Schneider Electric, en küçük tek fazlı kesintisiz güç kaynağını piyasaya sürüyor

Şirket, APC Smart-UPS Ultra'nın lityum iyon teknolojisini kullandığını ve dağıtılmış BT ve uç bilgi işlem sitelerinde daha fazla güç sağlamayı hedeflediğini söyledi.

veri.jpg

Görsel: iStock/ty cgi stock

Schneider Electric, 3kW 1U tek fazlı kesintisiz güç kaynağı olan APC Smart-UPS Ultra'yı piyasaya sürdü. En küçük ayak izinde daha fazla güç, esneklik ve akıllı izleme sağlamak için tasarlanmıştır. APC Smart-UPS Ultra ayrıca BT uzmanlarının ve çözüm sağlayıcılarının BT altyapısını dağıtılmış uç bilgi işlem ortamlarında dağıtmayla ilgili zorlukları ele almalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

Küresel uç bilgi işlem pazarı, yıllık %12,5 büyüyerek 2024'te tahmini 250,6 milyar dolara yükselen devasa bir büyümeyle karşı karşıya. IDC. Dijital teknolojilerin ve akıllı uygulamaların yaygınlaşması, buluta ağ bağlantısına dayanan iş açısından kritik süreçleri etkinleştirmek için yerelleştirilmiş ve birbirine yakın bilgi işlem, ağ ve depolama kaynaklarına olan ihtiyacı artırıyor.

GÖRMEK:
Schneider Electric'in EcoStruxure Mikro Veri Merkezi R-Serisi Avrupa'da kullanıma sunuluyor

(Teknik Cumhuriyeti)

Ancak Schneider Electric, coğrafi olarak dağınık birden çok site için destekleyici BT altyapısını yapılandırmanın, dağıtmanın ve sürdürmenin zorluklarla birlikte geldiğini söyledi. Hafif APC Smart-UPS Ultra, dağıtılmış BT ve uç bilgi işlem sitelerine güç sağlamak için lityum iyon teknolojisini kullanır.

Şirket, bunun Schneider Electric'in en küçük, en gelişmiş tek fazlı UPS'i olduğunu söyledi. Her yere kurulacak şekilde tasarlanmıştır ve işletmelerin güç koruma ihtiyaçlarından ödün vermeden toplam sahip olma maliyetinden tasarruf etmelerine yardımcı olur.

Schneider Electric'te işlemsel ve uç iş kolu kıdemli başkan yardımcısı Tarunjeet Sarao, "Geçen yıl veri ihtiyaçlarını geri dönülmez şekilde değiştirdi. İnsanlar artık iş yaptıkları şirketlerin dijital beklentilerini artırdı ve karşılanmazlarsa başka yerlere bakacaklar," dedi. Bir deyim. "Her büyüklükteki işletmenin her zaman açık, her zaman genişleyen beklentileri karşılamaya hazır olması gerekiyor ve uçta veri işleme önemli bir rol oynuyor."

Sarao, yeni APC Smart-UPS Ultra'nın amacının, her büyüklükteki işletmenin, şimdi ve gelecekte artan veri taleplerini karşılamak için dağıtık BT ve uç ortamlarında esnekliği artırmasını daha kolay ve verimli hale getirmek olduğunu söyledi.

APC Smart-UPS, daha az alanda daha fazla güç sağlamayı hedefliyor

Dağıtılmış BT ve uç ortamlarında, genellikle BT sistemlerini optimize etmek ve alt çizgiyi iyileştirmek için kare görüntüleri en üst düzeye çıkarmaya ve alanı verimli bir şekilde çalıştırmaya verilen bir prim ile önemli fiziksel alan konuları vardır.

APC Smart-UPS Ultra'nın kompakt tasarımı, daha az BT alanı kaplarken daha fazla güç sağlamayı amaçlar. Schneider Electric, APC Smart-UPS Ultra'nın raf, kule veya duvar/tavan montajları dahil olmak üzere esnek montaj seçenekleri sunduğunu, böylece rafta BT için daha fazla alan sağlamak üzere yoldan çekilebileceğini söyledi.

Schneider Electric, etkin güç yönetimi herhangi bir BT ortamı için kritik öneme sahiptir, ancak UPS gibi güç koruma ekipmanlarının, özellikle birden fazla dağıtılmış tesiste düzenli ve etkin bakımının maliyetli ve sürekli OpEx yatırımı gerektirebileceğini söyledi.

APC Smart-UPS Ultra'nın lityum iyon aküsü, geleneksel valf ayarlı kurşun asitle çalışan UPS'ten üç kata kadar daha uzun süre dayanacak şekilde tasarlanmıştır ve normal çalışma koşullarında değiştirilmesi gerekmez.

Bu, UPS'in ömrü boyunca maliyetli pil değiştirme, işçilik ve servis ücretlerini ve ziyaretleri ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir. APC Smart-UPS Ultra, şirkete göre 10 yılda toplam sahip olma maliyetinde %15'e varan tasarruf sağlayabilir ve beş yıl garantilidir.

Daha iyi görünürlük ve bulut tabanlı izleme

Şirket, yetersiz personel veya saha personeli eksikliğinin, ekipmanın incelenmesi, pillerin değiştirilmesi ve arızalı ekipmanın değiştirilmesi gibi yönetim, bakım ve servis faaliyetlerini, özellikle varlıklar yüksek oranda dağıtılmış ve coğrafi olarak dağınıksa, çok külfetli hale getirdiğini söyledi.

APC Smart-UPS Ultra, EcoStruxure'a hazırdır ve bulut tabanlı izlemeye olanak tanır. Schneider Electric, sistemin performansı optimize etmek için veriye dayalı öneriler sunduğunu ve gittiğiniz her yerde birden fazla UPS cihazında görünürlük sağladığını söyledi.

Bağlantı, ethernet bağlantı noktası veya yerleşik ağ bağlantı noktası aracılığıyla sağlanır ve EcoStruxure Ready APC Smart-UPS web portalı, arıza süresini azaltmak ve ortalama onarım süresini azaltmak için önleyici bakımı kolaylaştırmak için UPS'in sağlığına ilişkin otomatik, özelleştirilebilir uyarılar sağlar.

Şirket, APC Smart-UPS Ultra'nın Eylül ayından itibaren Kuzey Amerika'da satışa sunulacağını ve ek küresel pazarlar için kullanılabilirliğin yıl içinde duyurulacağını söyledi.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*