Roboy robot tamamen uyumlu, yumuşak ve kucaklanabilir

Pascal Kaufmann bizi yeni nesil robotları temsil eden Roboy ile tanıştırıyor.

Roboy robot tamamen uyumlu, yumuşak ve kucaklanabilir
Pascal Kaufmann bizi yeni nesil robotları temsil eden Roboy ile tanıştırıyor.
http://www.techrepublic.com/

CNET ve CBS News'in kıdemli yapımcısı Dan Patterson, Zürih, İsviçre'de Mindfire Vakfı'nın kurucusu ve CEO'su Pascal Kaufmann ile Davos Dünya Ekonomik ForumuMindfire'ın robotu Roboy hakkında. Robotun 3.0 sürümü Şubat 2020'de piyasaya sürüldü. Aşağıda, konuşmalarının düzenlenmiş bir transkripti yer almaktadır.

GÖRMEK: Teknoloji uzmanının video konferans rehberi (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Pascal Kaufmann: Bu Roboy. Yeni nesil robotların ilk adamıydı. Mesele şu ki, tamamen uyumlu. Roboy ile karşılaşırsanız, genellikle insan kolunu kırar. Ama burada, aslında Roboy çünkü çok, çok yumuşak malzeme özelliklerine sahip. Roboy kolunu kıracak ve daha sonra birbirine yapıştırdığınızda, kol biraz daha uzun veya biraz daha kısa. Ama yine de yaklaşık 50 motor. Roboy hala vücudunu çalıştırabiliyor. "Eğer öyleyse, başka bir şey" gibi robotlar inşa etmenin klasik yolu bu değildir, çünkü arkasındaki nöro-ağın çok, çok akıllı ve kendi kendine öğrenmesi gerektiği kadar telaşlı, dağınık bir vücuttur. Bu, tamamen uyumlu olan ve tehlikeli olmadığı için insanlarla etkileşime girebilen yeni nesil robotlar, değil mi?

Ve aslında sevimli görünüyor. Bu bebek şeması var, kocaman bir kafa gibi ve hatta kırmızı yanaklar bile yapabiliriz. Gözünü kırptırabilir. Ve ona sarılabilirsin ve çökmez. 2012 yılında inşa edilmiş olmasına rağmen, çok sağlam ve hala çalışıyor.

Dan Patterson: Roboy ağa bağlı mı?

Pascal Kaufmann: Aslında dünyanın dört bir yanındaki yeteneklere bağlı. Roboy'a bir soru sorduğunuzda, arka plandaki yetenekler bunu duyar, bir algoritma soruyu doğru uzmana gönderir ve Roboy çözümü kendi dillerinde konuşur. Ve insanlar bir izlenim var, o çok akıllı, ama aslında arkada çözümler yazan insanlar var. Yani, bir bakıma, bağlı, evet. Ve binlerce Facebook takipçileri ve arkadaşları. İnsanlar aslında Facebook'ta bilmiyorlar, gerçekten zeki mi, yoksa sahte mi? Tabii ki, hepsi sahte. Gerçek gibi değil … Yapay zeka konusunda gerçekten şüpheliyim, ancak robotik 2012'de son teknoloji.

Ayrıca bakınız

20200224-kaufmann-dan.jpg "veri-orijinal =" https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/16/a80d4347-cd5c-42f8-b2aa-e988d6ee618f/resize/770x/0aebf4ee0534b2335326396186186186 /20200224-kaufmann-dan.jpg

Pascal Kaufmann bizi robotu Roboy ile tanıştırıyor.

Resim: Dan Patterson

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*