Salesforce Trailhead GM'ye göre çalışanların öğrenmesi bu önemli yollarla değişiyor

Salesforce Trailhead Genel Müdürü, hiç kimsenin tüm gün süren eğitim oturumlarına katılmak istemediğini söylüyor. Covid-19 ve uzaktan çalışmanın yükselişi, çalışanların nasıl ve ne öğrenmek istediğini değiştirdi.

İş becerileri eğitimi hem çalışanlar hem de işverenler için çok önemlidir. Çalışanların mevcut kariyerlerini geliştirmek veya yeni bir kariyer başlatmak için doğru becerilere ihtiyacı var. İşverenlerin, organizasyonun başarılı olmasına yardımcı olacak becerilere sahip bir işgücü oluşturması gerekir.

Covid-19'dan önce, birçok kuruluş ve işçi, eğitim planlarını ve programlarını giderek uzaklaşan bir işgücüne uyacak şekilde nasıl ayarlayacakları ile boğuşuyordu. Pandemi sırasında uzaktan çalışmadaki hızlı artış bu çabaları hızlandırdı. Ve pandemiden çıktığımızda, birçok şirket uzaktan çalışma politikalarını kalıcı hale getiriyor veya hibrit bir çalışma modeli benimsiyor (çalışanların zamanlarını bir ofis ile evleri arasında bölmesiyle). Bu yeni her yerden çalışma dünyasında, işverenler ve çalışanlar hem önemli olan iş becerileri türlerini hem de bunları öğrenme yaklaşımlarını yeniden düşünüyorlar.

Nisan sonunda Salesforce piyasaya sürüldü Salesforce Öğrenim Yolları, şirketlerin bu değişikliklere uyum sağlamasına yardımcı olacak yeni bir araç. Başlangıçta beta olarak yayınlandı Trailhead ile Uygulama İçi Öğrenmesistem, çalışanların günlük görevlerini yerine getirirken doğrudan Salesforce içinden kişiselleştirilmiş, bağlamsal öğrenmeye erişmelerini sağlamak için tasarlanmıştır.

Salesforce'ta Trailhead Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Heather Conklin ile Learning Paths yayınlandıktan kısa bir süre sonra şirketin çevrimiçi öğrenme platformunu bu değişiklikleri karşılayacak şekilde nasıl ayarladığını öğrenmek için konuştum. Conklin ayrıca Salesforce'un müşterilerinden iş güçlerini nasıl yeniden canlandırdıkları ve şirketin gördüğü genel iş yeri öğrenme trendleri hakkında duyduklarını paylaştı. Aşağıdaki, konuşmamızın okunabilirlik için düzenlenmiş bir kopyasıdır.

GÖRMEK:
Çalışan eğitim sürecini kolaylaştırmak

(TechRepublic)

Salesforce Öğrenim Yolları

Bill Detwiler: Salesforce, Trailhead hakkında yeni bir duyuru yaptı. Bana biraz neyi duyurduğunuzdan bahsedin, sonra Salesforce Öğrenim Yolları nedir?

<a href = "https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/05/27/363e3c97-9469-4178-8b00-de241a45ebaf/resize/270x/3c143f873f98ce6b7e2162353ef3fab1/heather-conklin.jpg "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

Heather Conklin, Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Salesforce şirketinde GM of Trailhead

"data-credit =" Resim: Salesforce ">

Heather Conklin, Salesforce'da Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Trailhead Genel Müdürü

Resim: Salesforce

Heather Conklin: Evet. Bugün Salesforce Learning Paths'i duyurduk ve bu gerçekten Trailhead'in tüm büyüsünü doğrudan Salesforce'a getiriyor. Ve senin büyük bir Trailhead hayranı olduğunu biliyorum ve pek çok müşterimiz ve insanımız öyle. Ve böylece, gerçekten yaptığımız şey, öğrenmeyi doğrudan iş akışına taşımaktır. Böylece insanlar, fırsatlarınızı değerlendiren bir satış temsilcisiyseniz veya müşteri hizmetleri çağrılarıyla ilgilenen bir servis temsilcisiyseniz, beceri kazanmak ve işinizi yapmak için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri almak için başka bir yere gitmenize gerek kalmaz peki, her şeyi tam orada, tam da çalışırken elde edebilirsiniz.

Bill Detwiler: Başlangıçta, Trailhead'in Salesforce uygulamaları ve entegrasyonları oluşturmak ve tüm bunları yapmak için ihtiyaç duydukları bilgileri almalarına yardımcı olmak için mühendisleri ve yöneticileri hedeflediğini düşünüyorum. Ve platformun zaman içindeki bu evriminin diğer eğitim türleri için de kullanılacağını görmek gerçekten ilginç. Bu, bu sürecin doğal bir parçası mıydı?

Heather Conklin: Evet kesinlikle. Yıllardır Trailhead'deki kariyer yolları hakkında gerçekten çok düşündük. Ve dediğin gibi, yöneticiler ve geliştiricilerle başladık, ama o kadar çabuk, oradaki başarının diğer birçok kariyer yoluna dönüştürülebileceğini anladık. Ve böylece, bu yıl Trailhead'de aslında 10 farklı kariyer yolumuz olacak. Ve böylece, gerçekten her zaman sadece yeni şeyler ekliyoruz ve bu, yine bir satış işinde, hizmet işinde, veri analistlerinde, iş analistlerinde olup olmamanıza yardımcı oluyor. İnsanların sürekli olarak beceri kazanmalarına ve bir sonraki işlerine, sonraki işlerine hazırlanmalarına yardımcı olacak farklı yollar bulmaya çalışıyoruz. Ve bununla da bir ton başarı gördük. Geçen yıl, Trailhead'deki öğrencilerin% 50'sinin "Trailhead öğreniminin şirketlerinde bir terfi veya zam almalarına yardımcı olduğunu" söylediğini bulduğumuz bir çalışma yaptık. Ve bu yüzden, sonuçlar konusunda gerçekten heyecanlıyız. Bundan da pek çok başarı gördük.

GÖRMEK:
Çalışanların yeni beceriler öğrenmesine yardımcı olmanın 3 yolu

(TechRepublic)

Covid-19, daha fazla insanı çevrimiçi öğrenimi benimsemeye itti

Bill Detwiler: Pekala, biraz da bahsettiğiniz trendlerden bazılarına dalalım. Elbette geçen yıl dünya COVID-19 salgınıyla uğraşıyordu. O dönemde meydana geldiğini gördüğünüz trendlerden bazıları nelerdi?

Heather Conklin: Her şey bir gecede değişti ve herkesin eve gönderildiğini biliyorduk. İnsanlar artık mutfaklarından, yatak odalarından çalışıyorlar ve bu gerçekten de insanların yeni becerilere ve yeni öğrenme ve işlerinde etkili olmanın yeni yollarına ihtiyacı olduğu anlamına geliyor. Ve böylece, pandemi vurduğunda, Trailhead'e gelip öğrenmek isteyen kişilerin kayıtlarında aslında% 40'lık bir artış gördük. Ve Trailhead'e katılımda da% 50 artış gördük. Yani, yeni insanlar ve daha fazla öğrenme oluyor. Ve Salesforce Learning Paths gibi şeylerle, bunun sadece hızlandığını göreceğiz, çünkü şimdi bu öğrenme doğrudan insanların çalıştığı yerde ve böylece en çok ihtiyaç duydukları anda bundan yararlanabiliyorlar. ve anında işlerinde daha yetenekli ve daha iyi hale gelirler.

<a href = "https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/05/27/708c3497-10c1-4af0-bec4-01232e160b82/resize/770x/51ab520191ebf58daedbea59c81e2588/salesforce-learning-paths -home.jpg "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

Salesforce Öğrenim Yolları ana ekranı

"data-credit =" Resim: Salesforce ">Salesforce Öğrenim Yolları ana ekranı "data-original =" https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/05/27/708c3497-10c1-4af0-bec4-01232e160b82/resize/770x/51ab520191ebf58daedbea59c81e2588 /salesforce-learning-paths-home.jpg

Salesforce Öğrenim Yolları ana ekranı

Resim: Salesforce

Uzaktan çalışma, sosyal becerileri öğrenmeyi hiç olmadığı kadar önemli hale getiriyor

Bill Detwiler: Pekala, bunu da genişletelim, çünkü pandeminin kilitlenme aşamasından her zaman duyduğunuz klişelere salgın sonrası veya yeni normal demiyorum. Ancak pandemi, bu alanda iş ve işin doğası etrafında konuştuğum tüm insanlardan bazı açılardan bir dönüm noktasıydı. Ve bunun hakkında çok şey yazdık ve hibrit çalışma, uzaktan çalışmanın geçmişte olduğundan çok daha normal olacağı bir zamana nasıl geçeceğimiz hakkında çok şey yazdık.

Demek istediğim, on yıldan uzun süredir uzaktan çalışan tanıdığım insanlar var. Ama görünen o ki, pandemi ve kilitlenmeler, birdenbire herkes uzaklaşmak zorunda kaldığında, belki daha da artırdı, lezzetli demeyeceğim, ancak bunu ön plana çıkardı ve şirketlerin hala nasıl üretken olabileceğini gösterdi. Ve aslında, genişletilmiş bir ortama veya genişletilmiş uzak iş gücüne sahip olmanın bazı faydaları vardır, çünkü daha büyük bir yetenek havuzundan işe alım yapmanıza olanak tanır. Peki, uzaktan ve hibrit çalışma çevresinde daha geniş olarak gördüğünüz öğrenme trendlerinden bazıları nelerdir?

Heather Conklin: Evet. Demek istediğim, sürekli şirketlerle konuşuyoruz ve müşterilerimizle çok benzer şeyler duyuyoruz. Ve eğer düşünürseniz, bunun üç farklı kategorisi var. Şimdi evlerinde çalışan, yine mutfak masasından müşteri hizmetleri çağrılarını alan ve buna benzer şeyler yapan bireysel insanlar var. Ve öğrenmelerini sürdürmenin, becerilerini devam ettirmenin, bu yeni ortamda etkili olmanın yollarını bulmaya çalışıyorlar. Hibrit çalışmanın gerçekten çok daha fazla hibrit beceriye ihtiyacınız olduğu anlamına geldiği hakkında çok fazla konuşma var. Yumuşak becerilerin burada başarı için gerçekten kritik önemi var. Yani bireylere sahipsiniz, bu ilk kova. İkincisi, yöneticiler, yöneticiler ekiplerini işlerinde nasıl verimli ve verimli tutacaklarını anlamaya çalışıyorlar.

<a href = "https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/05/27/609c3297-8091-4a36-901c-a904131757a6/resize/770x/09c80d780b4a79b6e51bb6a167999b9b/salesforce-learning- .jpg "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

Salesforce Öğrenim Yolları: Öğrenme Yolu örnekleri

"data-credit =" Resim: Salesforce ">Salesforce Öğrenim Yolları örnek ekranı "data-original =" https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/05/27/609c3297-8091-4a36-901c-a904131757a6/resize/770x/09c80d780b4a79b6e51bb6a167999b9b /salesforce-learning-paths.jpg

Salesforce Öğrenim Yolları: Öğrenme Yolu örnekleri

Resim: Salesforce

Ve herkesi bir konferans odasına çekeceğiniz ve onlara neler olup bittiğini anlamalarına yardımcı olacak bazı PowerPoints göstereceğiniz günler geride kaldı. Ve bu yüzden, çalışanlarımızı nasıl meşgul edeceğimizi gerçekten yeniden düşünmemiz gerekiyor? Onları en son bilgiler konusunda nasıl yetenekli hale getirip güncel tutuyoruz. Ve sonra, son kova şirketler. Şirketler, salgınla birlikte bir gecede tamamen dijitale geçmek zorunda kaldılar. Ve daha önce hiç görmediğimiz bir şekilde dijital dönüşümü hızlandırdı.

Ve böylelikle şirketler, öncelikle dijital olarak tüm işlerini nasıl ele alacaklarını ve müşterilerimizle daha önce hiç olmadığı kadar farklı yollarla nasıl bağlantı kuracaklarını anlamaya çalışıyorlar. Ve bu kendi içinde tamamen yeni beceriler gerektiriyor. Ve biz bunlara dijital beceriler diyoruz. Şirketlerin nereye gitmek istedikleri ile bugün şirketlerinde sahip oldukları bazı beceriler arasında oldukça büyük bir boşluk var. Bu yüzden, şirketlerin bu dijital dünyada, müşterilerimizin yeni beklentilerine, yeni çalışma yöntemlerine, teknolojinin hızlı hızına ayak uydurabilmeleri için insanları ölçeklendirmeyi nasıl düşünebilecekleri hakkında çok konuştuk. . Ve bu yüzden, gerçekten sadece her seviyede gördüğümüzde, gerçek bir odaklanma var, yeni çalışma şekli, insanların bu becerileri öğrenmek için yeni becerilere ve yeni yollara ihtiyacı olduğu anlamına geliyor.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

İnsanlar tüm gün süren seanslarda değil, küçük parçalar halinde öğrenmek isterler

Bill Detwiler: Bence bu gerçekten önemli ve düşüncelerinizi duymak isterim ve belki de müşterilerinizden bu yeniden beceri kazandırma hakkında duyduklarınıza biraz daha fazla değinirim. Çünkü çok güzel bir noktayı ortaya koyuyorsunuz, yüz yüze bir ortamda çalışmanın bu eski becerileri, planlamanın farklı olduğu, iletişim ortamının farklı olduğu dijital bir ortamda çalışmaktan farklı olabilir. Ve işverenlerin bu geçişi yapması, dediğin gibi, zaman alacak. Bu müşterilerden o yeniden beceri kazandırma süreci hakkında ne duyuyorsunuz? Ne tür araçlar kullanmak istiyorlar? Demek istediğim, açıkçası, Trailhead'in bu araçlardan biri olduğundan bahsediyoruz, ancak bu platformda bile, bu işgücünü yeniden geliştirmede etkili olmak için gerçekten aradıkları benzersiz eğitim türleri olmalı.

Heather Conklin: Evet. Yani bununla ilgili birkaç şey var. Yine, insanların tam zamanında öğrenmeyi tercih ettiklerini gerçekten anlıyoruz. Ve böylece, bir çalışma yaptık ve insanların% 76'sının, işgücü eğitimini düşündüğümüzde muhtemelen normalde düşündüğümüz bu büyük, uzun eğitim seansları yerine küçük anlarda öğrenmeyi tercih ettiğini gördük. Ayrıca insanlar bunun daha kolay olduğunu söylediler, insanların% 80'i "Bilgiyi işte öğrendiklerinde saklamak daha kolay" diyor. Yani, deneyimsel öğrenme gibi şeyler hakkında çok şey duyuyoruz ve öğrenmeyi iş akışına getirmenin gerçekten çok kritik olduğu fikri. İşte bu yüzden Salesforce Öğrenme Yolları ile bu yönde ilerliyoruz. Ancak, bundan bir adım geriye gidersek, bunlar gerçekten zaten bilgi işçisi türü bir işte olan insanlardır diyeceğiz.

Ve bu kişilerin en son teknoloji, en son iş süreçleri konusunda güncel ve yetenekli olması gerekir. Açıkçası, işler çok hızlı değişiyor, yeni iş işletim modelleri görüyoruz; ve yine, bu dijital dönüşüm. Bu nedenle, zaten bilgi işçisi işlerinde olan insanları beceriler ve beceriler geliştirmeye devam etmeliyiz. Ama sonra, tüm ön saflardaki çalışanlarınız var ve bu, pek çok farklı müşteriyle konuştuğum bir konu. Ve kesinlikle şirketler için en çok akla gelen bir şey olarak bana yapışıyor. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki büyük bir atık yönetim şirketinden Güneydoğu Asya'daki bir teslimat ve nakliye şirketine, Afrika'daki bir finansal hizmetler şirketine kadar herkesle konuştum. Ve hepsi aslında baktıkları tüm bu ön saf çalışanlarına nasıl sahip olduklarından, bu insanları şirketlerinde kendileri için kariyer yolları oluşturmaları için nasıl becerebileceklerinden bahsediyorlar.

Öyleyse, bir sürücü, bir depo çalışanı, bir perakendeci hakkında düşünürseniz, bu insanların teknoloji becerilerini geliştirmelerine gerçekten nasıl yardımcı olabiliriz? Ve bu şirketler, kendi şirketlerinden, belki de bugün bu bilgi çalışanı işlerinde bulunmayan en iyi yetenekleri bulmak ve onlara gerçekten bir yol sağlamak istiyor. Ve elbette çalışanlarını meşgul etmek, onları elde tutmak ve yetenek geliştirmek için yapıyorlar. Ama aynı zamanda bunu eşitlik ve çeşitliliğe yoğun bir gözle yapıyorlar. Salesforce'ta bu bizim için gerçekten önemli bir değer ve bunu görmeyi seviyoruz. Sadece bu fikir, geleneksel olmayan geçmişlere sahip insanları alabileceğiniz ve onları teknolojide geleceğin bu işlerine koyabileceğiniz, belki de başlangıçta bunu düşünmedikleri, bunun onlar için bir seçenek olduğunu düşündükleri, ama aslında bu yolları yaratmak. Ve elbette, Trailhead ile bunu yapan insanları seviyoruz ve bununla ilgili birçok şaşırtıcı başarı hikayesi gördük. Ancak, insanların bu ortamda etkili olmasına yardımcı olabilecek birçok farklı öğrenme yolu ve bunun gibi şeyler vardır.

<a href = "https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/05/27/deb67816-2e16-425e-a3e6-bae6b5e1374f/resize/770x/db2295c7db013534b9c897d31fc1fef3/salesforce-learning -video.jpg "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

Salesforce Öğrenim Yolları: Satır içi video eğitim modülü

"data-credit =" Resim: Salesforce ">Salesforce Öğrenim Yolları: Satır içi video eğitim modülü "data-original =" https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/05/27/deb67816-2e16-425e-a3e6-bae6b5e1374f/resize/ 770x / db2295c7db013534b9c897d31fc1fef3 / salesforce-learning-paths-video.jpg

Salesforce Öğrenim Yolları: Satır içi video eğitim modülü

Resim: Salesforce

Bill Detwiler: Bununla gerçekten ilgileniyorum, çünkü bunu şirketlerden çok uzun zamandır duyduğumu düşünüyorum, ancak bunu yapmanın önünde her zaman engeller vardı. Ve bunlardan bazıları teknoloji tabanlı engellerdir, bu nedenle, siz bahsederken, bu tür bir inline öğrenimi yapmayı kolaylaştıran doğru tür araçlara sahip değilsiniz. Ama sonra, bir zaman ya da kaynak kısıtlaması da oldu. Ön saflarda çalışanlarınız varsa, bu öğrenmeyi gerçekten yapmak için yaptıkları işten zaman ayırmanız gerekir. Demek istediğim, hepimiz her gün dokuz saatlik yakınlaştırma toplantıları yapmaktan bıktık sanırım, ama bir … Çünkü bu aslında, bazen bir dereceye kadar zaman alabilir, hey, ben bir cephe çalışanı, bir kasiyer var, çağrıları cevaplayan bir müşteri hizmetleri kapasitesinde çalışan biri var. Öyleyse, eski günlerde yarım saat veya bir gün eğitimden çekilirsem, "Hey, saha dışında dört saat yapacağız, bir saatlik bir eğitim yapacağız PowerPoint sunumunu dinleyeceğiniz yer. "

Organizasyonun zamanı ve taahhüdü olan bir engel var. Konuştuğunuz müşteriler, bu zihniyeti biraz değiştirmeye başlıyor gibi görünüyor. Bulduğun bu mu?

Heather Conklin: Evet. Ve, Trailhead gibi şeylerin insanların nerede olurlarsa olsunlar ve küçük parçalar halinde öğrenmelerine izin verdiğini düşünüyorum. İnsanları bu çok günlük eğitimlere çekme fikrinin, insanları gerçekten yaptıklarından uzaklaştırdığını düşünüyorum. Ama şu anda, hepimiz evde sıkışıp kaldık, ancak Trailhead mobil uygulaması gibi şeylere sahibiz. İnsanlar sadece markette sırada bekledikleri veya çocuklarını okuldan almak için bekledikleri için becerilerini nasıl geliştirdiklerini anlattılar. İşin dışında, öğrenmeyi hayatınıza gerçekten yerleştirmenin ve bu becerileri geliştirmeye devam etmenin her türlü yolu vardır. Ve Trailhead'in tamamen ücretsiz çevrimiçi öğrenim olması, bu başka bir şey.

Şirketler bundan gerçekten faydalanabilir ve bu ücretsiz öğrenmeyi çalışanlarının ellerine bırakabilir, sadece bunun bir seçenek ve fırsat olduğunu fark etmelerini sağlayın. Ancak Salesforce'a yatırım yapan müşterilerimizden bazılarını gördük ve "İşlerini Salesforce'ta yürütecekler ve Salesforce ile dijital olarak dönüşecekler" dedi. Ve aslında şöyle diyorlar: "İster resepsiyonist ister şoför olsun, tüm çalışanlarımızın veya bu ofis çalışanlarının bazılarının herkesin bu teknolojiye ve neler yapabileceğine dair gerçekten ortak bir anlayışa sahip olduğundan emin olmak bizim için önemlidir. şirket olarak bizim için yapın. " Ve yine, sadece ellerine koyarak ve bu ısırık boyutunda, tüketmesi biraz kolay, yan taraftan da yapabilirsiniz.

GÖRMEK: BT ekibinizin yeteneklerini nasıl geliştirebilirsiniz? (TechRepublic indirme)

2021 ve sonrası: Şirketler, iş hedeflerine ulaşmak için çalışanların öğrenmesini istiyor

Bill Detwiler: Ve bence yaşlı bir bilişim uzmanı olmak ve bunu biraz anekdot olarak sunacağım, 20 yıl önce, 15 yıl önce ofis üretkenliği konusunda birçok şirketin yaptıklarını bana gerçekten yansıtıyor mu? süitler. Kuruluşlarda kelime işlemciler, elektronik tablo uygulamaları ve veritabanı uygulamaları hakkında pek çok eğitim vardı. Ve bunun artık Salesforce gibi platform hizmetlerinde gerçekleştiğini görüyorsunuz. Öyleyse, işleri tamamlarsak, çalışanların öğrenmesinin 2021 ve sonrasında gerçekten geliştiğini nasıl görüyorsunuz?

Heather Conklin: Daha önce bahsettiğimiz bazı şeyleri özetlemek gerekirse, sanırım bundan daha fazlasını göreceğiz. Tam zamanında öğrenme fikri, öğrenmeyi gerçekten iş sonuçlarına bağlayan ve insanların işlerinde daha etkili olmak için ihtiyaç duydukları becerileri öğrendiklerinden emin olduktan sonra şirketler bunun sonuçlarını görebilir, bu kesinlikle çok duyduğumuz başka bir trend. Ama gerçekten yenilik, öğrenme alanı salgın ve bu dijital dönüşüm nedeniyle hızla değişiyor. Ve sanırım, insanların ilgisini çekmenin ve onların öğrenme yolculuklarına devam etmelerine yardım etmenin yeni yollarını, gerçekten becerilere güvenmeyi ve tüm bunları bir araya getirerek insanların daha fazla olmasına yardımcı olacak yeni yollar bulacağımızı düşünüyorum. ve daha etkili.

Bill Detwiler: Ve müşterilerinizden haber alıyorsunuz gibi görünüyor, onlar da bunu yapmak istiyor. Çalışanlarına bu sürekli öğrenme sürecinde yardımcı olmak istiyorlar, çünkü söylediğiniz gibi, bunu yatırım getirisine bağlayabilir, bunu işletme için daha iyi KPI'lara bağlayabilirsiniz. İlgileniyorum, müşterilerinizden bir fikir edindiniz mi, bu ROI, bu KPI'lar açısından ne aradıkları? Mesela, hey, bakın, sadece harika yetenekler yetiştirebiliyoruz ve inanılmaz bir iş hattımız var ve insanlara kariyer gelişimlerinde yardımcı oluyoruz. Yoksa, olumsuz müşteri hizmetleri etkileşimlerinde bir azalma gördük ya da satışlarda olumlu bir artış gördük. Müşteriler, yeniden beceri kazanmanın ve bu yeni tür eğitim araçlarına sahip olmanın olumlu sonuçlarını nasıl değerlendiriyor?

Heather Conklin: Evet. Bence gördüğümüz en büyük şeylerden biri, gerçekten bu iş alanına bağlı olması. Dolayısıyla, bir satış müdürüyseniz, satış temsilcilerinizi daha fazla anlaşmayı kapatmaları için eğitmek istersiniz ve bunu onlara doğru bilgileri alarak görmek istersiniz, satışta daha etkili olurlar ve daha hızlı işe başlayabilirler. Yine, bu anlaşmaları kapatabilirler. Bir servis müdürüyseniz, müşteri memnuniyeti, vakaları etkili bir şekilde kapatma yeteneği arıyorsunuz demektir. Ve böylece, bunun gerçekten bireysel rollere ve yaptıkları işe çok bağlı olduğunu görüyoruz. Ve daha geniş anlamda, bir şirket olarak, kesinlikle çalışanların elde tutulması, üretkenlik gibi şeylere daha çok bağlı olduğunu görmek. Açıkçası, insanların bugün nerede çalışacakları konusunda pek çok seçeneği var ve sürekli öğrenmeye yatırım yapan kişilerin veya şirketlerin çalışanlarının daha bağlı, daha üretken olduklarını ve işlerini devam ettirebildiklerini gördük. sağlayabildikleri fırsatlar nedeniyle çok daha iyi.

Ayrıca bkz:

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*