Sanal toplantılarınızı geliştirmek için 5 yakınlaştırma özelliği

Evden çalışıyorsunuz, ancak bir toplantı mı yapmanız gerekiyor? İşte Zoom'un ofis dışındayken iletişimde kalmak için mükemmel ve ücretsiz bir seçim olmasının beş nedeni.

Bilgisayarında bir video veya konferans görüşmesi işadamı

Resim: iStockphoto / AndreyPopov

Sayısız profesyonel ekip artık evden çalışıyor, ancak bu video konferans gibi teknolojiler sayesinde işlerin her zamanki gibi devam edemeyeceği anlamına gelmiyor.

Hangi tartı seçenekleri ve hangilerinin ihtiyaçları için en iyi video konferans uygulaması olduğuna karar vermek için özellikleri karşılaştırma gibi seçenekler ile bombalanır Gevşek, Google Hangouts, Join.me ve Zoom.

Yakınlaştırmayı düşünen veya henüz bakmamış olanlar için, bu beş özellik denemek için harika nedenlerdir. Zoom'un fiyat noktası da harika – bir kuruş ödemeden 100 kişiye kadar toplantı yapabilirsiniz.

GÖRMEK: BT uzmanının uzaktan çalışmaya giden yol haritası (TechRepublic indir)

Sanal arka planları yakınlaştırın

Zoom, arkanızdaki alanı istediğiniz bir görüntüyle değiştirebilir, yeşil ekran gerekmez. İçin çalışır Masaüstü kullanıcılarını yakınlaştırma ve iOS ancak Android kullanıcılarının şansı yok. Donanım gereksinimleri biraz yüksektir, ancak bunları karşılamayanlar yine de sanal arka planlar kullanabilir, ancak performans değişecektir.

Bu, özel ofis alanı olmayan veya benim gibi çalışma alanlarının biraz dağınık olmasına izin veren evden çalışanlar için harika bir özelliktir. Açmak veya kapatmak kolaydır ve kişisel bir arka plan eklemek birkaç tıklama yapmak kadar kolaydır.

Görünüm rötuşu

Bu özellik o kadar iyi entegre edilmiştir ki Zoom masaüstü veya iOS'ta açıldığını bile fark etmeyebilirsiniz (yine Android desteği yoktur). Video ayarları menüsünde gizli olan, temelde fotoğraf makinesine çizgileri yumuşatan, lekeleri ortadan kaldıran ve aksi takdirde biraz daha parlak görünmesini sağlayan, fark edilmesi zor bir filtre yerleştiren Rötuş Görünümü'ne geçiş yapabileceğiniz bir alandır. .

Yıllardır ev tabanlı bir işçiyim ve bu özellik, gerekli bir toplantıya katılmak zorunda olduğunuz, ancak yüzünüzde hala biraz uyuyan veya anız olabilen sabahlar için mükemmel.

Web istemcisini yakınlaştır

Zoom'un, Zoom uygulamasıyla uğraşmak istemeyenler veya yalnızca başkalarının toplantılarına katılmaları gerekenler için mükemmel bir seçenek olan bir web istemcisi vardır. Kullanımı basittir ve kullanıcının ayarları değiştirmesi için minimum ihtiyaçla çalışır ve çoğu uzak çalışan için mükemmeldir.

Zoom toplantı katılımcılarının tarayıcılarından katılmasına izin vermek varsayılan bir seçenek değildir, bu nedenle toplantı sahiplerinin veya Zoom yöneticilerinin (ücretli kurumsal hesaplar durumunda) Zoom web portalında bu seçeneği etkinleştirmesi gerekir.

Zoom Marketplace

İyi bir modern işbirliği platformu diğer araçları ve yazılımları entegre edebilir ve Zoom farklı değildir. Zoom Marketplace Gmail, Slack, Salesforce ve telekonferans yazılımından daha fazlasını yapabilen diğer popüler iş uygulamaları için bir sürü eklentiye sahiptir.

Zoom'da çok fazla zaman geçiren ev işçileri kesinlikle Zoom Marketplace. Yakınlaştırma toplantılarını zamanlama, davet etme ve belgeleme ile ilgili birçok özelliği basitleştirebilir.

Toplantı transkripsiyonu

Zoom'un toplantı kayıt özellikleri mükemmeldir; bir organizatörün yapması gereken tek şey Zoom toplantısının videosunu yakala birkaç düğmeyi tıkladığınızda, gerçekleşen her şeyin kaydını tutabilirsiniz.

Ücretli Zoom Business, Education veya Enterprise hesabı olan kullanıcılar için toplantı kaydı daha da yararlıdır; Zoom, buluta yüklenen toplantı kayıtlarını otomatik olarak kopyalayabilir. Otomatik toplantı kopyalamasının bir Zoom yöneticisi tarafından açılması gerekir, kopyalamak ve kaydetmek istediğiniz bir toplantıya başlamadan önce her şeyin doğru şekilde ayarlandığından emin olun.

Bu, teknik zorlukları olan, bir toplantıyı kaçırması gereken veya doğru anı bulmak için bir videoyu kaydırmak zorunda kalmadan söylenenlere geri dönebilmek isteyen uzak çalışanlar için büyük bir avantaj olabilir. Maalesef, ücretsiz bir hesapla Zoom kullanıcıları tarafından kullanılamaz.

Ayrıca bakınız

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*