Teknoloji şirketleri, koronavirüsle savaşmak için ön hatları paketliyor

Yenilikçiler, tedarik zincirindeki boşlukları doldurmak ve COVID-19'un yayılmasıyla mücadele etmek için veri sürülerini, yapay zekayı ve zekice yaratıcılığı kullanıyorlar.

Olarak
coronavirüs
dünyanın dört bir yanına yayılmaya devam ederse, tedarik zinciri aksamalarıyla karşılaşan endüstriler, şaşırtıcı sonuçlarla uyum sağlamaya ve doğaçlama yapmaya zorlandı; gereklilik sonuçta buluşun annesidir. Büyük ve küçük şirketler hızlı inovasyonla koronavirüs ile savaşırken, tüm teknolojiye sahip bir an tutuldu.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

"Teknoloji endüstrisi, zamana uyum sağlamak için odağını ve desteğini hızlı bir şekilde ölçekleme ve döndürme yeteneği ve bu yeni zorluğun bir sonucu olarak biliniyor. COVID-19 pandemi farklı değil, "diyor erişim yönetimi şirketinin sosyal etki kuruluşu Okta for Good başkan yardımcısı Erin Baudo Felter.

Bu odak pivotuna ve gerçek zamanlı ölçeklemeye tanık oluyoruz. itibaren virüs simülasyonları çalışan şifre kırıcılar için virüs öldürücü robotlar, şirketlerin COVID-19 ile mücadeleye yardımcı olmak için adım attığı sayısız akıllı yol var. Aşağıda, sektördeki eğriyi düzleştirmeyi ve sağlık sistemlerini sınırlarına kadar zorlayan hastaların daha iyi bir şekilde yönetilmesini amaçlayan en son gelişmelerden bazıları verilmiştir.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Teknolojideki büyük isimler aramaya cevap veriyor

Hükümetlere ve insanlara yardımcı olmak için IBM, yapay zeka sistem, Watson, davada Watson Vatandaş Asistanı kampanyası. Dünyanın dört bir yanında insanlar, koronavirüs hakkında telefon görüşmeleri yapan yerel yönetimleri ve sağlık şirketlerini eziyorlar. Bu bekleme sürelerini azaltmak için IBM, kurum ve kuruluşlara doğal dil işleme ve süreci otomatikleştirmek ve sık sorulan soruların yanıtlarını sağlamak için bir chatbot olarak paketlenmiş AI özellikleri.

Benzer şekilde, Apple son zamanlarda piyasaya çıktı COVID-19 uygulaması ve web sitesi tarama önlemlerine yardımcı olmak ve sağlık sistemi üzerindeki stresin bir kısmını hafifletmek için tasarlanmıştır. Endişeleri dile getirmek yerine, insanlar bunun yerine Hastalık Kontrol Merkezleri'nden bilgilere erişmek ve telehealth uygulamaları seçmek için dijital yardımcılarına ortak sorular sorabilirler.

Google, doğru bilgi sağlamanın yanı sıra, koronavirüsle ilgili yanlış bilgilendirme ile mücadeleye odaklanan 6,5 milyon dolarlık bir kampanyaya öncülük ediyor. Perşembe günü Google açıkladı COVID-19'u kapsayan gazetecilere özel eğitim ve kriz simülasyonları sunmayı planlıyor"Yanlış bilgilendirmeye karşı mücadelenin bir parçası olarak Google, Google Trends verilerini sağlık hizmetleri kuruluşları, yerel yönetimler ve muhabirler için daha erişilebilir hale getireceğini de söyledi. Umarım bu arama verilerine artan erişim, aşağıdaki sorgu eğilimlerine ve kesin noktalara yardımcı olacaktır"boşluklar"kaliteli çevrimiçi bilgilerin seyrek olduğu yerlerde.

GÖRMEK: Uzaktan çalışanlar ve yöneticiler için en iyi 100 ipucu (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

Anında ve açık denizlerde doğaçlama: Geçici klinikler için güvenli ağlar

Dünyanın dört bir yanındaki şehirler, hızlı bir şekilde hasta artışlarını karşılamak için bir dizi doğaçlama test tesisi ve geçici saha hastanesi inşa etti. Yardımcı olmak için, Aruba Networks, tahmini 50 milyon dolar değerinde bağlantı kiti bağışladı bu geçici sağlık tesisleri için. Bu kitler artık iki paket halinde sunulmaktadır: LAN kablosuz uzantısı ve sınırlı geniş bant bağlantısıyla çalışan tesisler için bir seçenek. Belirli bir örnekte, büyük bir feribot (GNV Splendid), İtalya'nın Cenova yakınlarındaki hızlı bir şekilde yüzen bir deniz hastanesine dönüştürüldü. Operasyonları hızlandırmak ve hastaneyi çevrimiçi hale getirmek için Aruba Networks ve diğer ortaklar 2 milyon kilometreden fazla kablo dahil olmak üzere gemide gerekli ağ altyapısı.

<a href = "https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/03/a38be8a9-66ca-42f4-85d5-b9fa570e3601/resize/770x/773c58f3a032164b6bb96df256b7e516/material.jpg "target =" _ blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

Kapı kolları evlerde, hastanelerde, fabrikalarda ve bakım evlerinde en fazla mikrop bulaşmış nesneler arasındadır. Bu eller serbest kapı açıcı, HP'nin Dijital Üretim Ağı ortağı Materialize tarafından tasarlanmıştır.

"data-credit =" Görüntü: HP "rel =" noopener noreferrer nofollow ">materialize-door-handle.jpg "veri-orijinal =" https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/03/a38be8a9-66ca-42f4-85d5-b9fa570e3601/resize/770x/773c58f3a032164b6bb96df256b7 /materialise-door-handle.jpg

Kapı kolları evlerde, hastanelerde, fabrikalarda ve bakım evlerinde en fazla mikrop bulaşmış nesneler arasındadır. Bu eller serbest kapı açıcı, HP'nin Dijital Üretim Ağı ortağı Materialize tarafından tasarlanmıştır.

Görüntü: HP

3D baskı, tedarik zincirindeki boşlukları hızla destekliyor

3D baskı endüstrisi, kritik tıbbi malzemelerin eksikliğini hızla ele almak için özellikle iyi donanımlıdır ve birçok şirket benzersiz tedarik zinciri çözümleri sunmaktadır. Endüstriyel 3D baskı şirketi Elektro Optik Sistemler (EOS) kapsamlı ücretsiz indirme kitaplığı tıbbi malzeme yanı sıra LinkedIn Grubu üretime yardımcı olmak isteyen 3D yazıcılar için.

Global Medikal İş Geliştirme Müdürü Laura Gilmour, "3D baskı kapasitesine sahip üreticiler, kısa vadede arz ve talep arasındaki boşluğu kapatmak için bu teknolojiden yararlanabilirken, ticari operasyonlarda pivotların oluşmasını ve tedarik zincirinin normalleşmesini bekleriz" dedi. EOS için.

HP benzer şekilde dünya genelindeki ortak üretici ağını KKD üretimini destekler. Benzersiz 3D baskılı ürünler, uzun süre bu bileşenleri giyen tıbbi çalışanların konforuna yardımcı olmak için tasarlanmış yüz siperi braketlerini ve maske ayarlayıcılarını içerir. Basılı eller serbest kapı açıcılar, sağlık profesyonellerinin kontaminasyon riskini azaltmak için önkol veya dirsek ile kapı açmasını sağlar. Bu HP yönergelerinin tümü hazır ve ücretsiz olarak indirilebilir internet üzerinden.

<a href = "https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/03/f88cef55-08ab-4812-9aea-055c9b43278a/resize/770x/9867b7db3b2d4f290aa3698f8cdd69fc/field-respira. target" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

COVID-19 hastalarının kısa süreli acil ventilasyonu olarak kullanılmak üzere tasarlanmış mekanik torba valf maskesi (BVM) için 3D baskılı parçalar. Bu basitleştirilmiş tasarım, hızlı üretim ve montajını kolaylaştıran sağlam ve daha az karmaşık bir cihaz sağlar. & Nbsp;

"data-credit =" Görüntü: HP "rel =" noopener noreferrer nofollow ">field-respirator.jpg "veri-orijinal =" https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/03/f88cef55-08ab-4812-9aea-055c9b43278a/resize/770x/9867b7db3b2d4f290aa3698f8cddcc/ -respirator.jpg

COVID-19 hastalarının kısa süreli acil ventilasyonu olarak kullanılmak üzere tasarlanmış mekanik torba valf maskesi (BVM) için 3D baskılı parçalar. Bu basitleştirilmiş tasarım, hızlı üretimini ve montajını kolaylaştıran sağlam ve daha az karmaşık bir cihaz sağlar.

Görüntü: HP

Ayrıca, 3D yazıcı üreticisi MakerBot, yüz siperleri üretimine yardımcı olmak için yedek 3D yazıcı parçaları ve filaman sağlamaktadır. MakerBot ekipleri New York'ta da KKD ekipmanı yaratıyor; ABD koronavirüs salgınının merkez üssü. Şirket ayrıca bir Google Dokümanı sağlık çalışanları ve kıtlıkla karşılaşan kuruluşların malzeme talep edebileceği yerlerde.

GÖRMEK: Teknoloji uzmanlarının sağlık hizmeti sağlayıcılarının koronavirüs ile baş etmelerine yardımcı olmanın 8 yolu (TechRepublic)

Küçük işletmeler, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için teknoloji ve finansal açığı kapatmak
Erişim yönetim şirketi Okta geçtiğimiz günlerde Kâr Amacı Gütmeyen Teknoloji Girişimi'ni başlattı kâr amacı gütmeyen kuruluşlara teknoloji desteği sağlayarak ve bu kuruluşları buluta geçirerek dijital dönüşümü teşvik etmeyi amaçladı. Bu, kar amacı gütmeyen koronavirüs müdahale programlarını desteklemek için 1 milyon dolar değerinde fon içerir.

"Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için uzaktan çalışma, sanal hizmet sunumu ve etkili çevrimiçi bağış toplama becerisine sahip olmak hiç bu kadar kritik olmamıştı. Yine de – kar amacı gütmeyen sektörde daha önce hiç olmadığı kadar genişleyen ve sakat bir teknoloji açığı olmaya devam ediyor daha net, "dedi Okta for Good girişiminin başkan yardımcısı Erin Baudo Felter.

Okta ayrıca yazılım geliştirmek için finansman bireylerin aylık kiralarını ödeyememeleri durumunda düşük gelirli toplulukları yasal kaynak ve hizmetlerle ilişkilendirmeye odaklanmıştır. Ayrıca, bu aynı girişim, azınlık ve kadınlara ait işletmeleri hükümet kaynakları ve kredilerle ilişkilendirmeye yardımcı olacaktır.

Giyilebilir teknoloji için erken tespit test yatağı

Wellness giyilebilir üretici Oura geçtiğimiz günlerde Kaliforniya Üniversitesi, San Francisco'da sağlık çalışanlarının sağlık ölçümlerini izlemek. Çalışmanın bir parçası olarak, şirket, koronavirüsün kasılmasını erken teşhis etmek için vücut ısısını, kalp atış hızını ve diğer sağlık verilerini toplamak için 2.000'den fazla Oura Yüzük bağışladı. Bu bilgi, enfekte olmuş sağlık çalışanlarının hızlı bir şekilde tanımlanmasına yardımcı olabilir ve sonuç olarak virüsü başkalarına yayma riskini azaltabilir.

Bir Oura uykusu olan Ben Smarr, "Bu araştırma başarılı olursa, bireyler yalnızca plan yapmak için daha fazla bilgiye sahip olmakla kalmayacak, aynı zamanda tüm toplumumuz gelecekteki halk sağlığı krizleri sırasında daha kritik kararlar alabilecektir." Dedi. bilim danışmanı ve UC San Diego'da biyomühendislik ve veri bilimi yardımcı doçenti.

Ayrıca bakınız

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*