Snap'in büyük teknolojinin AR gözlükleri üretme yarışındaki son oyunu

Snap kısa süre önce dördüncü nesil gözlüklerini piyasaya sürdü. Bu sürüm, 2020'de piyasaya sürülen önceki sürümü olan Spectacles 3'ün ardından Snap'in Gözlük serisindeki en son yükseltmeyi işaret ediyor.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/07/01/fdfb1ad2-d68b-4183-8305-a472276b93b7/resize/770x/f641a8cd4c7b72f6117c5dc4491e73dd/spec-3-1 .jpg" target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

" data-credit="Resim: Çek">Çıtçıtlı gözlükler 3

Resim: Yapış

Yağmurlu bir günde kanepenizde oturduğunuzu hayal edin, arttırılmış gerçeklik (AR) gözlükler ve aniden, uzanmış avucunuzun içine inen mor bir kelebek ile güneşli yeşil bir yamaca taşınırsınız.

Çılgın görünüyor musun? Eh, Snap kısa süre önce yayınladı dördüncü nesil gösteri (sanal) taşımaları bu şekilde yapan gözlükler. Bu sürüm, Snap'in Gözlük serisindeki önceki sürümün ardından yapılan en son yükseltmeyi işaret ediyor. gözlük 3, 2020'de piyasaya sürüldü. yeni çerçeveler iki öne bakan kamera, dört yerleşik mikrofon, iki stereo hoparlör ve ses kontrollü, yerleşik bir dokunmatik yüzey içerir.

"Peki bu AR deneyimleri gerçekten ne kadar gerçekçi olabilir?" sorabilirsin. Öne bakan iki kamera, gözlüğün baktığınız nesneleri ve yüzeyleri algılamasına yardımcı olur, böylece grafikler çevrenizdeki dünyayla daha doğal bir şekilde etkileşime girer.

Yakalayış?

Geçmiş modellerin aksine, Snap'in dördüncü nesil gözlükleri henüz tüketiciler için mevcut değil. Mayıs ayında geliştiricilere yönelik sanal İş Ortağı Zirvesi'nde Snap, bunları bir çevrimiçi uygulama programı aracılığıyla doğrudan AR efektleri oluşturucularına vereceğini duyurdu. Neden? Hem ürün hem de tüketici AR gözlüklerine hazır değil çünkü:

  • Tüketiciler, bir kullanım durumu olmadıkça ürünleri satın almayacaklardır. Tüketiciler, televizyonları ve video oyunlarını neden satın aldıkları gibi, saf eğlence için gözlükleri satın alacaklar. Ancak kitlesel pazara ulaşmak için büyük olasılıkla saf eğlenceden daha fazlası gerekecektir. Snap, içerik ve hizmetlerle piyasaya sürülürse daha fazla başarı elde edecek (ve tüketiciler daha fazla para ödeyecek), bu nedenle Snap'in bu ürünü Snapchat'te zaten AR efektleri yapan 200.000 kişi yeni Gözlükler için deneyimler yaratmayı denemek.

  • AR gözlükleri için henüz güçlü bir tüketici talebi yok. 21. yüzyıl dijital medyasını aynı anda taşıma ve tüketme eylemi, denenmemiş bir kullanım durumudur. giyme deneyimimi yazdım FORM Akıllı Yüzme Gözlüğü, bir AR kulaklığı örneği. Gözlüklerle yüzerken, ne kadar hızlı yüzdüğümü gösteren gözlük içi ekran göz önüne alındığında görüşümün biraz belirsiz olduğunu fark ettim. Bu AR kulaklık bir havuz için güvenli hissettirse de, dışarıda kayak, koşu veya bisiklete biniyor olsaydım nasıl hissedeceğimden emin değilim.

  • AR gözlükleri bağlantıya ve pil ömrüne bağlıdır. Bu gözlükler eller serbest bir deneyim sunsa da, bir akıllı telefon gibi bağlantı için 5G. 4G'den daha hızlı ve günümüzün en iyi Wi-Fi'sinden daha iyi olan 5G, çoğu AR deneyimini desteklemek için fazlasıyla yeterli bant genişliğine sahiptir. Ek olarak, bu gözlüklerin bir güç kaynağına ihtiyacı vardır. Bir olasılık, gözlüklerin içinde bir pildir, ancak bu ek ağırlık anlamına gelir. Şu an itibariyle, gözlükler 134 gram ağırlığında ve bu da Gözlük 3'ün iki katından daha fazla. Pil ömrü açısından, mevcut pil sadece 30 dakika sürüyor. Karşılaştırıldığında, FORM yüzücü gözlüklerim 15 saate kadar yüzmeye dayanabilir.

Snap, AR'yi gerçeğe dönüştürmek için başka hangi adımları atıyor?

Yapış:

  1. IP ve yetenek satın alma. Mayıs ayında Snap duyurdu İngiltere ekran tedarikçisi WaveOptics'i satın alıyor 500 milyon dolara, şimdiye kadarki en büyük anlaşması. Bu tedarikçi öncelikle, cam ve beraberindeki ışık projektörleri gibi şeffaf bir yüzey aracılığıyla sanal nesnelerin gerçek dünyadaki üst üste bindirilmesine izin veren bir görüntüleme teknolojisi olan dalga kılavuzları yapar. Bu stratejik hamle, Apple'ın 2018'de Akonia'yı satın alması gibi Snap'in büyük teknoloji rakiplerinin hamleleriyle eşleşiyor.
  2. Finansman Hayalet AR İnovasyon Laboratuvarı. Snap, 5G AR deneyimleri oluşturmak için Verizon'dan ek finansman ile 3,5 milyon dolarlık bir AR inovasyon laboratuvarına fon sağlama planlarını duyurdu. Ortaklık her iki işletmeye de fayda sağlar. 5G iş vakası, bugün bir ev geniş bant alternatifi dışında güçlü tüketici talebinden yoksundur. nesnelerin interneti 5G'den tam olarak yararlanacak ürünler ve otonom araçlar hala gelecekte yatıyor.
  3. Cihazları geliştiricilerin eline vermek. Snap, halihazırda milyonlarca AR deneyimi oluşturmakta olan 200.000'den fazla Lens yaratıcısı, geliştiricisi ve iş ortağından oluşan topluluğundan yararlanıyor. Snap'in Lens Stüdyosu. Geliştiricilerin bunları satın alması gerekmeyecek, ancak bir çift almak için başvurmaları gerekecek. Snap'in umudu, bu topluluğu Gözlükler için Lensler yaratmayı denemeye teşvik etmek ve bunu yaparken gözlükler için bir vızıltı yaratmaktır.

Waveguide teknolojisi nedir ve neden bu kadar önemli?

Waveguide teknolojisi, donanımı küçülttüğü ve tüketicileri şaşırtacak görsel deneyimler sunduğu için AR gözlükleri için çok önemlidir.

  • optik dalga kılavuzu en iyi seçim olarak kabul edilir. Doğada ince ve hafiftir ve mikro ekran ve görüntüleme optiklerinden oluşur. Görüntüleme sistemi, harici ışığı insan gözüne iletirken sanal bir görüntüyü yansıtmak için optik birleştirici denilen şeyi gerektirir. Bu, sanal içeriğin gerçek manzaranın üzerinde görünmesine neden olur.
  • Hala yapılacak işler var. Waveguide teknolojisi hantal, ağır ve pahalıdır; AR gözlüklerinin tüketiciye hazır hale gelmesinin önündeki temel engeller.

Bu yazı Başkan Yardımcısı ve Baş Analist Julie Ask tarafından yazılmıştır ve orijinal olarak ortaya çıkmıştır. İşte.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*