Teknoloji politikaları başarı için neden kritik

Teknoloji politikaları, kullanım veya operasyonel yönergeleri uygulamak isteyen kuruluşlara çok çeşitli avantajlar sağlar.

<a href = "https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/01/06/e24edb5b-c0e3-4877-953b-976a59d25387/resize/770x/d89da5a345bfd385a4e869e9305958a5/security" hedef " _blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Resim: Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Politika

Resim: Getty Images / iStockphoto

Koronavirüs karantinaya almanın neden olduğu son uzaktan çalışma eğilimi ışığında, TechRepublic Premium bir uzak çalışanlar için yönergeler sağlayan politika paketi. Bu politika kümesi, uzaktan çalışma, şirkete ait ekipmanın evde kullanımı ve şirket sistemlerine ve ağlarına uzaktan erişim için bir dizi kural ve gereksinim sağlar.

GÖRMEK: Politika paketi: Uzak çalışanlar için yönergeler (TechRepublic Premium)

Bu tür politikalar neden önemlidir?

Çok çeşitli kullanıcı ve organizasyonel ihtiyaçları ele alırken, şirketlerin takip etmesi gereken yapılandırılmış, standartlaştırılmış bir öneri seti sunarlar. Bu yönergeler, alanında geniş deneyime sahip teknoloji uzmanları tarafından hazırlanmıştır ve içerik, uygulamada neyin en iyi çalıştığına ilişkin günlük operasyonel gözlemlerden gelmektedir.

Politikalar, başarıyı garantilemek için deneme yanılma yöntemine göre tasarlanır ve şirketlerin, işletme ve onu destekleyen personel için teknolojik standartlar uygulamak üzere kanıtlanmış metodolojiler uygularken kovalamaca katılmalarına izin verir.

Bu makaleden hoşlanıyor musunuz?

Bu makaleyi ve binlerce teknik raporu ve e-kitabı Premium kütüphanemizden indirin. Reklamsız bir deneyimde uzman BT analisti brifinglerinin keyfini çıkarın ve en iyi BT uzmanlarına erişin.

Premium'a Bugün Katılın

Hiçbir şeyin taş olarak yapılmadığını ve bazı önerilerin çeşitli şirketler için geçerli olabileceğini veya olmayabileceğini belirtmek önemlidir. Örneğin, büyük finans şirketleri, verilerin ele alınmasında küçük bir perakende işletmesinden çok daha katı kurallara sahiptir. Bu nedenle, politikalar, gereksiz gereksinimleri ortadan kaldırarak veya şirket ortamına göre mevcut olanları değiştirerek herhangi bir kuruluşun gereksinimlerine uyacak şekilde özelleştirilebilir.

GÖRMEK: Politika paketi: Uzak çalışanlar için yönergeler (TechRepublic Premium)

Rolleri ve sorumlulukları atamak için kullanılır

Politikalar sadece hızlı ve kolay bir şekilde önerilen yönergeleri veya prosedürleri açıklamakla kalmaz, aynı zamanda şirket personeli tarafından gerçekleştirilen çeşitli görevler için roller ve sorumluluklar atamak için kullanılabilir.

BT veya güvenlik departmanları gibi belirlenmiş personele, gerekli yükümlülükler konusunda farkındalıklarını sağlamak için görevler, çevre veya beklentiler uygulanabilir. Örneğin, ekipman üzerinde denetim günlüklerinin tutulması ve güvenlik olaylarına yanıt verilmesi. Buna göre, kullanıcılar, yönetim, BT departmanı ve / veya güvenlik tarafından kendilerine uygulanan beklentiler ve şüpheli veri ihlalleri veya şirket kaybı ekipmanı gibi belirli koşullar oluştuğunda ne yapmaları gerektiği konusunda bilgilendirilebilirler.

GÖRMEK: Politika paketi: Uzak çalışanlar için yönergeler (TechRepublic Premium)

Hesap verebilirliğin sağlanmasına yardımcı olur

Son olarak, çalışanlardan kendilerinden ne beklendiğine dair farkındalıklarını imzalamalarını zorunlu kılarak politikalar hesap verebilirliği sağlamada çok değerli olabilir. Ayrıca, hem çalışanların hem de işletmenin yararına bu talimatları izlemenin gerekliliğini açıklığa kavuşturmak için uyumsuzluğun potansiyel sonuçlarını listeleyebilirler.

TechRepublic Premium'da bulunan diğer bazı politika örnekleri arasında Bilgi Güvenliği Politikası, Ağ Güvenliği Politikası, Belge Saklama Politikası, Fiziksel Güvenlik Politikası, ve Yazılım Kullanım Politikası.

Teknoloji gibi politikalar bile mevcut değil. Bilgi Uçurma Politikası ve Personel Tarama Politikası.

GÖRMEK: Politika paketi: Uzak çalışanlar için yönergeler (TechRepublic Premium)

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*