Pandemi, teknik destek endüstrisini uzaktan çalışmaya kaydırabilir

Çalışanlar evden çalışırken destek karmaşıklaşıyor. COVID-19 geleneksel destek organizasyonlarını bozuyor ve uzaktan BT çalışmalarında patlayıcı bir büyümeye yol açıyor.

Çalışanlar, coronavirüs pandemik, desteklenebilmelerinin tek yolu uzaktan teknik destek. Fiziksel bir konum modeline dayanan kuruluşların aniden talebi büyük oranda artar ve etkili olmaları için araç, politika ve prosedürden yoksun olabilecekleri kendi ofislerinden destek sağlamaları gerekebilir. Bu sorunlar yeni değil, ama çok daha alakalı hale geldi. Support.com, bir önceki yüzyıldan bu yana bunları çözmeye çalışıyor ve işe alıyorlar. Şirketin CEO'su Rick Bloom ile sektörün nereden geldiğini gördüğü sorun ve BT'nin nasıl adapte olabileceği hakkında konuştum.

Bloom genişleyerek başladı – çağrı merkezi endüstrisinden bahsetti. Birçoğumuz, kredi kartımıza veya bankamıza destek almak için 800 numarayı arama deneyimine aşinayız. Bloom'a göre farkına varamayacağımız şey, bu destek merkezlerinin neye benzediğidir. Onun tecrübesi, yüzlerce ila belki bin kişilik binalarla, küçük kabinlerde, belki de birbirinden bir buçuk ayağa oturuyor. Koronavirüs sayesinde, bu ofisler büyük ölçüde kapanıyor, bu da en çok ihtiyaç duyan insanlara (yeni uzaktan çalışma) destek vermiyor.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Evden çalışanların desteklenmesi

Sorun kapsamı daha geniş olmakla birlikte, Support.com BT desteğine odaklanmaya erken karar verdi. Bloom, "300 metrelik bağlantıyı kaybetti" ifadesinden, kablosuz yönlendirici ile kablosuz yazıcı arasındaki boşluğun büyük bir boşluk olarak bahsetti. Yazıcı imalatçımızın yönlendiriciyi ve yönlendirici üreticisinin de yazıcıyı göstermesini sağlayarak çoğumuzun yaşadığı aynı hikayeyi anlattı. Sonuçta, evde sıkışan kişi donanımı yapılandırmak zorundadır. Evden çalışan insanlar programcılar, veritabanı yöneticileri ve nadir uzmanlıklarından dolayı işe alınan diğer BT uzmanları olduğunda bu büyük bir sorun olmayabilir. Bugün, bu liste muhasebe, pazarlama, İK, yasal ve müşteri hizmetleri alanlarını kapsamaktadır.

Diğer kuruluşlar maliyetleri düşürmek istedikçe, Support.com benzeri görülmemiş bir talep gördü. O kadar ki şirket hafta sonu 100 evden iş yarattı. 1.200 çalışan ile bu, bir hafta içinde çalışan sayısında yaklaşık% 8'lik bir artış anlamına geliyor – net bir sonu yok.

Uzaktan BT desteğine odaklanma

Temel çağrı merkezi teknolojisi basit olsa da Bloom, beceri, giriş engelleri ve teknoloji için teknik gereksinimlerin daha karmaşık olduğunu açıkladı. Şirket yatırım yapmaya ve uzmanlaşmaya karar verdi. Sonuç olarak, tesis bünyesinde kalan şirketlerin şu anda uğraştığı sorunların üstesinden gelmek zorunda kaldılar.

“20 yıldır yaptığımız için işe alma, işe alma, eğitme gibi altyapılara sahibiz” dedi, bu nedenle bazı yeni müşteriler çalışanlarını Support.com çalışanlarına dönüştürmeyi düşünüyor olabilirler. Diğerleri taşma işi için veya 7/24 desteği etkinleştirmek için Support.com'u kullanıyor. Yarı zamanlı bir servis görevlisine sahip olabilecek daha küçük işletmeler, yalnızca Support.com'u gerektiği gibi kullanmayı tercih ediyor.

Support.com'un işe alımıyla ilgili şaşırtıcı bir gerçek, her pozisyonun ABD'de olmasıdır. Bloom, gördüğü trendi, maliyeti düşürme arayışında Amerikan şirketlerinin denizde çalıştığını açıkladı. Uzaktan BT desteği gibi karmaşık çalışma, orada başarılı olmak için farklılaştırıldı ve böylece yakınlara, sonra kıyıya geri döndü. Bunu, koronavirüs sorunlarının sadece hızlanacağı bir trend olarak görüyor.

Pozisyonları ABD'ye dayanırken, şirket şu anda sadece 39 eyalette çalışıyor. Diğer internet şirketleri pazarlara taşınır ve daha sonra düzenlemeler hakkında endişelenirken, Support.com her yargı alanında vergi, bordro ve evden işin yasal sonuçlarını anlamak için daha dikkatli bir yaklaşım benimser. Tüm pozisyonlar çalışanlara ve faydalara sahiptir. Şaşırtıcı bir şekilde, şirket bazı insanların sabahın erken saatlerinde ve akşam vardiyasında çalıştığı bölünmüş programlara izin veriyor. Bloom, "çocuk bakımını veya daha dengeli bir yaşam tarzını destekleyebilir" dedi ve ayrıca yarı zamanlı bir seçenekten bahsetti.

Röportajı bitirdik yakınlaştırmatelekonferanslar için standart gibi görünüyor.

Her şeyin işe yaradığına sevindim.

Olmasaydı, desteğe ihtiyacım olurdu, ancak bu kişinin muhtemelen sorunu ayıklaması gerekiyordu ve muhtemelen bunu yapmak için bir ekran paylaşımı kullanmak istiyordu, örneğin … Yakınlaştırma.

Bu gerçekten karmaşık bir konudur.

Bazı insanlar için bu bir problem olacaktır.

Diğerleri için bu bir fırsat olabilir.

Ayrıca bakınız

techsupportistock-918046422bojan89.jpg "veri-orijinal =" https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2018/11/09/414d6427-25cc-4366-8e76-819d0c6c602d/resize/770x/98e8d81a6da1b044040284c124b04000004 -918046422bojan89.jpg

Resim: Bojan89, Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*