Siber suçlular, koronavirüs pandemisinden etkilenen insanlar için KEEN ayakkabı sürücüsüne saldırdı

KEEN, COVID-19 salgınından en çok etkilenen insanlara ayakkabı sağlıyor, ancak web siteleri kötü niyetli botlar tarafından bombalandı.

koronavirüs salgını hayatımızın her alanını etkiliyor ve onlarca şirket mevcut krizden en çok etkilenenlere yardım etmek için harekete geçiyor. KEEN ayakkabı kendi payına düşeni yapmaya karar verdi 100.000 çift sağlamayı taahhüt ederekya da cephedeki işçilere ve evdeki ailelere kriz boyunca savaşan yaklaşık 10.000.000 dolarlık ayakkabılar.

Geçen hafta, dünyanın dört bir yanındaki markalarının hayranlarının KEENfootwear.com'u ziyaret etmesine izin vererek Together We Can Help'e başladık topluluk üyelerine kolayca ayakkabı göndermek en çok muhtaç. Bir haftadan kısa bir süre içinde, KEEN kullanıcıları ücretsiz olarak 100.000 çiftten fazla ayakkabı vermeye yardımcı oldular.

Ne yazık ki, siber suçlular yardım kampanyasını 19 Mart Perşembe akşamı ve yine Pazar sabahı bozmaya çalıştı.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

"Bunu beş günden daha kısa sürede uygulamaya koyarken, ekibimiz yine de herhangi bir kötü niyetli davranışa karşı onları uyaran kontroller yapabildi. Uyarılar söndüğünde, ekibimiz yalnızca geçici olarak çevrimdışı olduğumuzu ve hayranlarımızın başkalarına yardım etmesine yardımcı olabileceğimizi gösteren bir çözüm bulmak için çalıştı, "diyor KEEN Outdoor, Lifestyle ve Kids Global genel müdürü Erik Burbank.

"Birden fazla kod kullanılması, ekibimizi potansiyel kötü niyetli davranışlar konusunda uyardı. Ekibimiz, botların kurtarmaya çalıştığı kodları manuel olarak kontrol edebildi ve siparişlerin dışarı çıkmasını engelledi."

Programı Cuma sabahı kısa bir süre durdurdular ve Cumartesi günü öğleden sonra tekrar çevrimiçi olmadan önce ücretsiz ayakkabı adaylığı sürecine PIN tabanlı bir kimlik doğrulama eklediler.

GÖRMEK: Özel rapor: Siber güvenlik için kazanan bir strateji (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Siber suçlular Pazar günü ikinci bir bot saldırısı düzenlediler ve botlar tarafından 10 dakikadan daha kısa sürede 2.000 kod alındı. Sürücünün arkasındaki kişiler, kimlik doğrulama için kullanılan PIN'lere bir süre sonu ekledi, bu da şirketin botların önünde kalmasını ve programı birkaç saat içinde yeniden çalıştırmasını sağladı.

Saldırı KEEN web sitesinden ödün vermedi ve botların geçici olarak sömürdüğü tek şey ücretsiz ayakkabı kodlarıydı.

"Ne yazık ki, kötü niyetli birkaç kişi bu andan kişisel kazanç için faydalanmaya çalıştı. Bu açık bir şekilde birlikte kullanılmaya yardımcı olmayı amaçladığımız şey değildi. Tüm dünyadaki insanları bir nezaket hareketi başlatmak ve ayakkabı vermeye teşvik etmek istedik. Hackerlar programdan faydalanmaya çalıştılar, ama sonunda iyilik hüküm sürdü "dedi.

"İlk günden beri, KEEN değer odaklı bir şirket olmuştur. Gezegenin diğer kültürleri ve fikirleri kucaklayan ve olumlu bir katkıda bulunan sorumlu vatandaşları olmak istiyoruz. İnsanların dışarı çıkmasına ve işi yapmasına yardımcı olan ayakkabı yapmak elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz – bu dünyaya getirdiğimiz eşsiz beceridir.

Ayrıca bakınız

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*