Teknologlar ve sağlık çalışanları koronavirüs yanıt hackathonu için bir araya geldi

Pandemi Müdahale Hackathonu, halk sağlığı profesyonellerini teknoloji topluluğunun, dünyanın koronavirüs pandemisine verdiği yanıtı artırma yeteneğinin yanında getiren sanal bir etkinliktir.

Birçok uzman, son koronavirüs pandemisini 1918 İspanyol Gribiyle karşılaştırdı. Ancak bugün sahip olduğumuz bir avantaj, virüsün yayılmasını durdurmak için kullanılabilecek sağlam bir teknoloji dizisidir.

Bu hafta sonu, teknoloji uzmanları ve çeşitli sağlık çalışanları, Salgın Tepki HackathonuCOVID-19'un korkunç etkilerinden olabildiğince fazla insanı kurtarmaya yardımcı olmak amacıyla dünyanın en büyük sağlık uzmanlarından bazılarını ve en iyi teknoloji yeteneklerini bir araya getirmek için tasarlanmış bir etkinlik.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Hafta sonu sürecek etkinlikte, sağlık verilerini birbirine bağlayan SF tabanlı bir ara katman yazılımı olan Datavant ev sahipliği yapacak ve çeşitli halk sağlığı, sağlık BT ve politika uzmanları paneli, proje fikirleri ve uygulamaları için yönlendirme komitesi olarak görev yapacak.

Etkinliğe katılan şirketlerden bazıları Amazon Web Hizmeti, Kar Tanesi, Amerikan Halk Sağlığı Derneği ve MapBox. Eski Gaziler İşleri Sekreteri David Shulkin ve eski Senato çoğunluk lideri Tom Daschle gibi önemli sağlık hizmetleri rakamları da yoğun bir şekilde yer alacak.

"Şu anda, bir kriz zamanında nasıl yardımcı olabileceklerini anlamaya çalışan binlerce mühendis ve şirket var. Aynı zamanda, yerel bir ülkede COVID-19'a nasıl tepki verileceği konusunda çok gerçek teknoloji ihtiyaçları var. kurumsal düzeyde, ulusal düzeyde ve küresel düzeyde, "diyor Datavant'ın kurucusu ve CEO'su Travis May.

"Etkinliğin amacı, olabildiğince yardımcı olmak isteyen birçok mühendisi bir araya getirip şu anda ön saflarda bulunan ve ihtiyaçları olan halk sağlığı uzmanlarını, klinisyenleri, sağlık çalışanlarını bir araya getirebilir miyiz? önemli bir şey inşa etmek ve yardımcı olmak için bir kanal mühendisliği yapıyor "dedi.

Koronavirüs hackathonu ile ilgili ayrıntılar

Etkinlik başlamadan önce, organizatörler yüzlerce proje fikrini güvence altına aldı ve 600'den fazla katılımcı kaydetti. Etkinlik 27-29 Mart Cuma gününden Cuma gününe kadar sürecek ve ilk proje fikirlerinden bazıları, tıbbi tedarik yönetimi, sivil sağlık ve sosyal uzaklaşma, hastalıkların coğrafi haritalandırılması, halk sağlığı bilgi raporları ve hastalık şiddetini tahmin etmek için makine öğrenme platformlarını içeriyor.

Katılımla ilgilenen sağlık uzmanları ve teknoloji uzmanları hala buradan kaydolun veya Datavant Pandemi Yanıt Hackathon web sitesi daha fazla bilgi için.

May, ekibinin olayı bir araya getirmek için yaklaşık 10 gün harcadığını ve hemen yardım etmek isteyen farklı teknoloji uzmanlarının yanı sıra teknoloji topluluğundan fikir arayan kurumlardan büyük ilgi gördüklerini söyledi.

Koronavirüs hackathonuna giden dört ana yol

Etkinlik, koronavirüsün yayılmasıyla ilgili farklı konuları ele alan dört farklı parçaya ayrılacak. Bir yol, halk sağlığı bilgi paylaşımını ve yerel yönetimlerin vatandaşlarla bilgi paylaşmasına, sağlık profesyonelleri arasında bilgi alışverişine ve hastalara bilgi vermesine yardımcı olan araçları içerecektir.

İkinci yol, hastalığın epidemiyolojisi ve bilimi etrafında merkezlenmiştir. İlkine biraz benzer olsa da, bu yol hastalığı araştıran araştırmacılar ve hastalığı anlamaya çalışmak için farklı veri kümelerinin yeni kullanımları arasında farklı bilgi paylaşım araçları oluşturmaya çalışacaktır. Ayrıca, klinik araştırmaların işe alımını ve operasyonlarını kolaylaştırmak için araçlar oluşturmaya çalışacaklardır.

Başka bir yol sağlık çalışanlarını güvende tutmaya odaklanacak. Mayıs, en iyi uygulamalar etrafında bilgi paylaşım araçlarına ve koruyucu ekipman kıtlığı konusunda da çok ilgi olduğunu kaydetti. Ülke çapındaki sağlık tesislerinin, koruyucu ekipman kıtlığının nerede ve nerede fazlalığın olduğunu bilmesi gerekir, böylece eşleştirme çabaları başlayabilir.

Dördüncü ve son aşama, koronavirüse yanıtla ilgili "ikinci derece" toplumsal etkilerle ilgilidir. Bu araçlar şu anda endişe duyan insanlar için yalnızlık ve zihinsel refah gibi diğer konuları ele almaya çalışacaktır.

Hackathon'un amacı

Diyerek şöyle devam etti: "Bu dört geniş kategoride bir dizi proje fikrimiz oldu ve insanların her birinde inşa edebilecek yararlı şeyler görüyoruz. Hafta sonu hedefimiz, ekipleri eşleştirmek, heyecan verici fikirler bulmalarına yardımcı olmak, insanların teknoloji uzmanları ve sağlık hizmetleri arasında bağlantı kurmasına yardımcı olmak uzmanlar ve ideal olarak hafta sonu üzerinde çalıştıkları projeler için iyi bir prototip oluşturuyorlar. "

“İnsanların üzerinde çalışmaya devam etmek isteyeceklerini ve sadece bir prototip oluşturmak yerine, topluma gerçek bir şey katacağını umduğum birçok proje umudumuz ekiplerin bir arada kalması ve geri bildirim ve destek sunan çeşitli danışmanlarımız var. bu fikirlerin uygulanmasına yardımcı olmanın yanı sıra kullanıma sunulmasına yardımcı olmak ve ortaya çıkan farklı fikirleri yaymak. "

Takımlar inşa ettikleri her şeye sahip olacaklar ve fikirlerinden anlamlı araçlar geliştirmek için danışmanlarla birlikte çalışacaklar.

May, Datavant'ın teknoloji topluluğuna ve sağlık endüstrisine derin bağları nedeniyle etkinliğin koordinasyonuna yardımcı olacak şekilde yerleştirildiğini söyledi. Geçen ay boyunca haberler ortaya çıkmaya başladıkça, şirket içindeki birçok kişi hem teknoloji hem de sağlık dünyasından insanları birleştirmeye yardımcı olacak bir rol oynamaya yardımcı olabilecekleri fikrine sahipti.

Koronavirüs için tıbbi ekipman eksikliğinin giderilmesi

Koruyucu ekipman sıkıntısının nasıl giderileceğine dair fikirler zaten sular altında kaldı ve düzinelerce grup, ülkenin akut ihtiyacı olan belirli bölgeleri arasında nasıl bilgi paylaşılacağı konusunda fikirlere sahip.

Diğer önemli fikirler, kitlerin yaygın olarak kullanılabilir hale geldikten sonra koronavirüs için ne zaman ve nerede test edilebileceklerini bilgilendirme yöntemlerini içerir.

"Bu Cuma öğleden sonra başlıyor ve Tom Daschle bizim için başlangıç ​​adresini veriyor. Yarın öğleden sonra işe başlayacağız ve daha sonra hafta sonu sonunda bunun ilk aşamasını tamamlayacağız. Ne olacağını görmek için heyecanlıyım "dedi.

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2019/12/25/664eaaf1-de4c-4cec-8087-114eb65945a8/resize/770x/533b0f24de098ff1de6c7bd24ef21a1b/istock-10687346. target" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: SARINYAPINNGAM, Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Yazılım şirketi ofisinde çalışan programcı Geliştirme Web sitesi tasarımı ve kodlama teknolojilerinin geliştirilmesi

Görüntü: SARINYAPINNGAM, Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*