Python neden Java'yı popülerlik içinde geçiriyor?

RedMonk programlama dilleri analizine göre, Python'un JavaScript'i geçmenin bir yolu var, ancak zaten Java dışında Java kullanıyor.

Python dünyayı yiyor: Bir geliştiricinin yan projesi nasıl en sıcak programlama dili haline geldi?
Programlama dilindeki eksikliklerden bıkan Guido van Rossum, Python'u yarattı. Milyonlarca kişinin kullandığı dil ile Nick Heath, Rossum'la Python'un geçmişi hakkında konuşur ve sıradakileri araştırır.
http://www.techrepublic.com/

Belki özledin RedMonk'un programlama dili sıralamasında altı ayda bir güncellenmesi ama eğer öyleyse, bir spoiler sunmama izin verin: Python kazanıyor. Süre pitonRedMonk analisti Stephen O'Grady'ye göre, popülaritedeki büyümesi "metronomik olarak" istikrarlıydı, Python'u Java ile 2. sıraya yerleştirmek için bir dizi faktör birleştirdi ve RedMonk'un ilk 10'daki yerlerini (neredeyse) hiç değiştirmedi , hiç yer değiştirmek.

Python'un başarısı hakkında daha fazla renk elde etmek için, RedMonk ekibi Slack üzerinden sohbet etti sonuçları hakkında. Siz de yapabilirsiniz (ve yapmalısınız), ancak eğer tl; dr'i Python'da istiyorsanız, işte gidiyor.

GÖRMEK: Python programlama dili: Geliştiriciler ve yöneticiler için en iyi kaynaklar (TechRepublic)

Python: Yeni ağ geçidi programlama dili

Python sıralamasında Java'nın yerini almasa da, ikincisi için bağlanmak büyük bir iştir, çünkü bir muharebe sanatçısı üzerinde zemin oluşturmak zordur. Neden? Slack sohbetinde RedMonk analisti Rachel Stephens, "metrikler doğası gereği kümülatiftir" dedi. Örneğin, veriler GitHub depolarından ve Yığın Taşması'ndan veri çekmekten elde edilir. Bir programlama dili büyüyor olabilir Nispeten diğerlerinden daha hızlı, ancak RedMonk kesin popülerlik verileri.

Bu nedenle, Java gibi saygıdeğer bir programlama diline yetişmek çok etkileyici. O'Grady: "(W) Java'da dikkate değer bir düşüş görmedik, ancak Python'un çeşitli disiplinlerde kazanç sağlamaya devam ettiğini gördük." Bu disiplinler mi? Veri bilimi gibi şeyler, Python, R'den bile daha popüler.

GÖRMEK: İşe Alma Kiti: Python geliştiricisi (TechRepublic Premium)

İroni, Python'un genelci yaklaşımında Java'ya biraz benzemesine rağmen kullanımı daha kolay. O'Grady bunu iyi yakaladı: "Python, belirli bir bölgedeki en iyi dil değil – örneğin veri bilimi – ama pek çok şeyde iyi. Bunu öğrenmesi kolay bir sözdizimiyle birleştirin ve değil dilin neden büyüdüğünü anlamak zor. " Kısacası Python, bir dili iyi öğrenmek için vakti olanlar ve onu yaygın olarak kullanmayı umanlar için harika bir araçtır.

Java çok farklı değil, ancak öğrenmesi o kadar kolay değil. RedMonk analisti Kelly Fitzpatrick, Java'nın eskiden "birçokları için ağ geçidi dili" olduğunu belirtti. Mühendislerin başladığı yerdi ve cephaneliklerindeki diğer yazılım geliştirme kavramlarını tamamlamak için Java'dan öğrendiklerini kullandı. Ama artık yok. Java, "ağ geçidi" tepesini Python'a bıraktı.

Aslında, Python'un RedMonk sıralamasında çok güçlü olduğunu gösterebilir, çünkü geliştiricilerin kariyerlerine başlamak için harika bir dil, halka açık forumlarda daha fazla soru sormaya eğilimli bir grup. Fitzpatrick: "Python, erken kariyer programcılarının kritik bir kitlesinin rahat olduğu yerlerde, diğer öğrenme kaynakları için nasıl baktıklarını, kamu projeleriyle nasıl etkileşime girdiklerini, forumlarda sordukları soru türlerini vb. "

Gizem makinesi

Ve yine de, RedMonk analisti James Valisi, "Python bir tür muammadır" dedi. Nasıl yani? Pekala, "(I) pek çok açıdan 'kurumsal bir standart' gibi hissetmiyorum," ancak pek çok şirket veri bilimi ekipleri için "kimsenin işi gibi Python halkını işe almıyor". Belki de Python hala ne demek olursa olsun, "kurumsal-y" gibi görünecek kadar "ağır" hissetmez, ama açıkça aynı şekilde benimsenir.

GÖRMEK: Python'u kullanmaya başlama: Ücretsiz kaynakların listesi (TechRepublic indir)

Belki de sonuçlanan Stephens'in bir nedeni, Python'un "farklı kodların birlikte çalışmasına izin veren harika bir tutkal dili olmasıdır. Bu anlamda işletmelerin Python'a yerleşik kodlarına yatırım yapmanın bir yolu olarak yatırım yapması mantıklıdır. Kısacası, Python işletmelere veri bilimi gibi şeylere doğru harika bir yol sunarken, aynı zamanda eski uygulamaları ve yeni uygulamaları birleştirmek için de harika bir yol olmaya devam ediyor.

Peki, en üst sıradaki JavaScript'i yakın zamanda değiştirecek mi? Şans değil, dedi O'Grady: "Python neredeyse her yerde olabilir, ama JavaScript tam anlamıyla her yerde."

Açıklama: AWS için çalışıyorum, ancak burada hiçbir şey oradaki istihdamımla ilgili değil.

Ayrıca bakınız

İkili Kod Vektör Doku "veri-orijinal =" https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2019/10/18/a993a4da-8f92-4f79-90ca-0e3206cb4ff8/resize/770x/bb54987d1620ea923567612cb146030f/istock- 1065485678.jpg

Resim: James Sanders / TechRepublic

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*