Teknoloji endüstrisindeki kadınlar nerede iş aramalı? Bu şehirlerden biri

Ücret açıkları daha küçük, istihdam artışı daha büyük ve kadınlar bu 15 şehirde mevcut işlerin daha büyük bir kısmını dolduruyor.

Maymun İşletme Resimleri

SmartAsset, teknoloji alanında kadınlar için en iyi şehirlerin yedinci yıllık listesini yayınladı ve sonuçlar beklediğiniz gibi olmayabilir: Silikon Vadisi listede tamamen yok ve sadece iki California şehri, ikisi de San Francisco Körfezi bölgesinde yer almıyor, mevcut.

Teknoloji fırsatları Kaliforniya'nın dışına taşınıyor ve teknoloji endüstrisindeki kadınlar için en iyi yerler onlarla birlikte taşındı. Silikon Vadisi balonundaki insanlar için bu şaşırtıcı olabilir, ancak büyük teknoloji şehirlerinin Kaliforniya'dan ABD'nin geri kalanına kayması, bir süredir demlemek.

SmartAsset, 2016'dan 2019'a kadar teknoloji endüstrisi cinsiyete dayalı ücret farkı, konut maliyetleri sonrası gelir, teknoloji çalışanlarının yüzdesi olarak kadınlar ve istihdam büyümesine göre sıralanan 2021 listesinde ilk 15'e ulaşmak için 63 şehri inceledi.

GÖRMEK: TechRepublic Premium içerik takvimi: BT politikaları, kontrol listeleri, araç setleri ve indirilecek araştırmalar (TechRepublic Premium)

Listedeki ilk 10 şehir ve orada bulunma nedenleri aşağıdaki gibidir. SmartAsset'in blog gönderisine bakın: tam 15-şehir listesi.

1. Arlington, Virginia

Kadınlar, Arlington'daki teknoloji işlerinin% 33,5'ini oluşturuyor ve bu listedeki en yüksek oranlardan biri. Bununla birlikte, cinsiyete dayalı ücret farkı dolara sadece dokuz sent, konut sonrası gelir ortalama 64.620 dolar ve üç yıllık iş büyüme oranı% 27. Arlington, herhangi bir ölçütü için listenin başında yer almıyor, ancak ortalama olarak teknoloji alanında kadınlar için en iyi yer.

2. Washington, D.C.

Arlington'ın bir parçası olduğu D.C. bölgesi, teknoloji endüstrisindeki kadınlar için sıcak bir nokta haline geliyor: İşlerin% 38,9'u kadınlar tarafından dolduruluyor ve diğer ölçütler, Arlington'dan sadece biraz daha az çekici olduğunu gösteriyor.

3. Baltimore, Maryland

Baltimore teknoloji endüstrisindeki erkekler ve kadınlar arasındaki ücret farkı listedeki en küçüklerden biridir: Ortalama olarak, kadınlar saatte yalnızca bir kuruş daha az kazanıyor. Baltimore'daki iş büyümesi son üç yılda sadece% 15 ile daha yavaştı.

4. Durham, Kuzey Carolina

Durham'ın rakamları, istihdam büyüme oranı dışında herhangi bir şekilde öne çıkmıyor: 2016'dan 2019'a kadar muazzam bir% 30'du.

5. Chesapeake, Virginia

Okyanusun güzel manzaralarının yanı sıra, Chesapeake, ülkedeki kadınlar için en yüksek teknoloji istihdam oranlarından birine sahip: Teknoloji işlerinin% 37,4'ü kadınlar tarafından dolduruluyor. Üç yıllık iş büyüme oranı da% 23 ile fena değil.

6. Aurora, Colorado

Denver'ın bir banliyösü olan Aurora, listedeki en küçük cinsiyetler arası ücret farkına (dolara 97 sent) sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en iyi kayak ülkelerinden bazılarının yanında ve iyi iş büyümesine sahip. ve teknoloji sektöründeki kadınlar için de yüksek medyan maaşlar.

7. Houston, Teksas

Houston, konuttan sonraki ortalama maaş 61.016 $ olan, para kazanmak isteyenler için iyi bir yerdedir.

8. Cincinnati, Ohio

Cincinnati'deki maaşlar listedeki şehirlerin çoğundan daha düşük, ancak yaşam maliyeti. Buna ek olarak, ücret açığı küçüktür ve kadınlar şehirdeki teknoloji işlerinin% 30.7'sini işgal ederek listedeki en yüksek yedinci sırada yer almaktadır.

9. Albuquerque, New Mexico

Albuquerque'nin küçük bir ücret açığı var, ortalama maaşları var ve kadınlar teknoloji işlerinin% 30,6'sını dolduruyor. Ancak büyüme yavaş oldu.

GÖRMEK: İşe dönün: Yeni normal salgın sonrası nasıl görünecek (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

10. Jacksonville, Florida ve Long Beach, California

En azından SmartAsset'in ölçümlerine göre burada bir bağ var. Ancak şunu boşverin: Long Beach, daha yüksek gelirli, üç yıllık iş büyüme oranlarının çok daha yüksek olduğu ve kadınlar tarafından yalnızca birkaç puan daha az iş doldurulan yer. Long Beach'in daha fazla bahsetmeye değer olmasının en büyük nedeni: Listede kadınların teknoloji sektöründeki cinsiyetler arası ücret farkını aştığı ve bir erkeğin kazandığı her dolar için ortalama 1,01 dolar kazandıkları tek yer burası.

Ayrıca bakın

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*