Stack Overflow'un yeni Kolektifleri, yazılım şirketlerinin ürünlerini kullanarak geliştiricilerle iletişim kurmasına yardımcı olur

Yeni markalı alanlar, üçüncü taraf kullanıcıların mümkün olan en iyi yardımı almasını sağlamak için uzun biçimli içerik, kurumsal olarak tanınan en iyi yanıtlar ve diğer iletişim özelliklerini içerebilir.

<a href="https://www.techrepublic.com/a/hub/i/r/2021/06/23/86991111-46a2-4882-b5c0-1d6462aa2320/resize/770x/c71b8f2f7d59c2094a91444774b9a2cf/collectives-image-1 .jpg" target="_blank" data-component="modalEnlargeImage" data-headline="

" data-credit="Resim: Yığın Taşması">kolektifler-image-1.jpg

Resim: Yığın Taşması

Stack Overflow, "geliştiricilerin ve teknoloji uzmanlarının en çok kullandıkları ürün ve hizmetlere ayrılmış alt topluluklarda işbirliği yapmasına ve bilgi paylaşmasına yardımcı olan" Collectives adlı yeni bir özelliği duyurdu. Duyuru ile birlikte lansman iki Kollektiftir: Google Bulut ve programlama dili Git.

Okunması gereken geliştirici içeriği

Kolektifler kuruluşların kendi içeriklerini ve belgelerini ekleyebilecekleri ve kuruluşun ihtiyaç ve beklentilerine göre uyarlanmış standart Yığın Taşması soru-cevap öğelerine sahip olabilecekleri markalı alanlardır.

GÖRMEK: Öğrenilecek en iyi programlama dilleri ve en kötüsü (TechRepublic Premium)

Stack Overflow CEO'su Prashanth Chandrasekar, "Geliştiricileri kullandıkları ürünlerle derinden bağlayarak Collectives, teknoloji oluşturmayı ve işletmeyi kolaylaştırmayı hedefliyor. Bilgiyi paylaşmak için yeni yollar yaratmak, daha güçlü, daha işbirlikçi topluluklar oluşturmanın tek yoludur," dedi.

Kolektifler, "(bir kuruluşun) teknolojileri etrafında zaten var olan topluluğu güçlendirmek" için tasarlanmıştır ve bu nedenle, bireysel bir Kolektifler sayfası çeşitli unsurlar içerir:

  • Küratörlüğünde Q ve A, özel etiketler ve diğer içeriklere sahip şirket markalı bir Collectives ana sayfası,
  • Şirketin ürünleri için en iyi çözümler olarak onaylayabileceği önerilen cevaplar,
  • Nasıl yapılır kılavuzları, duyurular ve diğer belgeler dahil olmak üzere uzun biçimli makaleler yayınlamak için alan,
  • Sayfa yöneticileri, şirket çalışanları ve tanınmış katkıda bulunanlar dahil olmak üzere özel kullanıcı rolleri ve rozetleri,
  • "Sizin için eylemler." yöneticilere ve tanınmış katkıda bulunanlara, Kolektifler alanında en fazla etkiyi yaratabilecekleri yerler için önerilerde bulunulduğunda,
  • Kolektif sahiplerinin Kolektiflerinin kullanımı, katılım, soru cevap oranları ve daha fazlası hakkında ölçümler alması için API'ler, gösterge tabloları ve raporlama özellikleri,
  • Şirketlerin en çok katkıda bulunanları tanıyıp ödüllendirebileceği bir lider panosu.

Yığın Taşması bahsetti Ekipler için yenilenen Yığın Taşması Kolektiflerle birlikte teklif vermek ve ikisini birbirine bağlamak mantıklıdır. Özellikler açısından, Stack Overflow for Teams'e dahil edilenlerin çoğu, Collectives'te de görünür hale gelir ve yeni Collectives'i, kuruluşların aynı içeriği ürünlerinin dış kullanıcılarına iletebileceği, halka açık bir Teams sayfası gibi yapar.

Chandrasekar, Bilginin demokratikleştirilmesinin Collectives'in temel nedenlerinden biri olduğunu söyledi ve bu duygu Go'nun Google'daki ürün ve strateji lideri Steven Francia tarafından da yansıtıldı. Francia, "Daha fazla geliştirici, fikirlerini oluşturmak ve yinelemelerine katkıda bulunmak için Go'yu benimsedikçe, yalnızca Stack Overflow ile teknik bilgi paylaşımına aynı açık kaynak yaklaşımını benimsemek uygun geliyor" dedi.

GÖRMEK: C++ programlama dili: Nasıl her şeyin temeli oldu ve sırada ne var (ücretsiz PDF) (Teknik Cumhuriyeti)

Yukarıda belirtilen iki topluluk, Stack Overflow Collectives'in duyurusu ile başlıyor ve ilgili kuruluşlar, kendi Kolektiflerini oluşturmaya başlayın şimdi.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*