Relativity, yapılandırılmamış veri analitiğini uyumluluk ürünlerine getirmek için Text IQ'yu satın aldı

Şirketler, Text IQ'nun makine öğrenimi özelliklerinin, işletmelerin yapılandırılmamış verilerde saklı gizli riski belirlemelerine yardımcı olduğunu ve ayrıcalıklı belge inceleme süresini ve maliyetini% 75'e kadar azaltabileceğini söyledi.

<a href = "https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2020/03/06/e56b4db1-e9a1-4869-86e4-1864ccb20c05/resize/770x/edea9ffe77d88892e040c8671e517d4b/istock-1155316755.jpg "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Resim:: Nuthawut Somsuk, Getty Images / iStockphoto ">Büyük veri analizi, yapılandırılmamış veri tabanı işleme metaforu, şişeden dökülen alfabelerle büyük hacimli beyaz yapboz yapbozları, kopya alanı ile kırmızı kumaş zemin üzerine VERİ kelimesini birleştirir

Resim: Nuthawut Somsuk, Getty Images / iStockphoto

Uyumluluk teknolojisi şirketi Relativity, yapılandırılmamış verilerde bulunan hassas bilgileri tanımlamak için AI ve makine öğrenimini kullanan Text IQ'yu satın aldığını duyurdu.

Belirli bir kayıt formatıyla oluşturulmayan her şey dikkate alınır yapılandırılmamış verilerve işletmelerin günlük olarak uğraştığı verilerin yaklaşık% 80'inin yapılandırılmamış olduğu tahmin edilmektedir. Bu, sosyal medya gönderileri, resimler ve ses, e-postalar, web içeriği biçimini alabilir – temelde bir elektronik tabloda veya veritabanında olmayan her şey yapılandırılmamış olarak düşünülebilir.

GÖRMEK: Elektronik Veri İmha Politikası (TechRepublic Premium)

Yapılandırılmamış verilerin ayrıştırılması zor olabilir ve genellikle hassas kişisel olarak tanımlayıcı bilgiler (PII) ve bunlarla ilişkili diğer verileri içerir. GDPR uyumluluk ve veri konusu erişim talepleri. Bir veri ihlali sırasında yapılandırılmamış veriler çalınırsa, bir kuruluş neyin sızdırıldığını bilemeyebilir ve açığa çıkan kayıtlardaki bilgileri keşfetmek, insanlar tarafından yapıldığında önemli miktarda zaman alabilir.

Text IQ, yasal ayrıcalık incelemesinin maliyetini ve riskini azaltmak, veri ihlali yanıt iş akışlarının doğruluğunu hızlandırmak ve artırmak ve hızlı bir şekilde tanımlamak ve yönetmek için denetimsiz makine öğrenimi, grafik modelleme, sosyal ağ analizi, doğal dil işleme ve derin öğrenme kullanır " PII), "şirketler satın almayı duyuran bir basın açıklamasında dedi.

Avukatların ve müvekkillerin avukat-müvekkil ayrıcalığı kapsamındaki verileri aramak için yasal keşif taleplerine uygulanabilir belgeleri incelediği yasal bir süreç olan ayrıcalık incelemeleri, birleşmenin RelativityOne ve Relativity Trace müşterilerine yardımcı olacağı belirli bir alan olarak vurgulanmaktadır. Relativity, bu tür incelemelerin binlerce saat sürebileceğini ve insan hatasına maruz kalabileceğini söyledi, ancak "Text IQ'nun amiral gemisi ürünü, ayrıcalıklı belge incelemeleri yürütme süresini ve maliyetini% 75'e kadar azaltır ve ilgili riski önemli ölçüde azaltır."

Yapılandırılmamış verilerde ayrıcalıklı bilgi bulmanın yanı sıra, Text IQ ayrıca sosyal medya içeriğinden "Sosyo-Dilsel Köprüler" oluşturabilir. Şirketler, bu hipergrafların insanlar arasındaki ilişkileri, nasıl iletişim kurduklarını, iletişimlerinin farklı gruplar arasında nasıl farklılık gösterdiğini ve "manuel inceleme veya denetimli inceleme yoluyla elde edilmesi imkansız" diğer verileri içerdiğini söyledi.

Text IQ'nun Relativity tarafından satın alınması, bunun ortadan kalkacağı anlamına gelmez, bu yüzden müşterileri endişelenmemelidir. Bunun yerine Relativity, Text IQ'nun araç setini mevcut ürünlerine entegre etmeyi planlarken, Text IQ gizlilik, yasal ve uyumluluk ve bilinçsiz önyargı tespit yazılımı sunmaya devam edecek.

GÖRMEK: Snowflake veri ambarı platformu: Hile sayfası (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Text IQ CEO'su Apoorv Agarwal, "Şirketlerimizin ve teknolojinin birleşmesi, sektörümüzün henüz deneyimlemediği bir şekilde yapay zeka vaadini yerine getirecek ve aynı zamanda yaptığımız her şeyin merkezinde etik ve tarafsız yapay zekanın yer almasını sağlayacaktır" dedi. .

Ayrıca bakın

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*