Özellikle BT'de uzaktan çalışma kalıcı bir trend haline gelebilir

Birçok şirket, çalışanlar arasında (bir ofise geri dönmek istemeyebilecek olan) etkili bir şekilde iletişim kurmayı ve yönetmeyi çoktan anladı.

Koronavirüs uzaktan çalışmayı normlara, işletmelerin bilmesi gerekenler haline getirebilir
Koronavirüs COVID-19 salgını, telekomünikasyonda çarpıcı bir artış için katalizör olabilir. İşletmeler uzaktan işlerde bir artışa ve pazarlama bütçeleri, kurumsal seyahat ve ticari gayrimenkul değerleri üzerindeki uzun vadeli etkilere hazırlanmalıdır.
http://www.techrepublic.com/

Birçoğumuz şimdi ünlü video BBC'nin röportajı, çocukları birkaç yıl önce uzak ofisinde dolaşan bir profesörle. Bu gibi sahnelerin uzmanlarla daha yaygın hale gelmesini bekleyin, uzaktan çalışmanın evde kalma ihtiyacından uzun süre sonra devam edebileceğini söylüyor.

En son verilere göre Çalışma İstatistikleri Bürosu, işçilerin sadece% 29'u ortalama bir günde evden çalışma imkanına sahiptir. Bu sayı ücret ve maaşlı işçiler için% 20,6'ya düştü. Bu rakamlar şüphesiz önümüzdeki haftalarda ve aylarda artacak.

İşçilerin yetersizliği birçok işvereni yarı zamanlı veya haftada birkaç gün uzaktan çalışma seçeneği sunmaya yönlendirdi ve bu uzun zamandır işçileri çekmek için arzu edilen bir güç oldu. Şimdi, özellikle uzaktan çalışmaya devam etme deneyimi ve nerede olduğu BT'de norm haline gelebilir.

BT özellikle uzaktan çalışmak için çok uygundur

On yıl önce teknik kaynakların ve dağıtılmış ekip yapılarının paylaşılması sayesinde, IT yetenek firması Dice'in ana şirketi DHI Group CEO'su Art Zeile, IT'de uzun bir trend oldu.

Bu eğilim, "şirketlerin farklı çalışanlar arasındaki iletişimi yönetmede nasıl etkili olabileceklerini öğrenmelerine izin verdi," dedi Zeile. "Çoğu teknoloji uzmanının, bağımlılıklarını çözmek için takım arkadaşlarıyla bağlantıda kalma ihtiyacını sürekli olarak dengelediğini ve kodlama ve sorun çözme için yeterli kişisel 'akış' zamanı oluşturduğunu gördük."

Zar en 2020 Maaş Raporu teknolojistlerin büyük çoğunluğunun (% 93) Uzaktan çalışmak en azından bir süre. Ancak, bu ezici arzuya rağmen, katılımcıların sadece% 60'ı yıl başında evden çalışma fırsatı bulduğunu söyledi.

Bu arzu göz önüne alındığında, işçiler bir ofise geri dönmemeyi tercih ederse işverenler muhtemelen aynı verimlilik seviyesini göreceklerdir.

"Bir yaşam tarzı perspektifinden bakıldığında, çoğu teknoloji uzmanının evden toplam bir iş olmasa bile kısmi bir tercihi tercih ettiği sorusu yoktur. Gelecek haftalarda çoğu şirketin işteki ekiplerinden eşdeğer bir üretkenliğe ulaşacağına inanıyorum. -ev modundan ve gelecekte bu şekilde çalışmaya daha açık olacak, koronavirüsü geçecek. "

GÖRMEK: Twitter, tüm çalışanların coronavirus salgını sırasında evden çalışmasını zorunlu kılıyor (TechRepublic)

CompTIA araştırma ve pazar istihbaratından sorumlu başkan yardımcısı Tim Herbert, işçilerin uzaktan çalışmaya devam etmeyi seçmelerinin bir başka nedeni de, birkaç büyük teknoloji merkezindeki sıkı konut piyasasıdır. Echoing Zeile, çalışanların yaşam kalitesine prim verdiğini ve araştırmaların ileri teknolojilerin günümüzde uzaktan çalışmayı daha yapılabilir hale getirdiğini söyledi.

Herbert, "Daha uygun fiyatlı uzaktan çalışma cihazlarımız var; dizüstü bilgisayarlar çok daha uygun fiyatlı ve işbirliğini kolaylaştıran platformlar." Dedi.

Şu anda teknoloji çalışanları arasında en yaygın kullanılan iki işbirliği platformu Slack ve Google Hangouts, diyor teknoloji işe alım şirketi TalentLab'da işe alım direktörü Sarah Doughty. "Teknoloji işverenlerinin çoğu Slack'i iş akışları veya çalışan iletişimi için bir şekilde kullanıyor" dedi. "Google Hangouts, özellikle WebEx gibi ücretli bir platforma yatırım yapma ihtiyacı görmeyen küçük ve orta ölçekli şirketler için hala en popüler platform."

Herbert, bir kişinin yaşıyla da ilişkilendirilecek olan "uzaktan çalışmada kalıcı bir artış göreceğimize" inanıyor. Tüm sektörlerde, "Daha önce, Gen X, Gen Y ve daha genç demografik özellikler, belirli bir ofis süresine daha fazla odaklanan bebek patlamalarına kıyasla evden daha fazla çalışmaya daha açıktı." Dedi.

Bunun nedeni, yaşlı işçilerin hala ofis süreleri ve "gözden uzak, akıldan çıkma" anlayışıyla yargılandıklarına inanarak büyümüş olmalarıdır. Buna karşılık, genç kuşaklar her zaman çevrimiçi işbirliğini biliyor ve uzaktan paylaşıyor ve arkadaş ediniyorlar, bu yüzden bu onlar için daha az sorun olabilir.

"Trendin devam etmesini bekliyorum …" dedi. "Eğer düzgün bir eğri düşünüyorsanız, koronavirüs nedeniyle sivri düşünebilirsiniz. Ne kadar büyüyeceğini söyleyemem, ama bence bazı organizasyonları kalıcı olarak değişmeye zorlayacaktır. Diğerleri için uzun olacak süreç; gece boyunca değişecekleri bir şey değil, "çünkü sahip oldukları veya kiraladıkları ofis binaları gibi düşünceler var.

Kalıcı uzaktan çalışma ile ilgili hususlar

Şirketler genel sorumluluk sigortasına sahip olmakla birlikte, uzaktan çalışma, bir şirketin kapsama alanı korumasının evde faaliyete geçmesini sağlamak anlamına gelir, bu da "çoğu sigorta (plan) altında istihdam kapsamı dışında sayılabilir" http: //www.techrepublic. com / ", Southlake, TX'deki Scott & Scott LLP'nin yönetici ortağı Rob Scott'ı söyledi.

Diyerek şöyle devam etti: "Bir şey ters gittiğinde birinin sigortası ne zaman işe yarayıp yaramadığını anlamak oldukça kolaydır – ancak biri evde ve bir şeyler yanlış giderse, şirketin sorumluluğu olan bir şey midir? Yoksa ev sahibinin politikasını tetikler mi?" Dedi Scott.

Uzaktan çalışma "benzersiz riskler" yaratıyor ve "şirketlerin işçileri eve göndermek gibi değişiklikler ışığında risk yönetimlerini gözden geçirmeleri uygun olur."

Teknoloji uzmanları için uzaktan çalışma, özellikle gruplar çağrı sıralarını kolaylaştırıyorsa ve üretkenliği en üst düzeye çıkarmak için doğru ev / iş ortamını nasıl kolaylaştıracaksa, gelen çağrıların nasıl yeniden yönlendirileceği konusunda düşünceli bir dizi karar gerektirir.

"Ekran boyutu ve internet bağlantısı başarı için anahtar faktörlerdir," dedi. "Bu yola giren daha fazla şirket göreceğimize ve hepimizin birlikte olacağına inanıyoruz. uzaktan daha verimli bir şekilde birlikte çalışmanın daha iyi yollarını denemek. "

Kalıcı olarak uzaktan çalışmak, işçilerin ev işlerine uygun bir ortam olduğunu varsayar. "Bu gerçekten dikenli toplumsal sorular getiriyor – o zaman bundan ne tür bir eşitsizliğe yol açabileceğinden endişelenmeli miyiz? Bazı çalışanlar güçlü geniş bantlı bölgelerde olmadığı için dezavantajlı olacak mı? önümüzdeki on ya da iki yıl boyunca ele almamız gerekecek. "

Ayrıca bakınız

Dünya haritası ve HUD 0002 ile Coronavirus metin salgını "veri-orijinal =" https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/05/522f3389-e151-4f94-8d25-7142b9560cd9/resize/ 770x / db0a8f0ea0077f791f9e57c4f8ec127d / thumb.jpg

Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*