Sağlık teknolojisi şirketleri ve sosyal ağlar, koronavirüs pandemisi sırasında yaşlı Amerikalılar için rahatlama sunar

Uniper-Care Technologies, Vital Vio, Porchlight ve diğerleri tecrit ve yalnızlığı ele alma çabalarını hızlandırıyor.

Amerikalılara evde tecrit etmeleri tavsiye edildiğinde ve ardından talimat verildiğinde çok fazla uyarı olmadı. Peki ya yaşlı yetişkinler? Bu demografi en çok etkilenen COVID-19. CDC bildirildi "65 yaş ve üstü yetişkinler ağır hastalık riski altındadır." Finansal açıdan kararlı olan hareketliliğe sahip olanlar için bile, koronavirüs hayaleti endişe verici. COVID-19 salgını ile ilgili korku ve endişe bunaltıcı olabilir ve güçlü duygulara neden olabilir. "

Sevdiklerinden soyutlanması gereken yaşlıları rahatlatmak için çeşitli yerel ve ulusal çabalar veya hizmetler ortaya çıktı. Facebook'taki mahalle sayfalarında dolaşan bir yöntem, bir posta kutusuna kaymak veya bir ön masada bırakmak için bir şablon sağlar, izole yaşlı yetişkinlere ilaç veya yiyecek almak için kimseye ihtiyaç duyup duymadıklarını sorar salgın sırasında.

GÖRMEK: COVID-19, olağanüstü durum kurtarma ve iş sürekliliği planlarına duyulan ihtiyacı göstermektedir (TechRepublic Premium)

Aileler, farklı zaman seçenekleri sunan Doodle ile entegre olan Zoom ile FaceTime veya grup görüntülü sohbetlerinden faydalanabilmek için minnettar olabilir, böylece dijital toplantı herkes için en iyi zamanda olacaktır. Ancak, yaşlı akrabaların ortalama bir aile üyesinin kapsamı dışında yardıma ihtiyacı olabilir.

Sağlık hizmetleriyle ilgili yardım

Yaşlı yetişkinlere uzaktan sağlık hizmetlerine erişim ve sosyal gruplara bağlantı sunan telehealth ve sosyal katılım şirketi Uniper-Care Technologies, izole yaşlı yetişkinler ve risk altındaki bireylerin sağlık profesyonelleri ile bağlantı kurmaları ve etkileşime girmeleri için bir platformlar arası hizmete başladı. canlı ve etkileşimli sağlık ve sağlıklı yaşam programları ile aileniz ve arkadaşlarınızla iletişiminizi kolaylaştırır.

Uniper'in arayüzü, teknoloji konusunda bilgili olmayanların erişebileceği şekilde tasarlanmıştır.

Uniper kurucu ortağı ve COO'su Avi Price, "Kaygı, yalnızlık ve depresyonu önemli ölçüde azaltabileceğimizi kanıtladık." Dedi. "Bu nüfusa ulaşıp bağlandığımızda, onları birbirine bağlı, nişanlı, aktif tutarak daha güvenli, daha mutlu, daha sağlıklı ve daha bağımsız olmalarına yardımcı olabileceğimizi biliyoruz."

Sağlık profesyonelleri, araştırmacılar, hükümet uzmanları ve kar amacı gütmeyen kuruluşların gerçek zamanlı kritik verilere hızlı ve kolay erişime ihtiyaçları vardır. Postacı COVID-19 API Kaynak Merkezi API'ların gösterilmesine yardımcı olabilir.

Tekerlekler Üzerinde Yemekler, AARP ve Yaşlanma Yönetimi gibi kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, BT ve web yöneticilerinin mevcut API'ler tarafından şu anda sunulmayan hayati veri kümelerine erişim sağlayan API koleksiyonları oluşturmalarına yardımcı olmak için Postacı lisansları için uygun olabilir. Ayrıca, 30 Mart'tan itibaren, Postacı COVID-19 API Kaynak Merkezi, yakınlardaki test sitelerinin nerede bulunacağı hakkında bilgi içerecektir.

Sağlık risklerine ışık tutmak

"Yaşlı yetişkinler zararlı bakterilere karşı daha hassastır ve hastalık ve hastalıklara yakalanma olasılığı daha yüksektir – evde bile sağlıklarını tehlikeye atarlar", sürekli öldüren LED aydınlatma üreten bir sağlık teknolojisi şirketi olan Vital Vio'nun CEO'su ve kurucusu Colleen Costello ortak ev yüzeyleri, mantarlar, küf, E. coli ve diğerleri üzerindeki bakteriler.

Costello, "Yaşlı topluluklar için sağlıklı kalmak zor olabilir." Dedi. "Bu LED ışıklar, yüzeyleri temiz tutma ve onları hasta edebilecek zararlı bakterilerden arınmış olma yükünü üstleniyor."

Para Önemlidir

Ve tecrit ettikleri için, ödeme yapacakları faturalar veya mali konular olmayacakları anlamına gelmez. "AARP Foundation ve Chase, yaşlı yetişkinlerin dijital finansal araçları kullanarak daha güvende olmalarına yardımcı olmak için, bir uygulamanın nasıl indirileceği veya bir şubeyi ziyaret edemediğinde mobil çek ödemesinin nasıl yapılacağı hakkında ipuçları ve bir Sanal Sınıf içeren çevrimiçi video kaynakları oluşturdu." dedi Chase temsilcisi. "İnsanlar bu kılavuzu finansal teknoloji, akıllı telefonların ve tabletlerin nasıl kişiselleştirilebileceğini ve böylece okunması ve duyulması daha kolay ve bir aldatmaca nasıl tanınacağını öğrenmek için kullanabilirler."

Kriz sırasında serbest

Küresel kriz özel sosyal ağın sebebi Var Olmak 2020'ye kadar özgür olacak (düzenli oran ayda 9,99 $). Porchlight Uygulaması izolasyon ve yalnızlığı ele almak için özel olarak oluşturuldu,

Kurucu Steve Peterschmidt, "Geleneksel sosyal medyanın aksine, Porchlight hızlı ve% 100 özeldir." Dedi. "Beş saniyelik hızlı bir check-in ve check-up ve önemli kişiler için önemli olan şeyleri bire bir takip etme yeteneği" sunuyor.

Peterschmidt şöyle devam etti: "Porchlight'taki görevimiz basit, insanların bağlantıda kalmasına yardımcı olun. Bu kriz zamanında, yakın arkadaşlarınızla ve ailenizle bağlantı kurmak daha da önemlidir. Bu yüzden herkesin Porchlight'ı özel kullanmasına izin verdik kriz boyunca ücretsiz ağ. "

Ücretsiz kaynak Kriz Metin Satırı ihtiyacı olan insanları eğitimli kriz müdahale ekiplerine bağlamak için Twilio SMS kullanıyor. Alınan mesajların yarısından fazlası "virüs" kelimesini içeriyor ve trafikte% 100'lük bir artış gördüler ve kullanıcıların demografik özellikleri 17 yaşın altındaki yetişkinlere kaydı. Salgından önce bile, Michigan Üniversitesi, özellikle izole ve yalnız yaşlı yetişkinlerin sosyalleşmesine yardımcı olmak için Twilio ile bir uygulama geliştirdi ve şimdi de İngilizce öğrenen insanların kriz sırasında dil pratiği almasına yardımcı oluyorlar.

İle Arlo Pro 3, kullanıcılar aile üyelerini uzaktan ve iki yönlü sesle kontrol edebilir. Ek olarak, Arlo kameranın konumuna 911 servislerini çağırabilirler. Arlo Video Kapı Zili insanlar teslimatlarını güvenli bir mesafeden belirli bölgelere yapmaları talimatını verebilirler.

Yaşlı yetişkinler pandemi sırasında neden korunmalıdır

İtalya'daki İtalyan ulusal sağlık enstitüsü tarafından erken bir analiz (4 Mart) anılan COVID-19'dan ölenlerin yaş ortalaması 81 idi. Çin CDC en yüksek ölüm oranı 70 yaş ve üzerindekiler içindi.

ABD'de, CDC bildirildi üç milyon yaşlı bakım evlerinde ya da evde bakım tesislerinde yaşamaktadır. 24 Mart'ta JAMA Sağlık Ağı, halk sağlığı / geriatri raporu "Huzurevleri COVID-19 salgını için gurur duyuyorlar."

CDC Huzurevleri ve diğer uzun süreli bakım ortamları için çok ayrıntılı, sıkı, hazırlıklı bir kontrol listesi yayınladı.

Virüs resmen bir salgın olarak adlandırıldıktan hemen sonra, Medicare ve Medicaid hizmetleri Merkezleri (CMS) yaşlı Amerikalıları korumak için önlemler açıkladı.

"Coronavirüs hakkında yerdeki uzmanlardan daha fazla şey öğrendikçe, çoklu koşulları olan yaşlıların enfeksiyon ve komplikasyonlar için en yüksek risk altında olduğunu öğrendik, bu nedenle CMS bakım evlerini enfeksiyondan uzak tutmak için elimizdeki her aracı kullanıyor" dedi CMS Yöneticisi Seema Verma bir basın açıklamasında. Diyerek şöyle devam etti: "Ziyaretçileri ve zorunlu olmayan çalışanları geçici olarak kısıtlamak, sakinlerini güvende tutarak huzurevlerinde Coronavirus yayılma riskini azaltmaya yardımcı olacaktır."

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/30/d65a06f1-f155-419f-9e72-19cf1a095349/resize/770x/f9fbcf297702c028b7bb36f189917cd8/ol.-top.- "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Resim: Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">büyük çift, kullanma, laptop

Resim: Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*