Şirketinizin teknoloji yığınını nasıl doğru boyutlandırırsınız?

Uzak işçi akışı, daha fazla kuruluşun temel uygulamalarını yeniden değerlendirmesine neden oluyor. Takımınızın başarıya hazır olduğundan nasıl emin olacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Uzaktan çalışma Son on yılda% 400, ancak coronavirüs pandemi girişimin bir döngü için fırlatılması, uzaktan çalışma norm haline geliyor beklenenden daha erken. KSM Consulting'in BT başkan yardımcısı Mike Vance, bu ani değişim kurumların günlük operasyonları yeniden değerlendirmesine neden oluyor ve teknoloji yığınlarına bakmak için mükemmel bir fırsat sunuyor.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic)

Bir ekibin tamamını uzaktan çalışmaya geçirirken, birçok şirket çalışanlarına ofis dışında çalışmak için gerekli tüm araçları sağlamaya çalışırken teknolojik borç içinde bulurlar. Vance, tüm bu yeni teknolojilerin daha fazla veri, destek ve uygulama anlamına geldiğini ve bunun da zaten teknolojik borcu olan kuruluşlar için külfetli olabileceğini söyledi.

Birçok şirket geçmişte böyle çalıştığı için belirli süreçleri güncellemiyor. Ya da onları güncellediylerse, eski uygulamalardan kurtulmaları gerekmiyor, teknoloji yığınlarını darmadağın ediyorlar, diyor ServiceNow CIO'su Chris Bredi.

"Değişim havada," dedi Bredi. "Duyduğum genel tema 'Operasyonları nasıl optimize edip riskten nasıl çıkarabiliriz?' Kullanılmayan gereksiz yazılım lisanslarından kurtulmak veya amortismana tabi tutulan ve Buluta taşınan donanım varlıklarını almak açısından teknoloji yığınını optimize etmek. "

Vance, "Teknoloji yığınınızı doğru şekilde boyutlandırmak, bu temel ortamlardaki temel uygulamalara ulaşmak ve işinizi yönetmek için ihtiyaç duyduğunuz panoları düzene sokmak anlamına gelir." Dedi.

Vance, "Bu, hangi sistemlere sahip olduğunuzu ve bu (uzak) ortamda bile potansiyel olarak buluta geçiş yapabileceğinizi değerlendirmek anlamına gelir." Dedi. "BT uzmanlarınız hala bu işi yapmak için ihtiyaç duydukları erişime sahipler. Teknoloji yığınlarını düzene sokmak, temel iş işlevinizle, bunu destekleyen sistemlerle ve aynı zamanda ihtiyaç duydukları anda esnek ve çalışmaya hazır olduklarından emin olma ile de uyumludur. için."

Bir teknoloji yığınını doğru boyutlandırma

Bir teknoloji yığınını doğru boyutlandırmanın ilk adımı, neyin gerekli olduğunu değerlendirmektir.

Vance, "Çalışan anketleri harika." "Onları ön uçta yapmak, muhtemelen ilk birkaç hafta yapardım. Onları haftalık olarak yaparım, sonuçları analiz eder, tam olarak üretken olduklarından emin olmak için daha derine dalmanız gerekenleri anlardım.

Vance, "O zaman biz bu pencereden çıkıncaya kadar iki haftalığına ve sonra aylık olarak taşıyın." Diyerek şöyle devam etti: "Daha önce bilmedikleri organizasyonlardaki hazırlık konusunda birçok şeyi ortaya çıkarabilirsiniz."

Vance ayrıca BT personelinden nitel veriler toplanmasını ve ardından adımlara öncelik vermek için bir fizibilite matrisi oluşturulmasını önerdi.

Bir fizibilite matrisi, çalışanın ve BT personelinin hangi teknolojinin, yazılımın ve uygulamaların kritik olduğuna dair yanıtlarına bakmayı içerir. Bunlar belirlendikten sonra, şirketin bu teknolojiyi uzaktan sürdürmenin mümkün olup olmadığını görmesi gerekir.

"Bazı şeyler arasında geçiş yapabileceksin, ama eğer eski bir şeyim varsa AS / 400 (bilgisayar), bu fizibilite üzerinde düşük olacaktır. Bu gerçekten fizibilite / yatırım getirisi nedir? "Dedi Vance." Bu süre zarfında bu yatırımı yapmanın getirisi ne? Onu almak ne kadar zor? Uzakken buna sahip olmak bile mümkün mü? "

Genel olarak, Vance bir teknoloji yığını için en kritik araçların işbirliği ve güvenlik.

Vance, "İşbirliği ön plana çıkıyor (uzaktan çalışma ile) – bağlantı kurma ve iletişim kurma ve ilişki kurma yeteneğiniz." "E-postayla ileri geri gittiğinizde insanları retone edebilirsiniz. Öncelikler önde kalmalı; telefonda kalmalısınız; videoda kalmalısınız. Bu bağlantıyı koru."

Bir bütün olarak bağlantı önemlidir, ancak güvenlik ve bant genişliği hakim, Vance'e göre.

Herkes uzaktan çalıştığından, BT ekibinin çalışanlarının altyapılarının uzaktan çalışma için gerekli bağlantıları tutabildiğinden emin olması gerektiğini söyledi.

Thycotic güvenlik uzmanı ve CISO danışma sorumlusu Joseph Carson, "Bant genişliği sınırlamalarınızı bilmek önemlidir; bant genişliğine aç uygulamaları devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz" dedi. "Birçoğunun şu anda deneyimlediği bir sorun, normal durumlarda internetlerinin genellikle hızlı olması, ancak herkes de uzaktan çalışırken, ISS'nin yetenekleri üzerinde stres var."

Güvenlik konusunda, evden çalışma sırasında, ev ağlarında veya diğer dış ağlarda olduğunda riskler daha da artar.

Vance, "Bir çok şirket, her bir dizüstü bilgisayara yazılım yerleştiriyor, böylece bu makinenin, bu son cihazın sağlığını izleyebiliyorlar. VPN kullanıyorlarsa, iyi durumdasınız." Dedi.

"Kimlik avı saldırılarının sayısı artıyor. Çalışanlar web sitelerine erişmek, bilgi aramak ve şeyleri tıklamak için çok zaman harcıyorlar," dedi Vance. Diyerek şöyle devam etti: "Onlarla irtibatta kalmak ve politikaların ve prosedürlerin ne olduğu konusunda güncel kalmak çok önemlidir."

Carson, ayrıcalıklı erişim yönetimi (PAM) sistemlerinin uzak çalışanlar için veri ve hesapların güvenliğini sağlamak için son derece yararlı olabileceğini de sözlerine ekledi.

Carson, "Daha fazla şirket PAM çözümlerini benimsediğinden, PAM'ın gelişimini destekleyen bütünsel bir güvenlik yaklaşımının önemli bir kolaylaştırıcısı oluyor," dedi Carson, "Kimlik yönetimi çözümlerine bağlantılar, sistem yönetim araçları gibi güvenlik çözümleri arasındaki entegrasyonları içerir. , çok faktörlü kimlik doğrulama, SIEM'ler, uzaktan yönetim çözümleri ve DevOps. "

Daha fazla bilgi için göz atın Veri katmanı güvenliği, çalışanlar koronavirüs nedeniyle telekomünikasyon yaparken yeni bir zorunluluktur TechRepublic.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2018/07/16/dc2822b3-f2f1-49dc-aee5-f6f0dc466a0b/resize/770x/f9affe6ffd403bee31a0635d258d379bja4b4 = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: iStock / jacoblund "rel =" noopener noreferrer nofollow ">jacoblundistock-984797258.jpg "veri-orijinal =" https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2018/07/16/dc2822b3-f2f1-49dc-aee5-f6f0dc466a0b/resize/770x/f9affe6ffd403bee -984797258.jpg

Resim: iStock / jacoblund

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*