Rapor bulgularına göre, profesyoneller daha iyi bir iş bulma yetenekleri konusunda iyimser

Robert Half'dan gelen veriler, iş piyasasında radikal bir yeniden düzenleme söylentilerine güven veriyor ve teknoloji endüstrisinde ve ötesinde elde tutma çabaları için kötü haberler veriyor.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2017/02/13/1c42b8f3-dd95-441a-848f-88b344998987/resize/770x/700596cc6c5ca22db4ddcb02fd4485f7/istock-543441592.jpg " target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

" data-credit="Resim: iStock/TrudyWilkerson">istock-543441592.jpg

Resim: iStock/TrudyWilkerson

İstihdam şirketi Robert Half tarafından işçilerle yapılan bir anketten elde edilen veriler, %87'sinin becerilerinden emin olduğunu ve %32'sinin önümüzdeki birkaç ay içinde yeni bir rol aramayı planladığını ortaya koydu. Bu, iş piyasasının durumuyla ilgili diğer raporların izini sürüyor ve pandemi sonrası dünyada gücü elinde tutanların işverenler değil çalışanlar olduğunu gösteriyor.

Robert Half üst düzey yönetici direktörü Paul McDonald, profesyonellerin kendilerini giderek daha fazla talep gören ve pazarlık yapmak için iyi bir yerde bulmak için COVID-19 kaynaklı belirsizlikten kurtulduğunu söyledi. McDonald, "COVID-19 konusunda köşeyi döndükçe ve iş koşulları iyileştikçe, işverenler yeni işe alma ve elde tutma zorluklarıyla karşı karşıya kalacak ve daha esnek ve kararlı bir işgücünün ihtiyaçlarını karşılamak için uyum sağlamaları gerekecek." Dedi.

GÖRMEK: Uzaktan çalışma ile çocukların eğitimi arasında denge kurmak devasa bir iştir. İşte işverenlerin nasıl yardımcı olabileceği (ücretsiz PDF) (Teknik Cumhuriyeti)

Göre yaklaşık 3.000 işçiyle yaptığı anket, esneklik, iş arayanların iş değişikliği yapmayı düşünmelerinin temel nedenlerinden biridir. Yüzde kırk yedi, tamamen uzaktan bir iş istediklerini ve %39'u tam zamanlı müteahhit olmakla ilgilendiklerini söyledi ve Millennials (24-40 yaş arası) büyük olasılıkla bunu söylüyor.

McDonald, "Talep edilen becerilere sahip profesyoneller, seçeneklerinin ve kaldıraçlarının olduğunu biliyorlar. Şimdi şirketlerin işlerin nerede ve nasıl yapıldığını yeniden düşünmesinin ve en iyi yetenekleri elde tutmak ve çekmek için organizasyon yapılarını ve politikalarını yeniden şekillendirmenin zamanı geldi" dedi.

18 ila 24 yaşları arasındaki Z kuşağı profesyonellerinin %55'i yeni bir iş aramayı planladıklarını söylüyor. Bunların yüzde otuz ikisi, mevcut konumlarında mesleki gelişim fırsatlarının olmaması nedeniyle bir değişiklik planladıklarını söylüyor.

Yılda 50.000 dolardan az kazananlar, kariyer değişikliğiyle en çok ilgilenenlerdir ve erkeklerin kadınlardan daha fazla yeni bir fırsat arama olasılığı daha yüksektir.

Bu sayılar diğer çalışmalarla örtüşmektedir. işçinin uzak işler bulma arzusu pandemi sonrası ortamda ve daha fazla destek, işveren/çalışan gücü dinamiğinde radikal bir değişim olduğuna dair raporlar. New York Times'dan Neil Irwin durumu şöyle tanımlıyor: nesilde bir vardiya bu, işçilere işverenler üzerinde üstünlük sağlıyor ve büyük ölçüde COVID-19 tarafından yönlendiriliyor.

İnsanlar daha fazla para talep ediyor, giderek artan sayıda istifa ediyor ve sayısız iş doldurulmadan gidiyor pandemi sonrası işsizliğe rağmen 2020 başlarından daha yüksek karantinalar başlamadan önce.

Robert Half'ın bulguları aynı zamanda şirket değerlerinin insanların ayrılmalarının artan bir nedeni olduğunu gösteriyor. Yüzde 31'i "pandemi nedeniyle bakış açılarında bir değişiklik olduğunu ve kişisel değerleriyle daha uyumlu bir kuruluşta çalışmayı tercih ettiğini" söyledi ve yüzde 71'i değerleri olmayan bir şirketten ayrılacağını söyledi. kendi maç. Ayrıca, çalışanların refahı ve çeşitliliği, eşitlik ve katılım programları, katılımcılar için en önemli olarak sıralanmıştır.

Küresel İnsan Kaynakları Kıdemli Başkan Yardımcısı Robert Half Lynne Smith, "Günümüzün çalışanlarının işverenlerinden yüksek beklentileri var. İnsanları ilk sıraya koyan ve işyerinde ve toplumda olumlu bir değişim yaratmak için harekete geçen bir kuruluşa ait olmak istiyorlar" dedi.

İşverenlerin değişikliklerle yüzleşmesi gerekiyor

İşletmeler için yetenekleri, özellikle de genç yetenekleri elde tutmak zor olacak ve bu, kalifiye çalışanların daha yeşil otlaklara gitmesiyle önümüzdeki birkaç yıl için zor olabilir. Robert Half'ın iş arayanlar ve çalışanlar karşısında parıltılarını kaybetmekten endişe duyan işverenler için üç önemli tavsiyesi var.

İlk olarak, mesleki gelişim planlarının yürürlükte olduğundan emin olun. En iyi performans gösterenlere, uzun vadeli hedeflere ulaşmalarına yardımcı olarak, onlara meydan okuyarak ve başka yere bakmadan büyümelerine yardımcı olarak etrafta kalmaları için bir neden verin.

GÖRMEK: BT gider geri ödeme politikası (TechRepublic Premium)

İkincisi, organizasyon kültürünü ön planda ve merkezde tutun ve zamana ayak uydurmak için sürekli olarak iyileştirin. Robert Half, "Çalışanların refahı ve bağlılığının en önemli faktörlerinin nabzını tutun ve geri bildirimlere göre zamanında hareket edin" diyor.

Üçüncüsü, çalışanların esneklik isteklerini göz ardı etmeyin. Geleneksel ofis, dodo'nun yolundan gitmek COVID-19 sayesinde ve işverenlerin, liderlerin işlerinin geleceğiyle ilgili korkularına rağmen bu gerçeğin farkına varmaları gerekiyor. liderlik yeteneği ve kuruluşları için değer yaratmak. Robert Half, çalışanların ya kalıcı olarak ya da hibrit bir modelde evden çalışmalarına izin verilirse daha mutlu olacaklarını ve bu esnekliğin sağlanmasının moralleri iyileştirdiğini, performansı artırdığını ve daha derin ve daha çeşitli bir işe alım havuzunun kapısını açtığını söyledi.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*