Perde arkası: Bir BT proje yöneticisinin hayatından bir gün

Proje yönetimi, organizasyon, teknik bilgi ve en önemlisi iletişim gerektirir. Bir gazinin işi nasıl yapacağı aşağıda açıklanmıştır.

Resim: iStock / Wanlee Prachyapanaprai

Kanika Tolver, ABD Hazine Bakanlığı için çalışan 38 yaşında bir BT proje yöneticisi. Washington, DC'de doğup büyüdü, Maryland, Prince George's County'de büyüdü ve 2005 yılında Bowie State Üniversitesi'nden bilgisayar bilimi alanında lisans derecesi ile mezun oldu – daha sonra University of Maryland Global Campus'ta Master ve Sosyal Bilimler Sertifikası kazandı. Georgetown Üniversitesi'nde Medya Yönetimi.

Tolver, derecesini aldıktan sonra 15 yıl önce BT'ye başladı. Önce bir geliştiriciydi ve ardından yazılım testi ve gereksinimleri toplamaya geçti. Kariyerinin ilk beş yılında Tolver terfi etti ve farklı yazılım geliştirici projelerine liderlik etmeye başladı. Bunlar arasında web siteleri, geçiş projeleri, Droople, Service Now ve WordPress gibi şirketler için eski işlemleri emekli etme ve bunlardan para kazanma yer alıyor.

Kendini "girişimci ruha sahip doğal bir lider ve yenilikçi" olarak gören Tolver, federal hükümet için BT projeleri üzerinde çalışmaya başladı.

2014 yılında, Deloitte'de özel sektör için çalışmak üzere federal hükümetten ayrıldı. "Çevik ve Scrum konusunda tutkulu oldum," dedi ve okumaya başladı. Organizasyonlar Waterfall'dan Agile'a geçerken Scrum sertifikasını kazandı ve "bu, projelere nasıl liderlik edileceğinin yeni dalgası" diye düşündü.

Tolver, özel sektörde esasen hükümetteki müşteriler için çalışan bir devlet danışmanıydı. Hazine Bakanlığı'nda kıdemli bir proje yöneticisi olarak mevcut görevinde, finansal BT sözleşmelerini yönetmek, federal hükümet yüklenicileri işe almak vb. Üzerinde çok daha fazla kontrole sahip olduğunu söylüyor.

Tolver, çevresinde "bulut teknolojileri, siber güvenlik teknolojileriyle çalışmaktan devam eden yenilikçi BT projeleri" ile çevrili olduğunu söylediği bölgede çalışmaktan hoşlanıyor – proje yöneticileri, ürün yöneticileri ve program yöneticileri için büyümek için çok fazla alan var federal hükümetin BT alanına birçok yenilikçi teknoloji. "

GÖRMEK: Scrum toplantıları: Yapılması ve yapılmaması gerekenler (ücretsiz PDF)

Obama yönetimi sırasında eski bir içerik yönetim sisteminden açık kaynak teknolojisine (WordPress) geçişe yardım ettiği ABD Büyükelçiliği web sitelerinde çalışmaktan özellikle keyif aldı. Bir başka kişisel favori, Hazine Bakanlığı, Treasury.gov için SharePoint'ten Drupal'a önde gelen web sitesi içeriği geçişi üzerinde çalışmaktı.

Tolver'e göre BT proje yöneticileri bir ekibin başarısından sorumludur.

<a href = "https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/05/21/90bfb233-0e8f-4d5b-8b52-187fd4d3946a/resize/370x/3eb317d6ef817ebd2b71be108087d3d7/kanika-tolver-project -manager-edited.jpg "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

ABD Hazine Bakanlığı için çalışan bir BT proje yöneticisi olan Kanika Tolver

"data-credit =" Resim: Kanika Tolver ">kanika-tolver-proje-yöneticisi.jpg

ABD Hazine Bakanlığı için çalışan bir BT proje yöneticisi olan Kanika Tolver

Resim: Kanika Tolver

"Onlara ekibin psikiyatristi demeyi seviyorum" dedi. "Programı geliştirmekten, görevi geliştirmekten, ekibin bitiş çizgisine ulaşmasına yardımcı olmaktan, riskleri ve sorunları ve engelleri ortadan kaldırmaktan sorumludurlar. Takımın doğru bütçeye, doğru kaynaklara, doğru teknolojiye sahip olduğundan emin olmak, projenin planı. "

Günlük hayata gelince? "Bir çok toplantıda oturuyoruz" dedi. "Uygulamaları geliştirdiğimiz son kullanıcılardan ve paydaşlardan gereksinimleri topluyoruz. Ardından geliştiricilerle birlikte çalışıyoruz." Bunların çoğu, bir önceki gün yapılanları ve gündemde olanları gözden geçirmek için günde 15 dakikalık günlük standup toplantılarıdır.

Tolver, "Hayatta bir gün çok fazla konuşma, çok sayıda toplantı, çok sayıda planlama ve birçok sorun giderme demektir" dedi. Tipik bir günün her zaman dolu olduğunu ve yöneticilerle toplantıları, projeyle ilgili konular hakkında konuşmayı, geliştiricilerle, iş analistleri ve test uzmanlarıyla – uygulamaları oluşturanlarla ekip toplantılarını içerir. Ayrıca, mali durum ve zamanlamayı tartışmak için hafta boyunca dağılmış toplantılar. Ayrıca geri bildirim için doğrudan paydaşlarla birlikte çalışması gerekir.

GÖRMEK: Proje paydaşlarına kötü haberler nasıl iletilir (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Çeşitli taraflarla iletişim kurmanın zor olabileceğini ve bu nedenle şeffaflık talep etmenin çok önemli olduğunu söyledi. "Silolarda çalışmak proje yöneticileri için bir felaket," diye ekledi. "Geliştiricilerimin, son kullanıcıların neye ihtiyacı olduğunu bildiğinden emin olmam gerekiyor; riskli sorunlar olduğunda veya programın ne zaman değişeceğini yöneticimin bildiğinden emin olmam gerekiyor. Son tarihe uyduğumuzdan emin olmak ve Emin olun ki başaramazsak, en azından bunu herkese ileteceğiz. " COVID-19 sırasında, toplantılar çevrimiçine taşındığından ve çevrimiçi araçları etkili bir şekilde kullanmak kritik önem taşıdığından, etkin bir şekilde iletişim kurabilmek ekstra bir zorluk oluşturdu. Bu, bazen "biraz daha sıkı, biraz daha uzun çalıştık ve e-posta yoluyla daha hızlı yanıt vermenin önemli olduğu" anlamına geliyordu.

Bir proje yöneticisi için en kritik beceriler? Tolver, "Yönettiğiniz teknoloji, bir ürünün dili hakkında bir anlayışa sahip olmak," dedi. Artı, "organizasyon becerileri ve öz yönetim; sözlü ve yazılı olarak iletişim – bu, e-posta ve dokümantasyonun yanı sıra üst yönetime ve paydaşlara brifingler ve sunumlar yapmak anlamına gelir.

Aktif dinleme de çok önemlidir, bu nedenle herkes "mutlu ve başarılı olmak için ihtiyaç duyduğu şeye sahip" diye ekledi.

Tolver, sahaya girmek isteyenler için bir antrenör oldu. Proje yöneticisi olmak isteyenler için, "küçük başlayın – hemen büyük bir takımı yönetmeye çalışmayın" tavsiyesinde bulunur ve bir akıl hocası bulmaya çalışır. Ayrıca "sertifika alın."

GÖRMEK: İşe Alma Kiti: Proje Yöneticisi (TechRepublic Premium)

Tolver, teknolojide siyahi bir kadın olarak – büyük ölçüde erkek ve büyük ölçüde beyaz bir endüstri olarak – bunun ekstra bir zorluk olduğunu söyledi. "Yönetimde bana benzeyen pek fazla insan yok" dedi. "Bu tür pozisyonlara girmek isteyen azınlıklara geri vermek benim için önemli, ancak başarılı olmak için neye ihtiyaçları olduğunu bilmiyorlar."

"İşyerinde bu zorlukların üstesinden gelmek benim için çok önemli. Öncelikle beyaz erkeklerle çalışıyorum. İletişim becerilerimde güçlü olmam ve başarılı olmak için neye ihtiyacım olduğunu anladıklarından emin olmam gerekiyor."

Şu anda, daha önce bu alanda yetersiz kalan yöneticileri olduğu için gerekli olan destekleyici bir yöneticisi olduğunu söyledi.

"Takıma hizmet ediyorum, ancak Siyah kadın olarak başarılı olmak için bazı şeylere ihtiyacım var" dedi. "Duyulmaya ihtiyacım var."

"Bu desteğe sahip olmak azınlıklar için çok önemli – duyulmuyoruz," dedi. Geçen yıl, Amerika'nın yarış konusunda boğuştuğu zorlukların ışığında, "C-suite yöneticilerimle zor konuşmalar yaptım. Bu konuşmaları yaptım ve bu sorunları yaşadım. birisinin ırkçı olduğunu – bazen duyulmamayı yanlış anlıyoruz, ancak bazen insanlar iyi liderlik edecek liderlik becerilerine sahip değil. "

"Sahte yardım istemiyoruz" dedi. "Bu konuda samimi olan insanları bulmak en zor şey. Bir şey söyleyebilirler, ancak işe geri döndüğünüzde, yine de kötü muamele görürsünüz."

İşler iyi gitmezse, "İK'ya gitme konusunda çok iyiyim" dedi. "Ya da başka bir işe gitmek. Bazı işler seni hak etmiyor."

Ayrıca bakın

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*