Profesyonel profesyoneller için en iyi 10 Microsoft Teams ipucu

Birçok kuruluş, uzaktan çalışma için Microsoft Teams gibi çevrimiçi işbirliği platformlarını tercih etmektedir. Hizmetten en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Koronavirüs salgını ofislerden birçok takımı kökünden söküp uzak bir çalışma tarzına zorladı. Bu ani geçişin ortasında video konferans araçlarının kullanımı Zoom, GoToMeeting ve BlueJeans fırladı. Önemli büyüme gösteren bir işbirliği platformu Microsoft Ekipleri, son zamanlarda günlük 44 milyon kullanıcıya ulaştıCNET'e göre.

GÖRMEK: Microsoft Teams: Kuruluşunuz için doğru işbirliği platformu mu? (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Yalnızca 11 Mart 2020 ile 18 Mart 2020 arasında, Microsoft günlük 12 milyon yeni kullanıcı kazandıhizmetini günlük olarak kullanmaya başlayan ZDNet bildirdi. Microsoft 365 için sohbet ve işbirliği platformu (eskiden Microsoft Office 365) kullanıcıların dosya ve zamanlamaları paylaşmasına, projeler üzerinde ortak çalışma yapmasına ve sesli, görüntülü ve yazılı sohbet arasında geçiş yapmasına olanak tanır.

Microsoft Teams, zaten Microsoft 365 kullanan herhangi bir kişi veya kuruluş için ücretsizdir. Ancak, bu platformu kullanmayanlar da Teams'i ücretsiz kullanın 300 veya daha az bireyleri varsa. Ücretsiz sürümde 10 GB ekip dosyası depolama alanı vardır ve OneDrive veya SharePoint gibi Office 365 hizmetleri yoktur.

Şirketin ekipleri nasıl kullanmaya karar verdiğinden bağımsız olarak, işbirliği platformu uzak bir personele bağlı kalmaya çalışanlar için son derece yararlı olabilir.

Aşağıdaki 10 Microsoft Teams ipucu, uzak çalışanların işbirliği deneyimlerinden en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olabilir.

Top 10 Microsoft Teams ipuçları

1. Ekiplerden Outlook'ta Paylaşma

bir Şubat güncellemesi Microsoft'tan kullanıcıların sohbet veya kanal sohbetini paylaşma Ekiplerden ayrılmadan Outlook'a e-posta olarak gönderilir. İleti veya kanalda Diğer Seçenekler'i tıklayın, Outlook'ta Paylaş'ı seçin, alıcıyı seçin, e-postayı özelleştirin ve gönderin.

2. Adlara etiketler atayın

Microsoft, aynı iletiyi bir grubun her üyesine kopyalayıp yapıştırmak yerine, artık kullanıcıların ekip üyelerine özel etiketler atama. Örneğin, bir depo müdürü tüm yöneticilere mesaj göndermek istiyorsa, mesajı bu kişilere göndermek için @manager'i seçebilirler. İnsanlar ortak özellikler, roller, projeler, konumlar ve daha fazlasına göre gruplandırılabilir.

3. Kuruluş genelinde ekipler oluşturun

Küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ'ler) Microsoft Teams içinde otomatik olarak tek bir ekip kanalına sahip olabilir. 5.000'den az kullanıcılı bir ekibin bulunduğu Global Yöneticiler, platformdaki 'Sıfırdan bir ekip oluştur' seçeneğinden 'Kuruluş çapında ekip'i seçebilir. Grup, kullanıcılar şirkete katılıp şirketten ayrılırken üyeliği Active Directory aracılığıyla otomatik olarak güncel tutar.

4. Dosyaları masaüstünüzden ekiplerden senkronize edin

Dünya genelindeki kullanıcılar dosyaları doğrudan platformdan PC'lerine veya Mac'lerine senkronize etme. Sharepoint, Microsoft tarafından desteklenmektedir yakın zamanda piyasaya sürüldü kullanıcıların 320'den fazla dosya türündeki belgelerin önizlemelerini görmelerine, belge yaşam döngülerini görüntülemelerine, dosyaları en üste sabitlemelerine ve daha fazlasına olanak sağlayan yeni dosya deneyimi. İşletme uzmanları artık en önemli dosyalarını bir Ekip mesajından veya ortak çalışmasından doğrudan cihazlarına kaydedebilir.

5. Kayıt Takımları toplantıları ve grup çağrıları

Tüm Microsoft Teams kullanıcıları artık Ekip toplantılarını ve grup çağrılarını kaydetmek, uzun sunumlar sırasında veya önemli bilgiler tartışıldığında yardımcı olabilecek ses, video ve ekran paylaşımı etkinliğini yakalamak. Ancak, kullanıcıların Microsoft Stream uygulamasına erişimi olmalıdır. bir son Microsoft makalesi liderlerin çalışanlarının Akışa erişimini nasıl sağlayabileceğini açıklar.

6. Ekiplere önemli uygulamalar ekleyin

Kullanıcılar ayrıca favori uygulamalarını ekipler içinde kullanabilirler. Bir uygulama bulmak için sol taraftaki Uygulamalar'a gidin ve bir uygulamada arama yapın veya uygulama kategorilerine göz atın. Uygulama bulunduğunda, kullanıcı Ekle'yi tıklar. Uygulama daha sonra Sekme ekle düğmesi aracılığıyla kanallarda, grup sohbetlerinde veya bireysel görüşmelerde sekme olarak eklenebilir.

7. Gevşek entegrasyonu test edin

Bir diğer popüler işbirliği platformu olan Slack Çarşamba günü Teams Calls uygulaması için beta sürümü, ZDNet bildirdi. Geçen hafta, Slack CEO'su Slack'in Microsoft Teams'in çağrısı ile doğrudan entegre olmayı planladığını ve bunun peşinden gittiğini söyledi. Microsoft Teams Calls beta sürümü Slack App Directory'de görülebilir.

8. Konuşmaları sessize alma

Odaklanmanız gerekiyorsa kullanıcılar artık Teams kanallarındaki gürültüyü azaltma. Bir sohbete gidin, 'Diğer seçenekler'i ve ardından' Bildirimleri kapat / Bildirimleri Aç'ı seçin ve huzurlu bir iş yapın.

9. Uygulamaları soldaki raya sabitleyin

Daha yeni ve belki de daha az bilinen bir özellik, pin kişisel uygulamalar sol taraftaki Teams uygulama çubuğuna giderek daha erişilebilir olmasını sağlayın. Kullanıcılar sadece uygulamayı bulup sağ tıklayın ve Toplu iğne.

10. QBot ile oynayın

Eğitimciler ve öğrenciler için tasarlandı, QBot öğretmenlerin, öğretmenlerin veya öğrencilerin Microsoft Teams işbirliği platformunda birbirlerinin sorularını cevaplamasına izin verir, bu da özellikle koronavirüs sırasında faydalıdır barınak yerinde emirler. Azure Bilişsel Hizmetler'den yararlanan öğrenciler, @ QBot etiketleyerek kanalda bir soru sorabilir ve QBot, eğitmenleri etiketleyebilir veya bir yanıt verebilir.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/03/11cf2c15-97f3-461c-9bd8-6d4b8257de01/resize/770x/edf4aa5cead26db85004a1c8cdc33085/teams." hedef " _blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Resim: ZDNet / Microsoft "rel =" noopener noreferrer nofollow ">teams.jpg "veri-orijinal =" https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/03/11cf2c15-97f3-461c-9bd8-6d4b8257de01/resize/770x/edf4aa5cead26db85004a1c8cdc33085/teams.jead

Resim: ZDNet / Microsoft

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*