Samsung, ilk yanıtlayanlara yardımcı olmak için video görüşmesi tanıtımını duyurdu

Şirkete göre, Kore'deki laboratuvar testi, Mission Critical Push-to Talk, Data ve Video kullanılarak Amazon Web Services bulut platformu üzerinden gerçekleştirildi.

Samsung Electronics Pazartesi günü Kore'de bir laboratuvarda görüntülü görüşme yaptığını ve bu alandaki ilk katılımcıların "sesli, veri ve video görüşmeleri kullanarak hayati anları doğru bir şekilde değerlendirmelerine yardımcı olabileceğini" söyledi. Şirket bunun dünyanın ilk video görüşmesi Kritik Görev Bas-Konuş, Veri ve Video kullanarak Amazon Web Services (AWS) bulut platformunda.

Gösteri Samsung Galaxy XCover FieldProbir haber bültenine göre, geçen sonbaharda piyasaya sürülen kamu güvenliği kullanıcıları için tasarlanmış sağlam, güvenli, ilk yanıt veren akıllı telefon. Test, şirketin ilk müdahale ekipleri ve kamu güvenliği yetkilileri için tasarlanmış multimedya iletişimi sağlayan MCPTX hizmet platformunu içeriyordu.

Samsung Electronics America için ağ pazarlarının başkanı Derek Johnston, ticari hizmet testinin telekomünikasyon endüstrisi için ileri görev kritik hizmetlerini söyledi. "Teknolojinin Kara Mobil Radyo sistemlerinden göçü açısından uzun zaman geçti" dedi.

Samsung, geleneksel ses tabanlı hizmet sunan LMR teknolojisini geride bıraktı ve Samsung şunları söyledi: "Bu teknoloji, özellikle kamu güvenliğinin yerel afetlere veya acil tehditlere karşı önemli bir rol oynadığı zamanlarda durumsal farkındalığın ve bilgi doğruluğunun geliştirilmesine yardımcı olacaktır."

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Samsung, Mission Critical Communications olarak da bilinen MCPTX'in "kamu güvenliğini ilerletmede yeni bir ufuk açarak, ilk müdahale ekiplerinin acil durumlarda video, görüntü, dosya ve daha fazlasının kolay değişimi ile yüzlerce diğer katılımcı ile aynı anda bağlanmasına olanak tanıdığını" söyledi.

Johnston, bir sahnede ilk olan acil durum çalışanlarının birden fazla cihaza birden fazla kaynağa (ambulans, yangın, polis) kısa bir video gönderebileceğini kaydetti. "İnsanlara, daha önce sahnede bile bulunmadıkları sahnede gözler veriyor."

Gösteri 3GPP sürümü 14 haberlere göre. Samsung, MCPTX müşterilerinin çözümü şirket içi sunucularına veya AWS bulut platformuna dağıtma seçeneğine sahip olacağını söyledi.

Haber bülteninde AWS'de telekom endüstrisi için küresel çözüm portföyü ve teknoloji ittifakları başkanı Amir Rao, Samsung'un Amazon'un bulut platformunda MCPTX çözümünün "en son yenilikleri kamu güvenliği sektörüne getirdiğini" söyledi. Rao, şirketlerin gelişen teknolojiler üzerinde işbirliği yapmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi.

GÖRMEK: Samsung Galaxy S20: Hile sayfası (TechRepublic)

AWS, Rao'ya göre halka açık kullanılabilirlik bölgeleri ve telekom operatörleri veri merkezlerinde veya ağ kenarı konumlarında kullanılabilen AWS Outpost hizmetleri aracılığıyla bir bulut programlama modeli sunuyor.

Johnston, genel bulut ağlarını kullanmanın en önemli avantajlarının dağıtım hızı ve kolaylığı, artıklık ve maliyet verimliliği olduğunu belirtti. "İlk yanıt verenler için en önemli şey sağlam, dayanıklıdır."

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/07/f461f089-018a-4e83-8d2a-b01ac234f537/resize/770x/a427b413f8e89404463dcbfcae545d17/att-smec9 -front-black-rgb.png "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

Samsung Galaxy XCover FieldPro

"data-credit =" Resim: Samsung "rel =" noopener noreferrer nofollow ">att-sm-g889-haechi-front-black-rgb.png "veri-orijinal =" https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/07/f461f089-018a-4e83-8d2a -b01ac234f537 / boyutlandırmak / 770x / a427b413f8e89404463dcbfcae545d17 / att-sm-g889-haechi ön-siyah-rgb.png

Samsung Galaxy XCover FieldPro

Görüntü: Samsung

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*