Rapor: Hindistan, kilitlenme sırasında Wifi tüketiminde herhangi bir artış görmüyor

Hindistan hükümetinin ülke çapında bir kilitlenmeyi önlemek için bir haftadan fazla bir süre geçmesi COVID-19 enfeksiyonları. 21 günlük kilitlenme 25 Mart'ta başladı ve insanların çalışma ve birbirleriyle etkileşim kurma şeklini değiştirdi. Tüm bunların yanı sıra OpenSignal, ülke genelindeki mobil cihazlarda Wifi kullanım istatistiklerini gösteren ilginç bir rapor yayınladı.

Şaşırtıcı bir şekilde, rapor, Mart ayının üçüncü haftasında mobil cihazlarda Hindistan genelinde Wifi kullanımında önemli bir artış olmadığını gösteriyor. Oysa Avustralya, Malezya ve Filipinler gibi ülkelerin tümü, Mart ayının ikinci ve üçüncü haftalarında ya da her ikisinde Wifi Zamanında artış gösterdi.

Aşağıdaki grafiklerde de görülebileceği gibi, Wifi Zamanı, Ocak ayının ilk ve ikinci haftalarına kıyasla küçük bir farkla azalıyor. Dikkate değer olan şey, Hindistan'ın tüm ülkeler arasında grafikte en düşük yüzdelere sahip olmasıdır. Bu, Hindistan'daki akıllı telefon kullanıcılarının çoğunun tercih edilen ortamının geniş bant veya Wifi olmadığı anlamına gelir. Doğal olarak Hindistan'ın mobil verilere daha fazla güvendiğini ifade ediyor. Dünyanın en kalabalık demokrasisinin 687,62 milyon kullanıcısı var. sadece 22.26 milyon kablolu geniş banda erişimi vardır.

(Resim kredisi: OpenSignal)

Varsayımımız öncekine iyi uyuyor COAI'den raporlar mobil veriler, kilitlenme başladığından bu yana% 70 oranında büyük bir artış gördü. Şimdi, birçok geniş bant kullanıcısının ağ hızlarını son zamanlarda% 20'ye kadar düşürdüğünü de belirtmek gerekir; ancak rapor, artan kullanıcı akışı olmadığını göstermektedir.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*