Siber saldırılar, KOBİ'lerin karşılaştığı en büyük veri koruma endişesi olarak sıralanıyor

Dünya Yedekleme Günü 31 Mart ve siber saldırılar verileri için potansiyel bir tehdit olsa da, veri koruma şirketi Infrascale'e göre birçok KOBİ veri yedekleme veya felaket kurtarma sürecine sahip olmadıklarını söylüyor.

Küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ'ler), en azından büyük şirketlerle karşılaştırıldığında, verilerini tam olarak güvenceye almak için gereken para, kaynak ve personelden yoksundur. Ancak, büyük, küçük tüm işletmeler için işletme, çalışan ve müşteri bilgilerinin korunması esastır. Infrascale'den yapılan yeni bir anket, birçok KOBİ'nin siber saldırıları ciddiye aldığını ancak zorunlu olarak uygun önlemlere sahip olmadığını ortaya koyuyor.

GÖRMEK: Siber güvenlik: Taktik takalım (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Onun için Dünya Yedekleme Günü için son araştırmalarInfrascale, Mart 2020'de 500'den fazla C düzeyi KOBİ yöneticisini araştırdı. Bunların% 49'u, veri koruma konusunda siber saldırıların en büyük endişe kaynağı olduğunu,% 58'i ise en büyük veri depolama zorluğu olarak güvenlik açıklarına işaret ettiğini söyledi.

Diğer veri koruma sorunlarının yanı sıra, bozuk sabit sürücüler ve kötü amaçlı yazılım bulaşmaları gibi mikro felaketler% 46, sistem çökmeleri% 41, veri sızıntıları% 39, fidye yazılımı saldırıları% 38 ve insan hatası% 38 oranında belirtildi.

Sonuçlar endüstriye göre biraz farklılık gösterdi. Eğitim, telekomünikasyon ve sağlık sektörlerinde çalışanların çoğunluğu mikro felaketlere verilerin korunmasındaki en büyük sorun olduğuna dikkat çekti. Ancak perakende ve finansal alanlardaki katılımcıların yarısından fazlası fidye yazılımı gibi siber saldırıları en büyük endişe kaynağı olarak listelemiştir.

Verilerini etkileyebilecek potansiyel risklere rağmen, katılımcıların% 21'i şu anda bir veri yedekleme veya felaket kurtarma çözümüne sahip olmadıklarını,% 13'ü ise veri koruma stratejilerinin mevcut olmadığını belirtti. Bu, KOBİ'lerin ezici çoğunluğunun böyle ürünlere ve planlara sahip olduğu anlamına gelir, bu da kesinlikle iyi bir işarettir. Ancak geri kalanlar savunmasız kalıyor.

Infrascale CEO'su Russell P. Reeder bir basın açıklamasında "Araştırmamız KOBİ'lerin% 21'inin veri koruma çözümlerinin olmadığını gösteriyor." Dedi. "Bu bir sorun, çünkü her modern şirket hayatta kalması için verilere ve operasyonel çalışma süresine bağlı. Ve bu hiçbir zaman karşılaştığımız eşi görülmemiş zamanlardan daha önemli olmamıştı."

Anketle ortaya çıkarılan bir dezavantaj, veri korumanın farklı insanlar için farklı şeyler anlamına gelmesidir. Veri korumasının kendileri için ne anlama geldiğini sorduğunda, katılımcıların% 61'i veri güvenliği ve şifrelemeden,% 61'i veri yedeklemesinden bahsetmiştir. % 59'u veri korumasını veri kurtarma olarak tanımlarken,% 54'ü kötü amaçlı yazılımdan koruma hizmetlerinden bahsetmiştir.

Neredeyse yarısı (% 46) veri korumasının e-posta korumasına hitap ederken,% 45'i veri arşivlemeye ve bir felaketten sonra hızla geri dönme yeteneğine hitap ettiğini söyledi. Ankete katılanların% 44'ü veri korumasının fidye yazılımı koruması ve hafifletme anlamına geldiğini,% 44'ü dizüstü bilgisayarlar ve cep telefonları gibi cihazlar için koruma gösterdiğini ve% 32'si veri korumasının kullanıcı hatasını önleyen işlemler içerdiğini söyledi.

Reeder, "Veri koruma, veri güvenliği ve şifreleme, veri kurtarma, e-posta koruması ve veri arşivleme gibi çok çeşitli önemli yollarla devreye girebilir." Dedi. "Ayrıca bir felaketten hızlı bir şekilde kurtarma, fidye yazılımlarından koruma ve azaltma ve fiziksel cihaz koruması da sağlar. Ayrıca, kullanıcı hatasını önleyebilir. Yukarıdakilerin hepsi işletmeler için değerlidir."

Ankete katılan 500 kişi arasında CEO'lar grubun% 87'sini temsil ediyordu. Kalanların neredeyse tamamı CIO'lar ve CTO'lar arasında bölündü.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/05/8532e87c-d24d-40db-b1b2-0687a868a7b9/resize/770x/56ee7c286c2f288eb73750e174f7ba01/security" "hedef" _blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

& Nbsp;

"data-credit =" Resim: Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Güvenlik KilidiElektronik ağ veri güvenliği, veri koruma ve elektronik teknolojisi, finansal ağ güvenliği

Resim: Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*