Rethink’in Sawyer Robotu Daha Akıllı Oldu

Ortak endüstriyel robotik alanında öncü olan Rethink Robotics, Sawyer robotlarına büyük bir yükseltme yaptı. Robota karmaşık görevleri nasıl yerine getireceğini öğreten uzman olmayan program rutinlerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Intera 5 yazılımı, şirketin fabrika robotlarının yetenekli, güvenli ve kullanımı kolay potansiyelini fark etmesine yardımcı olabilir.

Yeni sistemin merkezinde Rethink’in kurucusu ve CTO Rodney Brooks'un “davranış motoru” dediği şey var. Bu, esasen tek kollu Sawyer robotunun çok çeşitli görevleri yerine getirmesi için ayarlanabilen programlanabilir bir karar ağacıdır.

Gibi IEEE Spektrumu raporlara göre, Intera'nın önceki sürümleri bir robotun karar ağacının büyük parçalarını kullanıcılardan gizledi. Öte yandan Intera 5, kullanıcılara Sawyer'ın neden böyle davrandığını tam olarak adım adım göstermek için bir grafik arayüz kullanır. Ayrıca, doğrudan yeni adımlar programlayarak veya kolunu ve araçlarını doğru sırada yönlendirmek için robotun etkileyici tanıtım-öğretme özelliğini kullanarak istedikleri değişiklikleri yapmalarına izin verir.

Rxter'in ilk robotu, Baxter adında iki kollu bir model çok iyi satmadı – ancak robotların, yararlı endüstriyel görevleri yerine getirirken insanlara zarar vermekten kaçınmak için kuvvet sensörleri gibi şeyleri kullanabileceği ilkesinin bir kanıtıydı. Aynı zamanda araştırma topluluğunda da bir hit oldu. robotlara yeni görevler öğretmenin düzgün yolları.

Sawyer ile Brooks kurdu daha küçük, daha hızlı ve daha hassas bir robot çok daha popüler olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, Intera 5'in Sawyer'i vazgeçilmez, kullanıcı dostu bir fabrika çalışanına dönüştürmek için katil bir uygulama olup olmadığı görülmeye devam ediyor.

(Daha fazla oku: IEEE Spektrumu, “Robotlar Yeni Nesneleri Nasıl Kavrayacaklarını Birbirine Hızlı Bir Şekilde Nasıl Öğretebilir?, ”“Üretim Robotunu Yeniden Düşünmek“)

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*