Raspberry Pi Vakfı, Coronavirüsün dikkatleri dijital uçuruma koyduğunu söylüyor

Bilgisayar üreticisi, Mart ayında 5.000. Raspberry Pi kitini teslim etme yolunda ilerlediğini söyledi.

Raspberry Pi, İngiltere'deki dezavantajlı okul çocuklarını desteklemek için hayır kurumları ve toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaptı.

Resim: Raspberry Pi

Raspberry Pi, uzaktan öğrenmeyi desteklemek için düşük maliyetli bilgisayarlarının çoğunu İngiltere okullarına dağıtmayı taahhüt etti.

İngiliz bilgisayar üreticisi, 2020'de gençlerin hayır kurumu UK Youth ile ve diğer bazı gençlik ve topluluk kuruluşlarıyla işbirliği yaptı.
Ahududu Pi

İngiltere'deki üçüncü koronavirüs kilitlenmesi nedeniyle evden öğrenmeye zorlanan İngiltere'deki dezavantajlı çocuklara cihazlar.

GÖRMEK: TechRepublic Premium içerik takvimi: BT politikaları, kontrol listeleri, araç setleri ve indirilecek araştırmalar (TechRepublic Premium)

Raspberry Pi, Evde Öğrenmek için bağış toplama kampanyası aracılığıyla 900.000 £ (1.26 milyon $) değerinde bağış aldıktan sonra 5.000. Raspberry Pi kitini Mart ayında teslim etme yolunda ilerlediğini söyledi.

Plan almayı amaçladı
Ahududu Pi 4

Evde öğrenecek bir bilgisayarı olmayan ve Birleşik Krallık hükümetinin resmi dizüstü bilgisayar programına katılmayan dezavantajlı gençlerin ellerine monitörler, web kameraları ve kulaklıklarla tamamlanan masaüstü kitleri.

Şirket ayrıca gençlik çalışanlarını ve öğretmenleri eğitti ve bilgisayarları kurup kullanabildiklerinden emin olmak için ailelerle birlikte çalıştı.

CEO Philip Corrigan, şirketin COVID-19 salgınının başlangıcından bu yana Raspberry Pi bilgisayarları kullanan kişi sayısında “inanılmaz bir artış” gördüğünü söyledi. Raspberry Pi 400 ayrıca satışları artırıyor.

Gelecekteki aşamalar, Raspberry Pi kitlerinin okullar aracılığıyla dağıtılmasını içerecek ve bilgisayar üreticisi, programın etkisi hakkında öğretmenlerden ek geri bildirim almayı amaçlamaktadır.

Corrigan şunları söyledi: “Geçen yıl öğrendiğimiz sert derslerden biri, çok fazla gencin hala evde öğrenmek için bir bilgisayarı olmamasıydı. Her zaman dijital bir uçurum oldu; pandemi onu merkeze koydu. İyi haber şu ki, bu sorunu çözmenin maliyeti, devam etmesine izin vermenin maliyeti ile karşılaştırıldığında artık önemsiz. ”

İngiltere'nin üçüncü – ve muhtemelen nihai – kapatmanın hafifletilmesine yönelik yeni açıklanan planlar uyarınca, tüm okul çocukları 8 Mart'ta okula dönmeye hazırlanıyor.

GÖRMEK: Çocukların eğitimiyle uzaktan çalışmayı denemek muazzam bir iştir. İşverenlerin nasıl yardımcı olabileceği aşağıda açıklanmıştır (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Yıl başından beri çocukların çoğu uzaktan öğrenmeye zorlandı. Birleşik Krallık hükümeti,
1,3 milyon dizüstü bilgisayar ve tablet dağıtın

Şu ana kadar tahmini olarak 400 milyon sterline mal olan Teknolojiyle Yardım Alın programı kapsamında en çok ihtiyacı olan çocuklara.

Pek çok çocuğun ekipmanın gelmesini beklemesiyle birlikte piyasaya sürülme hızı incelemelerde bulundu.
öğrenciler arasındaki dijital uçurum büyümeye devam etti

kontrol edilmedi. Ocak ayındaki Sutton Trust sosyal hareketlilik yardım kuruluşundan alınan rakamlar, özel okul öğretmenlerinin yarısından fazlasının, devlet okullarındaki öğretmenlerin sadece% 5'ine kıyasla tüm öğrencilerinin evde öğrenim için cihazlara sahip olduğunu söylediğini ortaya koydu.

Benzer şekilde, Ocak 2021'de 10 öğretmenden sadece biri, tüm öğrencilerinin uzaktan öğrenim için bir cihaza yeterli erişime sahip olduğunu bildirdi.

Corrigan şunları söyledi: “Salgın dijital uçurumun üzerine parlak bir spot ışığı parlatırken, bu sadece kilit altındayken bir sorun değil. Evde öğrenecek bir bilgisayara sahip olmanın herkes için dönüştürücü olabileceğini uzun zamandır biliyoruz. genç kişi.”

Ayrıca bakın

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*