Split Software, kod performans verilerini Google Analytics ile entegre eder

DevOps ekipleri yeni yeteneği web analiz sisteminden veri çekmek ve web analiz sistemine aktarmak için kullanabilir.

Özellik dağıtım platformu Split Software Perşembe günü Google Analytics ile iki performans verisi silounu bir araya getirmek üzere yeni bir entegrasyon duyurdu. Şirket, yeni hizmetin, sayfa yükleme süresi gibi önemli metrikler üzerindeki yeni özelliklerin etkisini görmeyi kolaylaştırmak için web sitesi analiz verilerini kod performans verileriyle birleştirdiğini söyledi.

Split'in sürekli gelişim evangelisti olan Dave Karow, yeni iki yönlü veri entegrasyonunun Google Analytics'ten veri alma ve veri aktarma yeteneği sağladığını söyledi. Bu işlevsellik, genellikle iki ayrı sistemde bulunan verileri birleştirir.

"Bu izleme, kuruluşunuzun önem verdiği metrikleri izlemeyi kolaylaştırır" dedi.

GÖRMEK: Python programlama dili: Hile sayfası (ücretsiz PDF)

Split'in platformu performans verilerini alır ve yeni özellikler üzerinde gerçek zamanlı istatistiksel analizler yapar. Bu, mühendislik ekiplerinin kötü sürümlere hemen yanıt vermesine ve kullanıcı deneyimindeki değişiklikleri ölçmesine olanak tanır. Split'in platformu, müşterilerin az sayıda kullanıcıya yeni özellikler sunmasına, sunumu aşamalı olarak artırmasına ve tek bir dağıtımda performans üzerindeki etkisini izlemesine olanak tanır.

Karow, kullanıcıların en az% 50'sine sunulmadan önce yeni bir özellikle ilgili bir sorun yakalamanın genellikle zor olduğunu söyledi.

"Her beş kullanıcıdan birinin hata alacağını duymak kulağa kötü geliyor, ancak bunu kullanıcılarınızın yalnızca% 5'ine yayınlıyorsanız sorun yok" dedi.

Bu aşamalı dağıtım yöntemi, kod değişikliği riskini azaltır.

Karow, "Üretime girene kadar bilmediğiniz bazı şeyler, örneğin beklemediğiniz şeyleri yapan kullanıcılar gibi," dedi. Diyerek şöyle devam etti: "Bu, geliştirme ekiplerinin 'tamamlandı' ilan etmeden ve devam etmeden önce yeni girişimlerin istatistiksel titizlikle etkisini doğrulamasına izin veriyor.

Platformun geliştiricinin bakış açısından en önemli unsuru, bu aşamalı sunumun yeni bir dağıtım olmadan gerçekleşebilmesidir.

"Takımlar tam anlamıyla uzaktan kumanda ile bunu değiştirebiliyorlar," dedi Karow.

Bu yaklaşım ayrıca teknik ekiplere iş arkadaşlarıyla paylaşmak için yeni özellikler hakkında performans verileri verir. Yeni özelliklerin etkisi hakkında üretim verilerine sahip olmak, geliştirme ekiplerinin yeni kodu tüm kullanıcılara yayınlamadan önce performans sorunlarını çözmek için zaman ayırmalarına yardımcı olabilir.

Split ve Google analitiklerinden gelen verileri birleştirmek, geliştirme ekiplerine ve iş liderlerine aşağıdakiler de dahil olmak üzere veriye dayalı karar toplamak ve almak için daha fazla yol sağlar:

  • Yeni özelliklerin etkisini anlamak için Google Analytics'ten Split'e web performansı, dönüşüm ve işletme verileri gönderme

  • Yeni bir özelliğin işletme sonuçlarını iyileştirip iyileştirmediğini görmek için alışveriş sepeti başına ortalama geliri kullanma

  • Bölünme analizi için Split'teki her özellik bayrağının bir gösterim adı verilen kaydını Google Analytics'e gönderin

  • Özellik verilerini Split'ten Google Analytics'e, yeni bir özelliğe maruz bırakarak oturum veya hedef tamamlama verilerini segmentlere gönderin.

  • Split'teki, Google Analytics tarafından ölçülen performans göstergelerinde bozulmaya neden olan herhangi bir özelliği anında öldürün

Nasıl çalışır

Split, müşterilerin uygulamalarına ekledikleri bir javascript SDK'sı aracılığıyla kod performansını izler. Bölünmüş platform, yeni bir özelliğin etkisini ölçmek için bir denetim izi oluşturur. Bu iz, bir zaman damgası, etkilenen kullanıcılar, söz konusu özelliği ve ilgili hedefleme kuralını içerir.

Split'in yazılım mühendisliği felsefesi aşamalı dağıtımdır. sürekli teslimat ve çevik geliştirme, scrum ve DevOps kullanan takımlar için bir sonraki evrim. Aşamalı teslimat şunları içerir kanarya dağıtımları, A / B testi ve gözlemlenebilirlik. Aşamalı dağıtım ekipleri, hızı artırmak ve dağıtım riskini azaltmak ve hem kullanıma sunma hem de sahiplik için kademeli bir süreç uygulamak için özellik bayraklarını kullanır.

Bu aşamalı sahiplik, bir geliştirici ekibinin ilk yayınlandığında bir özelliğe sahip olduğu ve hataları düzeltmekten sorumlu olduğu anlamına gelir. Özellik üretime sunulduktan sonra, proje yöneticisi ona sahiptir. Özellik tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir olduğunda, bir işletme ekibi mülkiyeti devralır.

Karow, müşterilerin artık uygulamalara dahil edilecek kodu ve hepsinin nasıl çalıştığına dair belgeleri içeren Split Tracker eklentisine erişebileceğini söyledi.

"Bu entegrasyon, yeni teknolojinin bir karışımını ve bu yeni yeteneği isteyen mevcut Split müşterilerinden gerçekten iyi tavsiyeler sunuyor."

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/26/5f459c3e-077b-42cb-a790-d89e2dfc9914/resize/770x/44204038f05db5d7950598b018387729/istock-49j1 hedef" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: Mindscanner / Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Klavye İllüstrasyon Veri Entegrasyonu

Görüntü: Mindscanner / Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*