Şifre yönetimi politikasının faydaları

Sağlam ve sağlam bir şifre yönetimi politikası uygulamak hem son kullanıcılara hem de BT personeline yardımcı olur.

<a href = "https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2019/04/22/ad8f333c-a54e-49c1-8aea-71f9000890f3/resize/770x/14de658628a2f5163db14c19ced99ee2/istock-84053 target" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: tasarımcı491, Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">istock-840534924.jpg

Görüntü: designer491, Getty Images / iStockphoto

Sistem yöneticisi olarak, parola sıfırlamalarının hem kendim hem de kullanıcılarım için teknolojide çalışmanın en sinir bozucu öğesi olduğunu kanıtlayabilirim. Hepimizin yapabileceğimiz daha iyi şeyleri var ve ne yazık ki aynı "olağan şüpheliler" ortaya çıkıyor gibi görünüyor, bu da çalışan ilişkileri ve morali için harikalar yaratmıyor.

Bu sadece benim bir evcil hayvanım değil; çoklu olumsuz sonuçları olan gerçek bir problem.

GÖRMEK: Şifre yönetimi politikası (TechRepublic Premium)

Gartner, tüm BT yardım masası çağrılarının% 30 ila% 50'sinin şifre sıfırlamaları için olduğunu ve şifre sıfırlaması için boşa harcanan işin ortalama maliyetinin 70 $ olduğunu belirledi. Çoğu zaman çalışanlar şifre sıfırlama almak veya bunu yapmak için sayısız çemberin içinden geçmek için beklemek zorundadır ve bu da üretkenliklerini etkiler.

Bu makaleden hoşlanıyor musunuz?

Bu makaleyi ve binlerce teknik raporu ve e-kitabı Premium kütüphanemizden indirin. Reklamsız bir deneyimde uzman BT analisti brifinglerinin keyfini çıkarın ve en iyi BT uzmanlarına erişin.

Premium'a Bugün Katılın

Daha kötü, zayıf, çalınmış veya tekrar kullanılan şifreler şirketler için önemli bir tehlike oluşturur ve veri ihlallerinin yaklaşık% 80'ine neden olur.

Sahip olmak şifre yönetimi politikası yalnızca işinizi güvenceye almak ve işlemleri kolaylaştırmak için değil, aynı zamanda çalışanlarınızın verimliliğini ve akıl sağlığını korumak için de gereklidir.

Kaliteli bir parola yönetimi ilkesi ne tür parolaların seçilmesi gerektiğini (örn. Karmaşıklık), nerede kullanılması gerektiğini (birden fazla sistem veya uygulamada aynı parolayı kullanmaktan kaçının), nasıl ele alınacağını ve ne zaman güncellenmesi gerektiğini belirler. Ayrıca, çalışanların ve personelin şifreler tehlikeye girdiğinde veya bu şekilde şüphelenildiğinde alması gereken önlemleri de içermelidir.

Ayrıca, çalışanları tek bir ana parola ile korunan tüm parolaları güvenli bir şekilde saklayan KeePass gibi güvenli parola yönetim programlarını kullanmaya teşvik etmek de gereklidir.

GÖRMEK: Şifre yönetimi politikası (TechRepublic Premium)

Kısa vadeli çözüm, çalışanları Outlook'ta veya başka bir takvim sisteminde, zaman aşımına uğramadan önce şifrelerini değiştirmeleri için hatırlatıcılar ayarlamaya teşvik etmektir (ve şifrelerin süreleri sona ermeli ve sistemlerin sürekli kullanımı için bir değişiklik gerektirmelidir).

Uzun vadeli çözüm, self servis şifre işlemleri için bir şifre sıfırlama portalı uygulamaktır. Uzak Masaüstü Web Erişimi'ne şifre sıfırlama özelliğini eklemek, kendim, kullanıcılarım ve kuruluşum için büyük temettüler ödeyen bir seçenektir.

Her neyse şifre yönetimi politikası uygulamaya (ya da yükseltmeye) karar verirsiniz, hem mevcut hem de yeni kullanıcılara iletilmesini, uygunluk ve fizibilite açısından izlenmesini ve işletmenin değişen gereksinimlerini karşılamak üzere güncellenmesini sağlarsınız.

GÖRMEK: Şifre yönetimi politikası (TechRepublic Premium)

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*