Tedarik zinciri kesintileriyle başa çıkmak için en iyi 5 ipucu

Hava olayları ve liman sorunları, küresel tedarik zincirinde büyük aksamalara neden oldu. Tom Merritt bize bununla başa çıkmamız için beş yol veriyor.

Küresel tedarik zincirleri şokta. Liman kapanmaları, değişken ve öngörülemeyen satın alma modelleri, talihsiz hava olayları, yangınlar ve daha fazlası, sistemi iyice alt üst etti.

GÖRMEK: BT gider geri ödeme politikası (TechRepublic Premium)

Sonsuza kadar sürmeyecek ama yakında bitmeyecek.

İşte tedarik zinciri kesintileriyle başa çıkmak için beş ipucu.

  1. Esnek ol. Beklenmeyen kesintiler meydana geldiğinde yedekleme planlarınız için yedekleme planlarınız olsun. Size hangi aksamaların ne zaman olacağını söyleyemem ama aksamaların olacağı oldukça iyi bir bahis. Şimdilik geliri değil sürekliliği maksimize etmek akıllıca olabilir.
  2. Müşteri tercihine şimdi uyum sağlayın. Hangi ürünleri kullanıma sunduğunuz hakkındaki düşüncelerinizi değiştirmek için verilerinizden ve genel trendlerden yararlanın. 2020 öncesi satış eğilimleri, mevcut talebin tahmin edilmesinde sınırlı bir kullanıma sahiptir.
  3. Önceden planlamak. İhtiyacınız olduğundan emin olduğunuz şeyi, ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüzden daha erken sipariş edin. Süreklilik ve yedekleme planlarına sahip olduklarından emin olmak için, tedarikçilerle düşündüğünüzden daha fazla çalışın. Ve müşteri beklentilerini yönetin.
  4. E-ticaret muhtemelen yüksek kalacaktır. Yerine getirme üzerindeki baskının önüne geçmeye çalışın. Mağaza ve e-ticaret yerine getirme için ayrı kanallara sahip olmaktan vazgeçebilirseniz, bunu gerçekleştirin.
  5. İade için hazır olun. Azaltılmış kullanılabilirlik, daha fazla insanın ne satın aldıklarını tam olarak göremedikleri çevrimiçi ortamda baskı altında satın alma yapacakları anlamına gelir. İade için hazırlanın, böylece onları raflara geri alıp hızlı bir şekilde satışa sunabilirsiniz.

Artık her zamankinden daha fazla uyarlanabilirlik ve esneklik talep ediliyor.

Daha fazla bilgi ve tavsiye istiyorsanız Esther Shein'in makalesini okuduğunuzdan emin olun, Küresel tedarik zinciri sorunları tatil alışveriş sezonunu etkileyecek.

TechRepublic'e abone olun Youtube kanalı iş profesyonelleri için en son teknoloji bilgileri ve tavsiyeler için.

Ayrıca bkz.

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*