Stratasys, 3D baskı ile COVID-19 tıbbi krizine nasıl yardımcı oluyor?

Hastaneler ventilatörleri, kişisel koruyucu ekipmanları ve diğer tıbbi malzemeleri almak için uğraşıyorlar. 3D baskı lideri Stratasys, bu talebin karşılanmasına yardımcı olmak için çeşitli şirketlerle ortaklık yapıyor.

TechRepublic'den Karen Roby, Stratasys'teki sağlık sektörü lideri Scott Drikakis ile 3D baskı şirketi Stratasys'in hastaneler için gerekli sağlık ekipmanlarını nasıl yarattığı hakkında konuştu. COVID-19 koronavirüs pandemik. Aşağıda, konuşmalarının düzenlenmiş bir metni bulunmaktadır.

Scott Drikakis: Stratasys'de bugün ana odak noktamız COVID-19 salgını içindeki eğrinin düzleştirilmesine yardımcı olmak için kısa, orta ve uzun vadede neler yapabileceğimize odaklanmaktır. Başlangıç ​​olarak, kısa vadeli çözümümüz yüz kalkanlarına odaklanıyor ve sağlık hizmeti sağlayıcılarımıza, cephe personelimize mümkün olduğunca çok şey çıkarıyor ve bunu en iyi müşterilerimizle ve toplanır üretim alanı.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Ardından, daha fazla yüz maskeleri ve test gerektiren daha fazla düzenleyici kontrole ve tam bir uçtan uca çözüme sahip çözümlere odaklanan bir ara sınav çözümüne odaklanıyoruz. Ve sonra üçüncül, uzun vadede tıbbi bileşenler, valfler, üretilebilen sürüntüler, hastanelerdeki olası eksikliklerin azaltılmasına yardımcı olmak için üretilebilen mekanik vantilatörler üzerinde duruyoruz. Ayrıca bölücüler, bunun gibi şeyler, sadece bugün dünyadaki yenilikçi insanlar, mümkün olan her şekilde yardım etmeye çalışmak için gerçekten hızlanıyorlar.

Karen Roby: Belirtildiği gibi, sağlık sektörleri, bu sizin içinizde çalışmak için yeni bir şey değil, ama bunu yapmak için bu noktada nasıl kuruluyorsunuz? Biliyorum, sizler önemli miktarda maske ve bunun gibi şeyler bağışlamayı planlıyorsunuz.

Scott Drikakis: Ezici olan şeylerden biri, herkesin sağlamak istediği destek miktarıdır. Dolayısıyla Stratasys'in yaptığı şey kesinlikle bu değildir. Tüm en iyi şirketlerimiz, en iyi müşterilerimiz, sağlık kurumlarımız ve hatta bireyler ile birlikte, üreticiden satın alınan yazıcılarla ortak çalışıyoruz. Talebi destekleyecek şekilde iyi yapılandırılmış durumdayız, tahmin edilen veya ihtiyaç için öngörülen hacme yakın bir yerde değiliz.

GÖRMEK: Teletıp doktorları görme şeklimizi değiştiriyor (TechRepublic)

Karen Roby: Şimdiye kadar iyi bir işbirliği mi buluyorsun, Scott?

Scott Drikakis: Ezici olan destek miktarıdır. Bu yüzden Medtronic, Toyota, GM, Ford, Google, Microsoft, Nike, Facebook gibi şirketlerimiz var. Herkes gerçekten hızlanıyor ve "Ne yapabiliriz ve nasıl yaparız?" Gerçekten bunun ölçeklenebilirliği, bu endüstrideki 20 yıl içinde, bugünkünden daha düzenli bir küresel çaba görmediğim bir şey. COVID-19 kriz.

Karen Roby: Zaman çizelgesi hakkında biraz konuşun, ne kadar sürmesi gerektiği gibi, bu ön cephe çalışanlarının tekrar ihtiyaç duyacağı bazı ekipmanların seri üretiminden bahsederken. Bunun gibi bir zaman çizelgesi, başından sonuna kadar görünene kadar neye benziyor?

GÖRMEK: 3D baskı koronavirüs test kitleri, maskeler ve ventilatör parçaları için nasıl kullanılabilir (TechRepublic)

Scott Drikakis: Artık tüm tasarımlar herkese açık olduğundan, müşterilerin çevrimdışına alabileceği ve hemen yazıcılarına başvurabilecekleri STL'ler var. Yazdırma işlemi, iki saat sürebilecek bir veya iki kalkan veya vizör yaptığınıza göre değişir. Şu anda Stratasys'e sadece Stratasys yetenekleri dahilinde inandığımız şey, günde 2.000 ila 3.000 yüz kalkanı yapabiliriz. Ve bunu sahip olduğumuz müşteri sayısıyla çarptığımızda, bu cildin onlarca çarpanı. Stratasys, bir araya gelerek "Hacim kapasiteleriniz nelerdir ve bu sürece ne bağışlayabilirsiniz?" Demek için tüm endüstrinin bir koalisyonu kuruyor.

Karen Roby: Maalesef, bununla mücadele ederken her şeye ihtiyacımız olacak, Scott. Ve şapkamız hep dışarıda olan ve hepimiz için iş yapan sağlık çalışanlarına kapalı.

Ayrıca bakınız

20200324-scott-karen-3d-tr-1.jpg "veri-orijinal =" https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/03/30/9d77cb26-0bf8-4a88-9914-3b3b1476683a /resize/770x/e5368f1ddfbecb60ad0eb958aafc1d83/20200324-scott-karen-3d-tr-1.jpg

Resim: Mackenzie Burke

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*