Söylenti derinliği sensörü sadece iPhone 12 Pro duo'ya özel olabilir

Bu aydan daha erken, raporlar 2020 iPhone'ların sonunda bir ToF derinlik sensörü kullanmasını önerdi. Buna dayanarak, iPhone 12 serisinin tüm üyelerinin bir tane ile donatılmayacağı anlaşılıyor.

İOS 14 kodunu incelerken, 9to5Mac “d5x” olarak kodlanmış, daha önce görülmemiş iPhone modellerinin varlığını ortaya çıkardı. İPhone 11 serisine “d4x” adı verildiğini düşünürsek, bunun yayınlanmamış iPhone 12 serisi olmasını bekliyorlar. Ancak, dahili bir uçuş süresi (ToF) sensörü ile yalnızca iki cihaz listelenmiştir. ToF sensörünün iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max'e özel olacağına inanmalarını sağladı.

Bu teori anlamlı görünmektedir, çünkü Apple genellikle en pahalı tekliflerini kameraları temelinde ayırt etmiştir. Örneğin, hiçbiri daha ucuz iPhone'lar bir telefoto kamera spor.

3D derinlik sensörü fotoğrafçılığın ötesine uzanan birçok kullanım alanına sahiptir. Apple, daha kapsamlı bir derinlik haritasıyla yeni bir hayata kavuşacak olan ARKit aracılığıyla artırılmış gerçeklik uygulamalarının ekosistemine sahiptir. Daha önce, bu mevcut birincil kamera ile yapılıyordu. İPhone, daha hızlı odaklanabileceği ve daha iyi portre modu fotoğraflarını simüle edebileceği için fotoğrafçılık da derinlik sensörü ile büyük ölçüde kazanacak.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*