PS5, PS3’ün en büyük hatalarından birini kullanıyor

Sony PS5 geriye dönük uyumluluğa sırtını döndürmeyecek gibi görünüyor – PS5 lider sistem mimarı Mark Cerny, önemli işlevin PS5 konsolunun daha sonraki, daha ucuz sürümleri için bile kesme blokunda olmayacağını iddia ediyor.

18 Mart'ta bir PS5 canlı akışında konuşan Cerny, yeni nesil PlayStation'ın teknik özellikleri hakkında uzun süre konuştu ve büyük ölçüde bir PlayStation konsolu için bir ilk olan SSD sürücüsüne odaklandı – 3D ses, ve Işın izleme. (Cerny, ışın izlemenin faydaları konusunda “oldukça yükselişe geçti” diyor.)

Ancak, geriye dönük uyumluluk planları hakkında biraz daha fazla şey öğrendik, Cerny'nin 100 üst olarak adlandırdığı şeyin neredeyse tamamı PS4 oyunları lansmandan itibaren konsolla uyumlu olması ve büyük olasılıkla konsolun ömrü boyunca takip etmesi gerekir.

Ayrıca, geriye dönük uyumluluğun her PlayStation 5 konsolunda olacağını ve Sony'nin kullanım süresi boyunca konsolun maliyetini düşürmenin yollarını bulduğu için kaldırılmayacağını da duyduk.

"Geriye dönük uyumluluk konsolda olduğunda, içeri girer," dedi Cerny. "Bir maliyet düşürme, PlayStation 3'teki gibi geriye dönük uyumluluğu kaldıracak gibi değil."

Uzun anıları olmayanlar için orijinal PS3 PS2 disklerini çalıştırmak için dahili donanıma sahipti, ancak bu yalnızca başlatma üniteleri için geçerliydi. Daha ucuz gibi daha sonraki yinelemeler PS3 Slim maliyetleri düşürmek için PS2 uyumluluğu olmadan gönderilir – esasen oyuncuları PS2 oyunlarının arka kataloğu için destek veya daha şık Slim konsolunun daha düşük fiyat etiketi arasında seçim yapmaya zorlar.

Sony'nin gelecek yıllarda gelecekteki konsol yinelemeleri için planları ne olursa olsun, PS5'te böyle olmayacağını duymak bir rahatlamadır.

PS5 Slim: muhtemel bir gelecek

Bu, satırın aşağısına gelen yeni konsol sürümleri için iyi bir seçimdir. Bir PS5 Slim planlanabilir, ancak tarih lansmandan sonra bir süre beklemek zorunda kalacağımızı gösteriyor. PS3 Slim (2009), 2006 yılında piyasalara çıkan orijinal PS3 konsolundan üç yıl sonra piyasaya sürüldü. PS4 (2013) ve PS4 Slim (2016) da.

2023'te bir PS5 Slim göreceğiz, o zaman – Sony, daha cüzdan dostu bir versiyona başlamadan önce ana konsol konsoluna fiyat düşmesi ve özel bir kitle oluşturması için biraz zaman tanıyacak.

Yeni fiyat etiketi ne olacak? Düzenli ol için fiyatlandırmayı bilmediğimiz göz önüne alındığında, spekülasyon yapmak zordur. PS5 henüz, ancak senaryoda ilk PS5 konsolu sadece 500 $ / 500 £ / 750 $ utangaç olarak fiyatlandırıldı, muhtemelen Slim versiyonunun 400 $ / 400 £ / 600 $ 'a daha yakın oturduğunu görüyoruz.

Karşılaştırma için PS4 Slim, orijinal PS4'ün 400 $ / 400 £ / 550 $ perakende fiyatından 300 $ / 260 £ / 440 $ seviyesinde satıldı.

Sony'nin 2020'nin sonlarında temel bir PS5 ve daha gelişmiş bir şekilde iki konsol piyasaya sürdüğüne dair söylentiler – asılsız, ekleyebiliriz – PS5 Pro Ancak, şu ana kadar konsol çevresinde çok düşük olasılıkla duyuru yapılmadığını düşünüyoruz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*