Rapor: LGBTQ meslektaşlarına göre işte daha az mutlu

İş arama motoru Glassdoor, LGBTQ + 'nın işyerinde daha az memnun olduğunu ve şirketlerine daha düşük puanlar verdiğini gösteren bir raporu açıkladı.

istock-1024073052.jpg

Resim: RawPixel / istockimages

Küresel salgın hem işverenler hem de çalışanlar için çalkantılı bir zamana yol açtığından, birçok Amerikalı kendilerini işten çıkarılmış, küçülürken veya yeni serbest girişimlere dönerken buldular. Bu süre zarfında, iş arama şirketi Glassdoor, birçok iş arayanın çalışmak isteyebilecekleri farklı şirketleri değerlendirmelerine ve karşılaştırmalarına yardımcı olabilecek önemli bilgiler için başvurdukları bir yer olabilir.

İş aramadaki kilit faktörlerden biri kapsayıcılıktır – bir şirket, çeşitliliği ve katılımı açısından ne kadar yüksek puan alıyor? Ve LGBTQ + farklı işyerlerini nasıl derecelendirir?

Ne yazık ki, iyi değil – ya da en azından meslektaşları kadar iyi değil. Göre LGBTQ + Çalışan Memnuniyeti RaporuGlassdoor tarafından Çarşamba günü yayınlanan LGBTQ +, işyerinde o kadar memnun değil ve şirketlere ortalama olarak iş arkadaşlarından daha düşük puanlar veriyor. LGBTQ + dışındaki çalışanların Glassdoor'daki ortalama şirket derecelendirmeleri 3,47 iken LGBTQ + için 3,27'ye düştü.

GÖRMEK: Teknolojide transseksüel çalışanlar: Bu "ilerici" sektörün gerçek cinsiyet kapsayıcılığını elde etmek için neden daha çok işi var? (TechRepublic kapak hikayesi)

Rapor, Glassdoor tarafından sunulan ve LGBTQ + çalışanlarına ve diğer gruplara şirket derecelendirmelerini ve bu şirketlerdeki diğer LGBTQ + çalışanlarının raporlarından derlenen ödeme hakkındaki bilgileri görüntüleme şansı veren Çeşitlilik ve Kapsayıcılık ürünlerinin bir parçası. Rapor, çalışanların cinsel yönelimlerini açıklayan incelemelerine (1-5 yıldız) dayanmaktadır.

LGBTQ + çalışanları tarafından 25'ten fazla yorum alan şirketler için sırayla en iyisi:

Elma: 4.14
Starbucks:
3.56
Hedef:
3.31

… ve en düşük puanla başlayarak en alttaki:

Wells Fargo: 2.65
Walmart: 2.70
Amazon: 2.85

Sektöre göre, LGBTQ + katılımcıları tarafından en yüksek puan alan devlet (3,74), eğitim (3,69) ve kar amacı gütmeyen kuruluşlardır (3,47). Ve en kötü puan alan sektörler: telekomünikasyon (2,93); sağlık (3.02); iş hizmetleri (3.07).

GÖRMEK: İş arayanlar ve işe alım uzmanları için sanal işe alma ipuçları (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

"Nerede çalışılacağını seçmek, özellikle LGBTQ + olarak tanımlananlar için inanılmaz derecede önemli ve kişisel bir karardır," Glassdoor'un kurumsal iletişimden sorumlu başkan yardımcısı Scott Dobroski bir basın açıklamasında söyledi. "Sağlık hizmetleri kapsamındaki farklılıklardan istihdam ayrımcılığı vakalarına ve daha fazlasına kadar iş deneyimlerini potansiyel olarak daha zor hale getirebilecek çeşitli faktörler var. İş arayanları Glassdoor'daki çalışan deneyiminin daha derinlerine inmeye ve LGBTQ + şirket derecelendirmelerinden yararlanmaya teşvik ediyoruz. nerede çalışacakları konusunda daha bilinçli kararlar vermelerine yardımcı olmak için verileri ödeyin. "

TechRepublic, şirketlerin işyerini LGBTQ + için daha iyi hale getirin çalışanlar – ve potansiyel çalışanlar için daha çekici – daha kapsayıcı sağlık hizmetleri sunarak, bir baş çeşitlilik yetkilisini işe alarak ve daha fazlasını yaparak.

Ayrıca bakın

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*