O'Reilly yüz yüze etkinlik işini ortadan kaldırıyor

Diğer şirketler COVID-19 nedeniyle yüz yüze olayları ertelediğinde veya ertelediğinde, O'Reilly Media işinin bu bölümünü kapatıyor. Sadece dijital etkinliklerin günü nihayet geldi?

femalespeakeristock-532256991viktorcap.jpg

Resim: [email protected], Getty Images / iStockphoto

Çok uzun zaman önce, 2012 yılında Apple, Optik veya "DVD" sürücüsünü dizüstü bilgisayarlarından kaldırmaya karar verdi. O zamanlar Apple'ın kararı aptalca ve kısa görüşlü görünüyordu; şimdi belli görünüyor.

Dün O'Reilly Media benzer bir karar olduğunu iddia etti – etkinlik işini tamamen kapattı, ücretli geçiş COVID-19 aileleri, geçim kaynaklarını ve ekonomiyi üstlendi. Bu bir gecikme, bir erteleme veya programdaki bir değişiklik değildir. Şirketin başkanı Laura Baldwin, bir basın açıklamasında şu şekilde açıkladı:

Virüsün O'Reilly'nin yüz yüze Etkinlikler bölümü üzerinde de önemli bir etkisi oldu. Daha önce Strata California ve Strata London etkinliklerimizi iptal etmek için acı verici bir karar verdik. Bugün, gelecekteki tüm O'Reilly yüz yüze konferansları iptal etmek ve işimizin bu bölümünü kapatmak için çok zor bir karar verdiğimiz haberi paylaşıyoruz. Bu küresel sağlık acil durumunun ne zaman sona erebileceğini anlamadan, bu kriz sonucunda sonsuza dek değişecek bir işi planlayamayız veya işletemeyiz. Büyük teknoloji satıcılarının etkinliklerini tamamen çevrimiçi hale getirmesiyle, bizzat olaylar söz konusu olduğunda, yeni bir normal ilerleme için zemin hazırlandığına inanıyoruz. Ayrıca geçen hafta 4600'den fazla katılımcıya çevrimiçi olarak Strata etkinliğimizin bir versiyonunu sunarak bu zorluğu kabul etmeye hazır olduğumuzu biliyoruz. Öğrenme platformumuzdaki 5000'den fazla şirket ve 2.5 milyon kullanıcıyla, hizmet verdiğimiz teknoloji topluluklarını ve işleri yeni ve yaratıcı bir şekilde buluşturmayı ve bir araya getirmeyi dört gözle bekliyoruz.

O'Reilly'nin dijital dönüşümü

Birçok okuyucu O'Reilly'yi "Hayvan" kitaplarının yapımcısı olarak hatırlayacak; Yıllardır budamayı yıpranmış rafımda 14 saydım ve daha sonra daha yüksek bir rafta üç tane daha buldum. Sonra Safari kitap abonelik hizmetini tanıttı 2001 yılında, O'Reilly, şirket web sitesindeki tüm kitapların satışını ortadan kaldırdı Bugün bir kopyasını almak istiyorsanız, diyelim ki, Ruby Programlama, basılı kitaplar pahalı olduğundan farklı bir kitapçıdan, muhtemelen Amazon'dan ve muhtemelen Kindle Edition'dan satın almanız gerekir.

Fiziksel kitaplardan uzaklaşmak hiç de şaşırtıcı değil. Çevrimiçi içerik sunarak OReilly, malzemelerin çoğaltılmasının yanı sıra nakliye ve taşıma maliyetini de ortadan kaldırır. E-dağıtıma geçmek kâr marjlarını arttırır, işletmenin karmaşıklığını azaltır ve ölçeklendirmeyi kolaylaştırır. Bu arada, şirketin kurucusu ve CEO'su Tim O'Reilly, baskı çalışmaları küçüldükçe, kitap başına düşen üretim maliyeti. On binlerce başlıktaki arama sonuçları gibi başka avantajlar da vardır.

Bütün bu mantık konferans işi için de geçerlidir.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

On beş yıl önce, hangi programlama kitabını satın alacağımı bilmediğimde, O'Reilly'yi satın alıp muhtemelen iyi olabilirdim; Bugün internette sonsuz miktarda konferans materyali mevcut. Ne yazık ki, halka açık internette ücretsiz bir programlama eğitimi ararsam, muhtemelen iyi olmayacağım.

İyi bilinen bir küratör olarak O'Reilly'nin güvenilirliği vardır. 30 kişiyi ölçeklendirebilecek yüz yüze bir konferans "konuşmasından" web destekli eğitime geçiş bir noktada akıllı bir adım olabilir.

Aniden giden insanların sayısı göz önüne alındığında yakınlaştırma veya RingCentral toplantıları nedeniyle coronavirüs pandemi, O'Reilly o gün bugün bahis oynuyor.

Yaratıcı yıkım

Kapitalizmin motoru olarak "yaratıcı yıkım" terimini icat eden Avusturyalı ekonomist Joseph Schumpeter'di. Yeni medyanın üretkenlik kazancı, matbaadan bu yana insanları işsiz bırakıyor. Kelime işlemciler yazım havuzlarını ortadan kaldırdı. Bloglama ve internet geleneksel medyayı yeniden icat etti. En iyi mücadeleyi değiştirmeyi reddeden yeni şirketler ortaya çıkıyor. Teknolojide, çoğumuz, başlangıçta kişisel bilgisayarın potansiyelini tanımayan ve ana karelere, orta kademe sistemlere ve kişisel hesap makinelerine yatırım yapmayı seçen IBM, DEC ve HP'ye aşinayız.

Amazon, Kindle'ı oluşturmak için cesur bir adım attığında, şirket esasen mevcut tüm baskı işini yeni bir şey üzerinde riske atıyordu. O zaman duyduğum en iyi argüman, Amazon bunu yapmazsa, başkasının yapacağıydı. 2007 yılında tanıtılan, Kindle e-kitap satışları fiziksel kitap satışlarını aştı sadece dört yıl sonra.

O'Reilly bir Hizmet olarak Yazılım modeline gidiyor olabilir. Konferans satın almamak, ancak hepsini, istediğiniz kadar, sık sık, aylık sabit bir ücret karşılığında kiralamak. Netflix için kesinlikle işe yarıyor.

Ayrıca bakınız

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*