon sağlar.

TechRepublic Premium

Sunucuların düzgün çalışmasını sağlamak oldukça büyük bir başarı olabilir. Ancak, düzenli bakım uygulamaları kullanıldığında sorunları tespit etmek ve sorunları önlemek çok daha kolaydır. TechRepublic Premium'un sunucu bakım kontrol listesi gibi bir kontrol listesi kullanmak daha da kolay. Bir kontrol listesi, teknisyenlere, sunucuların çalışır durumda kalması ve sorunların planlanmayan hizmet dışı kalma süresine veya daha kötüsü, veri kaybına yol açmasını önlemek için gereken adımlar konusunda sistematik olarak yol gösterir.

TechRepublic Premium

BT donanımı yalnızca önemli bir sermaye yatırımı değil, aynı zamanda hassas şirket ve çalışan verileri için bir saklama yeridir. Bu tür verileri ve ekipmanı korumak ve güvenceye almak için kuruluşların, satın alma ve dağıtımdan hizmetten çıkarma ve elden çıkarmaya kadar her bir bileşeni izlemenin bir yolunu oluşturması gerekir. TechRepublic Premium'dan gelen bu politika, kuruluşların ekipmanın bakımı için protokoller geliştirmesine ve ayrıca donanımın yeniden atanması, hizmetten çıkarılması ve elden çıkarılmasına yönelik adımlar geliştirmesine yardımcı olur.

TechRepublic Premium

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*