Salesforce TrailheaDX 2021: Geliştirici olmayanların ve geliştiricilerin uyum sağlaması için büyük bir neden

Salesforce CTO'su ve kurucu ortağı Parker Harris, TDX 2021 için büyük temaları ve iş yazılımı geliştirmenin geleceği için sırada ne olduğunu ortaya koyuyor.

Satış ekibi TrailheadDX (TDX), şirketin geliştiriciler, yöneticiler, mimarlar ve ortaklar için yıllık toplantısı 23 Haziran Çarşamba günü 08:45 PT'de başlıyor | 11:45 ET.

Sevmek TDX 2020TDX 2021, hem canlı hem de isteğe bağlı içeriği birleştirecek, tamamen dijital, çok günlü bir etkinliktir. Açılış konuşmaları, ürün demoları, uzman liderliğindeki Soru-Cevap oturumları ve bir dizi başka etkinlik olacak. Aktris, yapımcı/yönetmen ve yazar Mindy Kaling, gösteri öncesi bir oturumla başlayacak ve hemen ardından Salesforce CTO'su ve kurucu ortak Parker Harris'in açılış konuşmasıyla başlayacak. Fitz and the Tantrums da sahne alacak… etkinliğe daha çok yüz yüze bir teknoloji konferansı havası verecek.

Ama bu yılki başarıyı yaratan ünlü görünümleri ya da müzikal konukları değil. TDX, geliştirici ve kodlama etkinlikleri arasında öne çıkıyor.

Birincisi, Salesforce'un "platformlarında konuşlandıran, destekleyen ve geliştiren kişilere" nasıl odaklandığıdır. Öncüler) bu da TDX'i özel kılar. Katılımcılar (sanal veya yüz yüze) TDX'in gerçek yıldızlarıdır ve Salesforce, açılış konuşmasından son oturuma kadar hikayelerini vurgulamak için her fırsatı değerlendirir.

İkincisi, bu yılki TDX, Salesforce'un kurulduğu "kod değil tıklamalar" felsefesine yenilenmiş bir odaklanmayı işaret ediyor. Ve bu nedenle, geliştirici olmayanlar, BT uzmanları ve iş liderleri, Salesforce ürünleri üzerinde çalışmasalar veya kullanmasalar bile TDX'i ayarlamalı veya en azından açılış konuşmasının bir tekrarını izlemelidir.

Harris ile bir gösteri öncesi sohbeti sırasında, ona bu yılki etkinliğin büyük temasını, Salesforce'un platformunda nasıl büyük bahisler yaptığını ve daha fazla şirket kodsuz ve düşük kod araçlar.

Harris, "Eh, bu konferansın ana teması tamamen düşük kodla ilgili," dedi. "Ve beni heyecanlandıran şey, 1999'da düşük kodlu bir platformla başlamamız. Müşterilerimizin hizmetimizi alıp kendilerinin yapması gerektiğini biliyorduk, ancak bunu hızlı ve kolay bir şekilde yapmaları gerekiyordu. geliştiricilerimin oluşturduğu tek bir yazılım seti ile yapın."

GÖRMEK: Düşük kodlu platformlar için CIO'nun kılavuzu (TechRepublic Premium)

Ve konuşmamız boyunca tutarlı olan şey, düşük kodlu ve kodsuz olmanın yazılım geliştirmenin geleceği üzerindeki etkisiydi.

Harris, "Çünkü iş her zamankinden daha hızlı ilerliyor. Herkes dijitalleşti ve bunu bir araya getirmek için düşük kodlu platformlara ihtiyacınız var" dedi.

Gerçekten de TDX 2021, bulut, düşük kod ve yapay zeka gibi teknolojilerin tüm iş yazılımı geliştirme sürecini nasıl yeniden şekillendirdiğini gösteren bir vitrindir. Harris'in tanımladığı gibi, "geliştiriciler" çözmeye çalıştıkları iş sorunlarına daha da yaklaşıyorlar ve kuruluş içindeki daha fazla insan aynı sorunları çözmeye ve üzerinde çalışmaya yetkilendiriliyor. Bir şirketin BT departmanının veya mühendislik atölyesinin her uygulamayı oluşturması veya her işlemi otomatikleştirmesi için aylarca bekleyebileceği günler geride kaldı.

Harris, "İşte bu yüzden pek çok işletme bu çevikliği sadece 'geliştiricilerinden' değil, aynı zamanda çözmek istediği sorunu tam olarak bilen işletme kullanıcılarından da görüyor. "Kendilerini yenileme gücüne sahipler ve bunu düşük kodla hızlı bir şekilde yapıyorlar."

Parker Harris ile TrailheaDX 2021 ve düşük kod hakkında özel bir Dinamik Geliştirici röportajı

Aşağıda Harris ile TrailheaDX 2021 hakkında okunabilirlik için düzenlenmiş konuşmamın bir dökümü bulunmaktadır. Video yukarıda yer almaktadır ve röportajı TechRepublic's adresinden dinleyebilirsiniz. Dinamik Geliştirici dijital ses dosyası.

Bill Detwiler: O halde, Salesforce'un kurucu ortağı ve CTO'su olarak 22 yıl sonra, özellikle yazılım endüstrisini ileriye taşımak için bu süre zarfında en çok ne değişti? Çünkü, TDX hakkında konuşmak için burada olduğumuzu biliyorum, ama bu işte uzun süredir bu işin içinde olan biri için bu kişisel bakış açısıyla başlamak isterim.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/06/20/04f2dcac-3daf-489b-a373-9e74838e6abb/resize/270x/07fc2a86e1d4bf7cb1f3648a25614583/bio-harris.jpg " target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

Parker Harris, Salesforce CTO'su ve kurucu ortağı

" data-credit="Resim: Salesforce">

Parker Harris, Salesforce CTO'su ve kurucu ortağı

Resim: Salesforce

Parker Harris: Evet. Bill, her şey değişti. Ne demek istediğimi biliyorsun? Düşününce, yeni işletim sistemi bulut. Düşünürseniz, şirketi kurduğumuzda AWS yoktu, Adder yoktu. GCP mevcut değil. Artık insanlar kod yazıyor ve onu buluta koyuyorlar. Sosyal yoktu. Facebook yoktu. Twitter yoktu. Telefon yoktu. Yani uzun zaman önce mobil olmaktan bahsetmiştik ama akıllı telefon yoktu. AI kesinlikle vardı, ancak bu hiper ölçekleyiciler ortaya çıkana ve ona çok fazla hesaplama yapana kadar gerçekten ölçekte çalışmadı. Ve birdenbire, bugün sahip olduğumuz tüm verilerle ve tüm bilgi işlemle, makine öğrenimi inanılmaz derecede iyi çalışıyor ve her yerde. Tüm cihazlarımızda var. Web ile olan tüm etkileşimlerimizde var ve orada olduğunu bile bilmiyorsunuz. Ve bir şekilde, teknoloji dünyası, '99'da başladığımız platform, o zamandan beri her şey değişti. Ve Salesforce onunla birlikte gelişti.

TrailheaDX 2021 "düşük kodla ilgili"

Bill Detwiler: Ve bu, bugünlerde parola gibi görünüyor, platform. Öyleyse bunu, bu yılki TrailheaDX etkinliği hakkında konuşmak için kullanalım. Neler geliyor ve ana temalar neler olacak?

Parker Harris: Pekala, bu konferansın büyük teması tamamen düşük kodla ilgili. Ve beni heyecanlandıran şey, 1999'da düşük kodlu bir platformla başladık. Müşterilerimizin hizmetimizi alıp kendilerinin yapması gerektiğini biliyorduk ama bunu hızlı ve kolay bir şekilde yapmaları gerekiyordu. Ve bunu geliştiricilerimin oluşturduğu tek bir yazılım seti ile yapmamız gerekiyordu. Ve bunu meta veri odaklı bir platformla yaptık, yani Bill, bize bir açıklama ile tarif ediyorsun, kullanıcı arayüzünün bunu yapmasını istiyorsun. Veri modelinin bu şekilde olmasını istiyorsunuz. İş akışınızın bu şekilde olmasını istiyorsunuz ve bunu sadece tanımlıyorsunuz ve bunu kodla değil, tıklamalarla yapıyorsunuz.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/06/21/ca8df078-a6d2-4864-a725-00413dc7d1e0/resize/770x/d3f886045f0c181ec24952923eaae21c1/salesforce-trailheadx -webpage.png" target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

" data-credit="http://www.techrepublic.com/">Salesforce TrailheaDX 2021 web sayfası" data-original="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/06/21/ca8df078-a6d2-4864-a725-00413dc7d1e0/resize/770x/d3f886045f0c181ec24952923eaae6 salesforce-trailheadx-2021-webpage.png

Ve böylece, bir şirketteki herkesin artık yenilik yapma yetkisine sahip olduğunu ve onların yenilik yapma yetkisine sahip olduğunu görüyoruz… Bu röportajı yapıyoruz ve hepimiz hâlâ evimizdeyiz. Ne demek istediğimi biliyorsun? Kesinlikle, bazı insanlar işe geri döndü, ofise döndü, ancak bu, herkesin evinden dijitalleştiği tam bir dönüşüm oldu. Ve böylece her yerden yenilik yapmakla ilgili. Bu, düşük kodu almak ve her yerden otomatikleştirmekle ilgilidir. Ve herkes dijitalleştiği için ve herkes "Evimden satış yapmam gerekiyor. Evimden hizmet vermem gerekiyor" dedi. E-ticaret yanıyor. Pazarlama yanıyor. Bunu B2C ölçeğinde yapmamız gerekiyor çünkü herkes dijitalleşiyor. Herkes için her zaman kara Cuma. Ve bu, ölçeklendirme ile ilgili ve bu, şirketinizdeki tüm bu insanlara öğretmek ve bu düşük kodlu araçları alıp başarılı olmaları için onları güçlendirmekle ilgili. Kendi şirketlerinde yaratıcı olmak ve müşterileri için yenilik yapmak.

"İşaretle ve tıkla" ve "sürükle ve bırak" ile iş akışlarını otomatikleştirme

Bill Detwiler: Ve bence Salesforce hakkında gerçekten benzersiz olan şey, kod değil, tıklamalar olan Origin. Oradan şu an bulunduğumuz yere olan yolculuğunuzu biraz daha genişlettiğinizi duymayı çok isterim. Son 20 yılda, platform hakkında konuşuyorsunuz ve düşük kodlu ve kodsuz vurgudan bahsediyorsunuz. Platform, dijital dönüşümü hızlandırmak, değer katmak, müşterilerinize, müşterilerinize, müşterileriyle bağlantı kurmalarına yardımcı olmak için söylediklerinizi tam olarak yapmak için son 20 yılda nasıl gelişti?

Parker Harris: Peki, nereden başladığımızı düşündüğünüzde, UI'daki veri modelini gidip değiştirmenize izin verdik ve ekrana alanlar eklemenize izin verdik. Ancak şimdi kullanıcı deneyimiyle ilgili talepleri düşündüğünüzde, Lightning Builder'da ekranınızı tam olarak istediğiniz gibi yapılandırmanıza izin veren, göster ve tıkla, sürükle ve bırak arayüz oluşturucumuz var. Ve düşük kodlu bir geliştirici bunu birkaç dakika içinde yapabilir. Bunu yapmak için çok fazla kod yazmak zorunda değiller. İşletmenizdeki iş akışlarını otomatikleştirmek istiyorsunuz. Ve bunu editörünüzü açıp bir sürü kod yazarak yapmanıza gerek yok. Bunu, iş akışı motorumuzu alıp sadece bir görselde işaret edip tıklayarak yapabileceğiniz Flow ile yapabilirsiniz, bir sonraki adımda bunu yapın.

Yani ve koşullu ifadelere sahip olmak, ancak bu çok kolay. Öyleyse, burada bir parantez ile bir if'ye ihtiyacım olduğunu anlamak zorunda değilsin. Sadece gidin ve tarayıcınıza bakın ve tıklayın. Hyperforce'a gittik. Böylece tüm bu otomasyonu yaparken, hizmetimizi kullanımınızı düşük kodla yapılandırırken, Hyperforce sayesinde her yere dağıtabilirsiniz. Artık bu iş yükünü Amerika Birleşik Devletleri'nde, Avrupa'da, Fransa'da, Brezilya'da dağıtabiliriz. Nerede çalışmamız gerekiyorsa, sizin için çalışırız. Yani, çok büyük… Bu hiper ölçekleyiciler, daha önce de söylediğimiz gibi, şirketi kurduğumuzda yoktu. Ama herkes buluta geçiyor. Salesforce, size yerel verilerin gücünü, ölçeğin yerleşimini verebilmemiz için iş yüklerini bu hiper ölçekleyicilere taşıyor.

Ve bu inanılmaz, bazı yenilikler var. Bundan sonraki tüm yenilikleri size söyleyemem. TDX'ten birkaç hızlı duyurunuz var ve umarım ilgilenirsiniz, ancak duyuracağımız gerçekten iyi ortaklıklar da var. Duyuracağımız bazı yeni araçlar ve TDX'te çıkacak bazı harika müşteri hikayeleri var.

GÖRMEK: Düşük kodlu platformlar: İçeriden öğrenenlerin kılavuzu (ücretsiz PDF) (TechRepublic Premium)

Salesforce ileriye bakıyor: Müşterilerin "dijitalin hızında" hareket etmelerine yardımcı olan bir platform

Bill Detwiler: O halde biraz da gelecekten bahsedelim. Belki önümüzdeki iki ila beş yıl içinde platformun gelişimini nerede ve nasıl görüyorsunuz?

Parker Harris: Evet. Açıkçası, tüm kariyerim kısa bir süre hariç, Salesforce otomasyonu ve CRM alanında olan şeylerden biri. Bazı muhasebe programları yaptım. Ama bu bile, diye düşündüğünüzde, eğer alabilirseniz… CRM'in yeniden tanımlandığını gördüm, son 22 yılda hemen hemen her yıl kapsayıcı, yani, her şey müşteri odaklı. Şirketinizi düşünüyorsanız, neye hizmet ediyorsunuz? Müşterilerinizin hizmetindesiniz. Ve Müşteri 360'ı düşündüğümde, bunun hakkında konuştuğumuzu gördünüz. Ve Salesforce otomasyonu ile başladık. Bir müşteri hizmetimiz, pazar otomasyonumuz, e-ticaretimiz, iş birliklerimiz, analitiklerimiz, entegrasyonumuz vardı, tüm bu temas noktaları verileri başlatıyor. Ve şu an içinde bulunduğumuz dünyayı düşündüğünüzde, inanılmaz miktarda veri var.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/06/20/c2325b20-a381-4027-b6f2-7e463113e1f7/resize/770x/3e420e714bc0fad331ec238735a1f2c4/salesforce-trailheadx-2021 -parker-harris.jpg" target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

Salesforce CTO'su ve kurucu ortağı Parker Harris, TrailheaDX 2021'de

" data-credit="Resim: Salesforce">Salesforce TrailheaDX 2021 Parker Harris" data-original="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/06/20/c2325b20-a381-4027-b6f2-7e463113e1f7/resize/770x/3e420e714bc0fad331ec238735a1f2c4 /salesforce-trailheadx-2021-parker-harris.jpg

Salesforce CTO'su ve kurucu ortağı Parker Harris, TrailheaDX 2021'de

Resim: Salesforce

Ve herkes bu verilerin peşinde. Şirketler, CEO'larla her zaman konuşuyorum ve onlar "Bütün bu verileri nasıl yönetip anlamlandırabilirim? Tableau'nun dünyalarında bu verileri nasıl görür ve anlarım?" dediler. Verilerin analitiği bu. Ama beni çok heyecanlandıran şey bunu bitirmek. Tüm bu verileri sizin için topladığımız için ve bu sizin verileriniz, bizim değil. Onu koruyoruz. Onu güvence altına alıyoruz. Bu dünyada giderek daha önemli hale gelen verilerinizi, gizliliğinizi yönetiyoruz. Ve bir araya getiriyoruz. Ayrıca etkinleştirmenize izin veriyoruz. Diyelim ki Bill, web siteme geliyorsunuz veya bir mobil uygulama açıyorsunuz. Şu an ne yapıyorsun? Verileri yalnızca toplu olarak bir araya getirip sizin için veri gölleri oluşturmuyoruz. Gerçek zamanlı olarak etkinleştiriyoruz.

Ve bu dijitalin hızı, bu verileri etkinleştirmek istediğiniz günümüzün hızı, böylece web sitesine girdiğinizde size size özel bir ürün tavsiyesi vermek istiyorum. Sanki Amazon'daymış gibi, e-ticaretiniz için size Amazon benzeri bir deneyim nasıl verebilirim? Size "Vay canına, bu kusursuz. Beni tanıyorsun, sorunumu biliyorsun ve hemen çözüyorsun" gibi bir müşteri hizmeti deneyimini nasıl verebilirim? O döngüyü kapatmanız gerekiyor. Bu yüzden beni çok heyecanlandıran şey, Müşteri 360'ın bunu gerçekten daha iyi, daha gerçek zamanlı ve daha da kişisel hale getirmesi, AI tarafından desteklenmesi ve herhangi bir yerde herhangi bir cihaz üzerinde çalışmanıza izin vermesi. İşte bu yüzden çok heyecanlıyım. Ve 22 yıldır gördüğüm bir rüya. Bunların çoğunun bir araya geldiğini gerçekten görmeye başlıyorum. Ve bunu her bir müşterimizde etkinleştirmek için sabırsızlanıyorum.

Günümüzün düşük kodlu araçları ve özelleştirilebilir platformu, yirmi yıllık Salesforce müşterilerini dinlemenin sonucudur.

Bill Detwiler: Pekala, sanırım bu bir sonraki sorum için harika bir geçiş, yani, geriye bakış her zaman 20/20'dir. Yani, ama bundan daha önce bahsetmiştin. Salesforce başladığında bulut hizmetleri yoktu, bulut gerçekten bir şey değildi. Azure, GCP, AWS yoktu. Bu yüzden, bir platform inşa etme ve onu geliştirme tartışması ve daha sonra buna bakmak, geleceğe gitmek, önceden belirlenmiş bir sonuç gibi görünüyor. Ama o zamanlar durum böyle değildi. Bu şekilde sonuçlanmak zorunda değildi. Sadece yaptı. Bu yüzden Salesforce'un o zamanlar platformda yaptığı ve bir platform şirketi olmaya odaklanması büyük bir bahisti. Bana bu karardan biraz bahset, çünkü bu çok iyi, anlayışlı bir karardı.

Okunması gereken geliştirici içeriği

Parker Harris: Evet. Şey, Bill, sadece basit bir şekilde başladı, bizim bir vizyonumuz var, yazılım göndermek yerine … Uzun zaman önce hatırlıyor musun bilmiyorum, bizde yazılımsız logomuz vardı. Ve teknik adamlar bana gelir ve "Parker, yazılım yazdığını biliyorum" derdi. Ben de onlara derdim ki, "Bu pazarlama. Bu kesinlikle yazılım yazıyoruz, ama onu size vermeyeceğim." Sana bir CD verip "Bill, işte harika bir yazılım" demeyeceğim. İşte CD, iyi şanslar. Ve bu arada, bunu CD'ye koymak için bir bilgisayar satın almanız gerekiyor. Gitmesi için birkaç kişiyi işe almanız, o bilgisayarı yönetmeniz ve yazılımı kurmanız ve yönetmeniz ve çalıştığından emin olmanız gerekiyor. Yani başladığımızda vizyonumuz buydu. Ama düşündüğümüzde, yazılımı sizin için çalıştırmamız gerekiyor, yazılımı herkes için çalıştırmamız gerekiyor.

Ve yazılımı herkes için çalıştırdığınızda, bunu nasıl ölçeklendirirsiniz? Bunu yapacak bir şirketi nasıl yönetirsiniz? Bir platforma sahip olmanız gerekiyor. Esasen bir çalışma zamanı motoruna, ardından Bill'in hizmetini yürütmesine izin veren bir platforma sahip olmanız gerekir. Ve o medya alanında. Tamam harika. Takip ettiğiniz bilgilere ve medyaya sahipsiniz, sektörünüze özel belirli iş akışlarınız var. Belirli kullanıcı deneyimi ihtiyaçlarınız var, ancak bu yüksek teknolojiden farklı. Finansal hizmetlerden farklıdır. Sağlık hizmetlerinden farklıdır. Hepsi farklı. Ve bu sektör dikeylerindeki her bir işletme de çok spesifiktir. Peki, bunu kendinize nasıl özel hale getirirsiniz ve size yılda üç kez yenilik, sorunsuz yükseltmeler sunmaya nasıl devam ederiz? Bunu nasıl yaparız? Bunu platformumuzla yapıyoruz.

Ve böylece basitçe başladık, "Tamam, hizmetimizdeki bazı temel şeyleri değiştirmenize izin vereceğiz" dedik. Ardından müşterilerimizi dinledik. Sonra bir müşterimiz geldi… Üzgünüm, bildirimlerimi kapatacağım. Bir müşterimiz geldi ve bir müşterimiz sağlık sektöründeydi. Ve bu müşterinin adı Hasta Bakımıydı. Salesforce'u icat ettiğimizde bu sekmeler vardı, çünkü Amazon'a baktık ve "Tamam, sekme tabanlı bir arayüz düşüneceğim" dedik. Yani CD yerine hesaplarımız vardı. Kitaplar yerine temaslarımız oldu. Ve biz de Hasta Bakımına "Hey, işte arayüzünüz" dedik. Ve Hasta Bakımı dedi ki, "Ama benim hesabım yok. Hastanelerim var." Onlar da "Benim bağlantım yok. Hastalarım var" dediler.

Ve biz de dedik ki, "Kullanıcılarınıza hesabı bir hastane olarak düşünmelerini söyleyin, bilirsiniz." Ama Marc Benioff, "Hayır, sizi duydum ve sekmelerinizin adlarını değiştirmenize izin vereceğiz. Bunun bir hesap olmadığını söylemenize izin vereceğiz. Bu bir hastane. Bu bir bağlantı değil," dedi. bu bir hasta." Ve böylece müşterilerimizi dinlemeye devam ettik. Bu yüzden sekmelerin adlarını değiştirmenize izin verdik. Daha sonra, istediğiniz bilgileri izlemek için hizmetlerimizde kendi nesnelerinizi veya tablolarınızı oluşturmanıza izin verdik. İş akışıyla daha fazlasını, daha fazla kullanıcı deneyimi yapmanızı sağladık. Ve platform, müşterilerimizi ve ihtiyaç duydukları şeyleri dinlemekten yeni gelişti.

Ve evet, uzun zaman önce harika bir karardı. En önemli şeyin müşterilerimizi dinleyerek yönlendirildiğini söyleyebilirim. Müşterimizin bugün belirttiği şey, düşük kod platformunun hızına ve çevikliğine ihtiyaçları olduğudur. Bu yüzden gezegendeki en iyi düşük kodlu platforma sahibiz. İşte bu yüzden pek çok işletme bu çevikliği yalnızca "geliştiricilerinden" değil, aynı zamanda çözmek istediği sorunu tam olarak bilen işletme kullanıcılarından da görüyor. Bir şeyler inşa etmek için bunu bir şekilde bir BT departmanına veya bir geliştirici mağazasına tercüme etmesi gerekmez. Ve üç ay sonra bir çözüm bulurlar. Hemen alıyorlar ve kendileri yapıyorlar. Kendilerini yenileme yetkisine sahipler ve bunu düşük kodla hızla yapıyorlar.

GÖRMEK:
Düşük kod geliştirme, işletmelerin Brexit ve COVID'in 'çifte darbesine' uyum sağlamasına yardımcı oluyor

(Teknoloji Cumhuriyeti)

İş sorunlarını çözmek için daha fazla insanı güçlendirmek

Bill Detwiler: Sanırım bu beni bir sonraki soruma götürüyor, ki bu gerçekten tamamen düşük kodla ilgili. Ve birçok BT lideri, önümüzdeki birkaç yıl içinde düşük kodlu uygulama geliştirme araçlarının kullanımını artırmayı planlıyor. Ve Salesforce, düşük kodlu, kodsuz, Salesforce için yeni değil, ancak artık daha fazla müşteride bir tür taşma noktasında olduğumuzu hissediyor. Peki neden şimdi biraz anlatır mısınız? Düşük kodlu ve kodsuz eğilim neden gerçekten artıyor?

Parker Harris: Müşterilerimizi araştırdık ve şunu bulduk BT liderlerinin %83'ü düşük kodlu araçların kullanımını artırmayı planlıyor. Bulduğumuz şey şu ki, birlikte çalıştığımız bir telekom var ve "Bak, seninle hızlı gitmemiz gerekiyor. Ve bunu düşük kodla yapacağız ve biz hızlı bir şekilde yapacak." Ve bence bu uygulamada, bu çok büyük bir telekom, sadece 200.000 satır kod var. Bu teklifte çok az kod var. Düşük kod sayesinde bunu hızlı ve kolay bir şekilde yapabiliyoruz. Ve düşük kod hakkında sevdiğim şey, bu beni çok heyecanlandıran şey, eğer çok fazla kod yaptıysanız ve sonra onu geliştirmeniz gerekiyorsa, geliştiricilerinize gidip daha fazla kod yazmanız gerekecek. Düşük kod kullanıyorsanız, bunun altındaki platformumuzdan yararlanıyorsunuz demektir.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/06/20/64485a9e-25b3-4b1d-82e3-a3e2a9bcba42/resize/770x/9c945bb13bc70e34472f7811687e0fba/low-code-application -development.png" target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

Salesforce BT Lideri Anlık Görüntü Anketi, Mayıs 2021

" data-credit="Resim: Salesforce">Salesforce düşük kodlu anket veri araştırması" data-original="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/06/20/64485a9e-25b3-4b1d-82e3-a3e2a9bcba42/resize/770x /9c945bb13bc70e34472f7811687e0fba/düşük kodlu uygulama geliştirme.png

Salesforce BT Lideri Anlık Görüntü Anketi, Mayıs 2021

Resim: Salesforce

Kadromda binlerce ve binlerce geliştirici var. Ve yeni yenilikleri yayınlarken, şu anda yeni yenilikleri dünyaya yayınladığımız yaz sürümümüzle birlikte yayınlıyoruz ve bunların bir kısmını TDX'te göreceksiniz, yaptığınız tüm bu düşük kodlu bundan, yaptığımız inovasyondan yararlanıyor. Ve bu neredeyse hızlı gideceğinizin garantisi gibi. Sadece bu ilk yenilik için değil, aynı zamanda hızla yenilik yapmaya devam edebilmeniz için. Yeni yenilik ortaya çıktıkça, onu size veriyoruz ve düşük kodunuz daha iyi, daha iyi ve daha iyi hale geliyor.

Bill Detwiler: Ve bu beni, geliştirici etkinliğiniz TrailheaDX hakkında konuştuğumuzdan beri, bitirmek için harika bir yer olduğunu düşündüğüm son sorularımdan birine götürüyor. Yani şu anda herkes gerçekten dijitalleşmekten bahsediyor. Özellikle pandemi, herkesin uzaktan çalışması ve daha hibrit bir çalışma ortamına geçiş ile birlikte hızlanan bu dijital dönüşüm yolculuğuna herkes katılıyor. Ve bunu hem profesyonel kod tarafında hem de düşük kod tarafında ve kodsuz tarafında gerçekleştiren gerçekten geliştiricilerdir. Sağ? Peki geliştiricinin rolü nasıl değişiyor? Nasıl değişti? Bu nasıl değişiyor ve siz, teknik bir insan olarak bu kadar uzun süredir bu alanda olan biri olarak, gelecekte nasıl değişeceğini düşünüyorsunuz?

Parker Harris: En çok değiştiğini gördüğüm şey, geliştiricinin iş sorununa giderek daha fazla yaklaşması ve onu çözme çevikliğinin daha da yakınlaşması. Tarihsel olarak gördüğüm sorun şu ki, size bir iş sorunu verilecek. Bazı mühendislere verirsin. Daha sonra bunu tercüme ederlerdi, bazı belgeler yazarlardı. "İstediğiniz bu mu?" Sonra bir kod yazarlardı. Ve altı ay sonra ya da bir yıl sonra, "Bill, işte çözümün" diyorlar. Ve siz, "Eh, istediğim bu değildi. Bu arada, bu sorunu çözmenizi beklediğim yılda işim değişti." Ve bu döngüyü kısaltmakla ilgili ve iş çevikliğini elde etmek için iş problemini ve çözümü nasıl daha da yakınlaştırıyorsunuz?

Çünkü iş her zamankinden daha hızlı ilerliyor. Herkes dijitalleşti ve bunu bir araya getirmek için düşük kodlu platformlara ihtiyacınız var. İşte bu yüzden çok heyecanlıyım ve bu sadece geliştirici bile değil. Daha önce de söylediğimiz gibi, sorunu yaşayan iş kullanıcısı gibi, bunu kendisi çözebilir ve bu harika. Ve bu, ne kadar kod yazabileceğim ve ne inşa ettiğim açısından yenilikle ilgili değil mi? Bu teknolojiyle ilgili değil. İş problemlerini çözmekle ilgili. Müşterilerimizin müşterileriyle bağlantı kurmalarına ve satış deneyimlerinde, hizmet deneyimlerinde ve pazarlama deneyimlerinde, e-ticarette daha iyi deneyim sunmalarına yardımcı olmakla ilgilidir. Tüm bu temas noktaları. Ve bunu çabucak yapmak istiyorsun. Müşterilerinizi dinlemek istiyorsunuz. Dediğim gibi, platformumuzu müşterilerimizi dinleyerek oluşturduk. Müşterilerimiz de aynı şeyi yapıyor. Salesforce ile yarattığımız sihri onlara verdik. Bu düşük kodlu platformla ellerine koyduk. Aynı tür bir çevikliğe, o müşteri odaklılığa, müşterilerini dinlemeye ve bu yeni dünyada ihtiyaç duyduğunuz çevikliğe sahip olabilirler.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*