Splunk, güvenlik ürünlerini ve AWS güvenlik geliştirmelerini piyasaya sürüyor

Şirket, yeni tekliflerin, siber güvenlik karar verme sürecini iyileştirmek için birden fazla şirket içi ve bulut ortamı ve satıcı arasında güvenlik verilerini entegre etmeyi amaçladığını söylüyor.

Kilit konsepti

Resim: Mackenzie Burke

Veri analitiği ve siber güvenlik platformu sağlayıcısı Splunk, Salı günü analitiği, otomatik güvenlik operasyonlarını ve tehdit istihbaratını entegre eden bulut tabanlı bir güvenlik operasyonları platformu olan Splunk Security Cloud'u duyurdu.

Splunk'ın baş ürün sorumlusu Sendur Sellakumar bir basın açıklamasında, "Splunk'ta güvenliğin bir veri sorunu olduğuna ve verilerin daha iyi kararlar verdiğine ve güvenlik analitiği için temel oluşturduğuna inanıyoruz." Dedi.

Security Cloud, Standard ve Plus sürümlerinde gelir. Splunk'a göre Ürün özeti, her iki sürüm:

  • Cihaz bazında fiyatlandırmayı ve veri alımı fiyatlandırmasını kullanın

  • Verileri güvenlik araçları arasında ilişkilendirin

  • Tehditleri daha hızlı tespit etmek için kuralcı tespitler ve rehberlik uygulayın

  • Algılamaları MITRE ATT&CK gibi endüstri standardı çerçevelere göre hizalayın

Artı sürümü:

Her iki sürüm de güvenlik düzenleme ve yanıt (SOAR) yetenekleri standardı ile birlikte gelmez, ancak bunlar eklenebilir.

GÖRMEK: Güvenlik olayı yanıt politikası (TechRepublic Premium)

Jane Wong, "Splunk Security Cloud, müşterilerimizin dijital dönüşümü ve SOC (güvenlik operasyonları merkezi) modernizasyonunu güvenli bir şekilde benimsemelerine yardımcı olmak için Splunk'ın ve ortaklarımızın endüstri lideri güvenlik çözümlerini bir araya getirerek gelişmiş güvenlik analitiğini, kolaylaştırılmış güvenlik operasyonlarını ve açık ve gelişen bir ekosistemi birleştirir" , Splunk'ın ürün yönetimi, güvenlik başkan yardımcısı bir basın açıklamasında söyledi.

Şirket, Splunk'ın 2.500'den fazla ortağı olduğunu ve otomasyon ekosisteminin 2.000'den fazla operasyon eylemini destekleyen 300'den fazla üçüncü taraf entegrasyonunu içerdiğini söyledi. Bu entegrasyonlar, müşterilerin verileri farklı güvenlik araçları arasında ilişkilendirmesine olanak tanır.

Splunk ayrıca, AWS bulut ortamlarını yöneten küçük güvenlik ekipleri için yeni, basitleştirilmiş bir güvenlik teklifi olan Splunk Security Analytics for AWS'yi duyurdu. AWS için Güvenlik Analizi'nin 29 Haziran'da AWS Marketplace'te kullanıma sunulması planlanıyor.

Splunk Security Cloud ve Security ürünleri bugün Amerika Birleşik Devletleri'nde mevcuttur ve gelecekte APAC ve EMEA'da satışa sunulacaktır.

"Güvenlik alıcıları bugün, gelişmiş davranışsal analitik, tehdit istihbaratı ve SOAR için geleneksel olarak ayrı araçları entegre eden ve tümü satın alınması ve kullanımı kolay bulutta sunulan bir platforma değer veriyor," diyor kıdemli baş analist Jon Oltsik. Enterprise Strategy Group'ta, Splunk basın bülteninde yeni teklifler hakkında şunları söyledi. "Splunk, güvenlik çözümlerini tek bir fiyatlandırma modeli altında tek bir bulut platformunda bir araya getirerek, müşterilerin güvenlik ekipleri için yüksek hacimli eyleme geçirilebilir verileri gerçek zamanlı olarak yönetmelerine yardımcı olmak için geçen yıl büyük adımlar attı."

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*