Rapor: ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri departmanı, koronavirüs korkuları arasında siber saldırıya uğradı

Pazar siber güvenlik saldırısı, COVID-19'un yayılmasıyla uğraşmaya çalışırken ajansın sistemlerini yavaşlatmak için tasarlandı.

Coronavirus: Bilgisayar korsanları bilgilerinizi çalmak için COVID-19 salgınını kullanıyor
Karen Roby, COVID-19'un getirdiği tehditten farklı bir siber güvenlik uzmanıyla görüştü.
http://www.techrepublic.com/

ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı, federal hükümet koronavirüs kriziyle başa çıkmaya çalışırken Pazar günü bir siber saldırının kurbanıydı, Bloomberg tarafından hazırlanan bir rapora göre. Anonim kalmak isteyen konuyu bilen üç kişiye atıfta bulunan Bloomberg, saldırının ajansın sunucularını birkaç saatlik bir süre boyunca milyonlarca isabetle aşırı yükleyerek yavaşlatmayı amaçladığını söyledi.

Saldırıdan gece yarısından hemen önce, Ulus Güvenlik Ajansı tweet'i takip etmek: "Bir vatandaşın kısa mesaj söylentileri #karantina FAKE. Ulusal bir kilitlenme yok. @CDCgov ile ilgili en son rehberliği yayınladı ve yayınlamaya devam edecek # COVID19. #coronavirus"

Tweetler, Bloomberg'e verdiği demeçte, tweet, hükümetin siber saldırı ve yanlış bilgilerin dolaşımını öğrendikten sonra hackleme ve dezenfeksiyonun serbest bırakılmasıyla ilgili idi. Bu nedenle, tweet kısmen birden fazla olayı içeren saldırıya yanıt vermek için tasarlandı. Kaynaklardan biri olan Dışişleri Bakanı Michael Pompeo ve diğer Trump yönetim yetkilileri olayın farkında.

GÖRMEK: Tedarik zinciri gecikmelerinin ötesinde teknoloji endüstrisi üzerinde büyük etkisi olan Coronavirus (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Rapora göre saldırı, HHS sistemlerini hiçbir şekilde "anlamlı bir şekilde" yavaşlatmadı ve korsanların herhangi bir veri çaldığı gibi görünmüyor. Ayrıca, HHS yetkilileri saldırının düşman bir yabancı aktör tarafından gerçekleştirildiğini varsayıyor, ancak bu noktada bunun bir kanıtı yok. Kaynaklardan biri Bloomberg'e verdiği demeçte, Ulusal Güvenlik Ajansı ve ABD Siber Komutanlığı'na başkanlık eden Paul Nakasone durumu inceliyor.

HHS, yorum talebine derhal yanıt vermedi.

Koronavirüs salgını arttıkça, bilgisayar korsanları ve siber suçlular kendi kötü nedenlerinden dolayı krizden faydalanmaktadır. Siber suçlular kötü amaçlı yazılım yayıyorlar koronavirüs ile ilgili e-postalar ve bağlantılar aracılığıyla. Kimlik avı e-postaları Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri ve Dünya Sağlık Örgütü'nden olduğunu iddia eden e-posta kimlik bilgilerini ve diğer hassas bilgileri çalma çabasıyla ortaya çıkmıştır.

İngiltere Ulusal Siber Güvenlik Merkezi (NCSC) suçlular hakkında uyarılar kimlik avı e-postaları, kötü amaçlı yazılımlar ve diğer tehditlerle koronavirüsü kullanmak.

Ayrıca bakınız

buruşuk mavi plastik film üzerinde gümüş harflerle konulan bir soru koronavirüs - çapraz kompozisyon "veri-orijinal =" https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/02/ae6cd5a4-fe3c-4575-b797 -51c71251860d / boyutlandırmak / 770x / c6d12aeba220e8f9a17cfee365361148 / istock-1201274218.jpg

Resim: z1b, Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*