Otomasyon COVID-19 sonuçlarının hastanelere ulaşmasını nasıl hızlandırıyor?

Bir robotik süreç otomasyon sağlayıcısı olan Kryon, İsrail Sağlık Bakanlığı'ndan COVID-19 test sonuçlarını 48 saat içinde İsrail'in en büyük sağlık hizmeti sağlayıcılarından Maccabi'ye yüklemeye yardımcı oldu.

Olarak COVID-19 salgını hastaneleri yeni vakalarla dolduruyor –– hastanelerin ne zaman yapılacağına dair faydalı bir harita sınırlarını aş–– birçok sağlık hizmeti sağlayıcısı, virüs için tedavi edilmesi gereken hastalar hakkında güncel bilgilere sahip olmalarını sağlamak için uğraşıyorlar. Engellerden biri, enfekte olanlar hakkında bilgi edinme arasındaki gecikme süresidir. COVID-19 bilgisayar sistemlerine.

Otomasyon kurtarmaya geliyor. Cuma günü, bir robotik süreç otomasyonu (RPA) sağlayıcısı olan Kryon, İsrail'in en büyük sağlık hizmeti sağlayıcılarından Maccabi'nin, doğrudan İsrail Sağlık Bakanlığı'ndan sağlık hizmetlerine COVID-19 test sonuçlarının indirilmesini otomatikleştirmek için bir sistem kurmasına yardımcı oldu. sistemi. Yoğun, veri-ağır Excel dosyalarının günde iki kez Maccabi'ye gönderildiği ve manuel olarak yüklendiği önceki sistem haftalar –– özellikle girdiler birikmeye başladığında.

Kryon CEO'su Harel Tayeb TechRepublic'e verdiği demeçte, "Bu yeni RPA uygulamasıyla, haftalarca manuel çalışma gerektiren hasta kayıtlarındaki güncellemeleri sadece birkaç dakika içinde işleyebiliyoruz." Dedi. "Sonuç doktorlar, sağlık yöneticileri ve hükümetler için çok daha akıcı bir süreç. "

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Kryon, yükleme işlemini hızlandırmak için Maccabi tarafından işe alındı. Ve 48 saat içinde, geliştirici ekibi uzaktan otomatik bir çözüm uygulamıştı. İsrail Sağlık Bakanlığı'ndan gelen her dosya hızlı bir şekilde yüklenmekle kalmayıp, sistem aynı zamanda insan hatası değişkenini de ortadan kaldırmıştır –– daha önce, satır satır insan girişleri gerektiriyordu–– Maccabi'de yüzlerce COVID-19 tedavisine yardımcı oldu iki milyondan fazla hastanın sağlık ağı.

Kryon'un otomatik sistemi, teknolojinin sadece şirketlerin işletmeleri artırmak için daha verimli ve üretken olmasına yardımcı olmakla kalmayıp, aynı zamanda hayat kurtarmaya nasıl yardımcı olabileceğini vurgular.

Tayeb, "Dünyadaki toplulukların sağlığı ve refahı bir sonuçtan daha önemlidir." Dedi.

AI ve telehealth gibi teknoloji devrim yapıyor sağlık hizmetlerinin sunulma şekli, hastanelerin yarısı ile 2021 yılına kadar AI kullanmayı taahhütve küresel salgın dijitalleşmemiş sistemlerin bu eşi benzeri görülmemiş zamanda benzersiz zorluklar yaratma yollarını vurguladı.

GÖRMEK: Sağlık hizmetlerinde yapay zeka: İçeriden öğrenenlerin kılavuzu (TechRepublic)

Zaten aşırı yüklenmiş sağlık sistemleri gerilirken, hem hastaları, aileleri hem de sağlık çalışanlarını riske atarak, her vakanın hızlı bir şekilde tedavi edilmesini sağlamak için COVID-19 test sunumunu otomatikleştirerek uzun vadede herkese yardımcı olacaktır.

Tayeb, "Sağlık endüstrisi aşırı çalışıyor, kaynak sıkıntısı çekiyor ve oldukça düzenleniyor." Dedi. "Hepimiz COVID-19 ile birlikte mücadele ederken, RPA dünyadaki sağlık kuruluşları için bir umut ışığı olacak."

Şirketler Kryon'un entegre otomasyon sisteminden yararlanabilir. RPA sağlayıcısı şimdi aynı hizmeti tüm dünyadaki herhangi bir sağlık kuruluşuna –– ücretsiz olarak sunmayı teklif ediyor.

"Hiçbir şirket, uzun vadede ücretsiz olarak faaliyette bulunamaz," dedi Tayeb. "

Ayrıca bakınız

Coronavirus dünya harita ve biyolojik tehlike sembolü ile

Resim: Peter Zelei Resimleri / Getty Images

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*