Sıkıcı karlar sevdiğimiz teknoloji büyüsünü finanse edebilir

Yorum: Endüstrinin en heyecan verici teknolojilerinden bazıları büyük olasılıkla kendi bedelini ödeyemez.

google-haritalar-logo-phone-3831.jpg

Resim: Angela Lang / CNET

Geçen sabah erken saatlerde şehir merkezine gitmek zorunda kaldım, böylece eşim için bir araba bırakıp havaalanına gidebildim. Zamanında yaptığımdan emin olmak için Google Haritalar'ı hızlı bir şekilde kontrol ettim ve gittim. Hatırlamak zor olabilir, ancak 2007'den önce Google Haritalar trafik verileri sunmaya başladığında, günlük işe gidip gelmemizi planlamak için radyo trafik güncellemelerini dinlememiz veya sadece arabayı çalıştırıp dua etmemiz gerekiyordu.

Google Haritalar büyülü. Ayrıca Google'ın devasa reklamlar işletmesi tarafından ödenir ve muhtemelen bu işletmeyi beslemeye yardımcı olur. Ben iyiyim. Sihir buna değer.

Aslında, her gün hayatımı iyileştiren birçok sihirli şey için ödeme yapmaya yardımcı olan büyük şirketlerin kârlarından dolayı minnettarım.

Açıklama: AWS için çalışıyorum, ancak Amazon Go'nun büyüsü ile ilgisi yok. Veya Google Haritalar. Veya GitHub. Sadece üçünü de seviyorum.

GÖRMEK: Başarılı bir geliştirici kariyeri nasıl oluşturulur (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Geliştirici aşkı için ödeme

Geliştirici içeriğini okumalı

Microsoft'u başka bir örnek olarak ele alın – şirket yıllardır Office ve Windows karlarında milyarlarca dolar yazdırıyor. Diğer işletmelerinin finansal tabloları hakkında özel bir kavrayışım olmasa da, önsezim geliştiriciyle karşı karşıya olan bazı işletmelerin kârlı olmaması.

Neyse ki, olmalarına gerek yok.

Microsoft, Visual Studio Code gibi endüstrinin en iyi geliştirici araçlarından bazılarını uzun zamandır sundu ve alaycı bunu sadece ücretli ürünlerine (Windows, vb.) Rampa olarak yapmasını önerebilir. Cevabım: Ne olmuş yani? Milyonlarca geliştirici, Microsoft teknolojilerinde çalışmayan ve büyük olasılıkla asla çalışmayacak şeyler oluşturmak için VsCode kullanıyor.

GÖRMEK:
Developers: Programlama kariyerinizi geliştirecek 9 ücretsiz indirme
(TechRepublic)

Ditto GitHub, hangi Microsoft 2018'de 7.5 milyar dolara satın aldı. Yine, GitHub'ın finansal bilgilerini bilmiyorum, ancak bunun karlı olmadığını varsaymak muhtemelen çılgınca olmaz. Microsoft şimdiye kadar GitHub ile kendi ürünlerini (Azure vb.) İmtiyaz etmemeye dikkat etti, bu da şirketin Microsoft'a asla bir para ödeyemeyecek inanılmaz bir geliştirici sevgisi bonanza sübvanse ettiği anlamına geliyor.

GitHub büyülü. Nasıl finanse edildiği umrumda değil. Sadece minnettarım.

Amazon Go mağazalarında Jetson gibi alışveriş yapın

Aynı şey Amazon Go için de geçerlidir. Amazon Go'nun (inkübasyonu ve devam eden gelişimi) arkasındaki finansal bilgiler hakkında sıfır bilgi birikimim var, ancak bu tür şeyler ücretsiz olarak oluşturulmuyor. New York ve Seattle'daki Amazon Go mağazalarını ziyaret ettim ve sadece büyülü. İçeri gir, istediğini al, dışarı çık. Sihirli.

Bununla birlikte, bu küçük mağazalar kadar etkileyici olan, TechRepublic kardeş sitesi CNET tarafından bildirildiği gibi, Amazon, Seattle'da tam bir Amazon Go marketi açtı. Taze ürünlerle dolaşabileceğiniz ve bir öğeyi taramadan dışarı çıktığınızda bir şekilde bunun için doğru bir şekilde şarj edilebileceğiniz fikri aklımı uçuruyor.

Amazon'un temel liderlik ilkelerinden biri tutumluluktur ve şirket onlarca yıldır büyümeye yatırım yaptığı için sıkı marjlar uyguladı. AWS ve şişme bir reklam işi Amazon Go'nun arkasındaki sihri finanse etmeye yardımcı oluyorsa, minnettar olduğumu düşün.

Gerçekten de, bu işletmeler arasında, büyülü şeyler inşa etme ve çalıştırma maliyetlerini karşılayabilecek karlar için minnettarım. Google Haritalar, GitHub ve Amazon Go gibi ürünler hayatımı daha iyi hale getiriyor ve tartışmasız var olamazdı, ancak bu şirketlerin işlerinin diğer bölümlerinden elde edilen kârlar için. Büyü, çıkıyor, özgür değil.

Ayrıca bakınız

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*